bugün

berbere para vermemek ve biraz olsun tasarruf yapmak amacıyla, insanın saçını kendi kesmesi. sabır ve dikkat gerektiren bir uğraştır.
her amerikan filminde rastlanabilecek bir durumdur. bunu yapan elemanlar genelde kafayı 3 e vurur. aynada kendine uzun uzun bakıp* mutsuz olduğunu farkeder.
Almanya'da ki gurbetçilerin çoğunun yaptığı saç kesme yöntemi.
(bkz: Almanya da saç kesiminin 15 euro olması)
simetri algılama kabiliyeti gerektirir. çok da basittir.
yapılan bir araştırmaya göre genelde zeka seviyesi yüksek insanlar tarafından yapılıyormuş. ama birkaç defa denediğimde, hatta berber sonrası denediğimde kendimi geri zekalı gibi algılamıştım. bu da böyle bi anımdı.
kişinin sıkıntılarını azaltabileceğini düşünerek aynanın karşısına geçip, muhtemelen kör bir makasla hafif ıslak saçlarını kırt diye kesmesidir.
Neredeyse her insanın çocukken bir kez denediği eylemdir. Durumu fark eden anne kıyameti kopartabilir. Gerçi ben saçımla birlikte kaşımı da babamın jiletiyle kesmiştim... neyse karıştırmayım.*
güzel bir aktivitedir, insanı rahatlatır.
pişman olmak istemeyenler kahkül kesimiyle yetinebilirler*.
zamanla el alışkanlığı oluşur ve sonuç insana kendini iyi hissettirir.
sanırsam apaçiler öyle yapıyo.usta berberler uğraşsa o kadar şekilli yapamaz.
(bkz: hacı sırrını paylaşsana)
bir kaç sene öncesi banyoya faullerimi düzeltmek için girmem, ancak daha sonra az oradan az buradan diyip saçımı mahvetmem, bunun sonucunda boynuma kadar gelen saçlarımı permatik ile sıfır numaraya vurup,yeşilçamdan fırlamış pavyon fedaisi gibi dazlak bir kafayla banyodan çıkmam ile sonuçlanan hadise.
deşarj olmaya birebirdir.
yaklaşık olarak 4 senedir yaptığım şey, hayır kuaföre berbere verecek paramın olmamasından dolayı değil, kendimi ifade özgürlüğüm. beni taniyanların çoğu saçlarımı kendi kendime kestiğimi bilir. bazen bok gibi oluyor, hele benim saç-sakal kesme makinemi kaydırma vahşetim var ki, iki ayda bir illa ki yaparım; ama bundan vazgeçicek gibi değilim. bazen piskopatlık gibi gelse de, enteresan aktivite.
kıvırcık saçlılar için sorun çıkarmaz, en çok 1 yılda eliniz alışır, nereden ne kadar keseceğinizi öğrenirsiniz.

bu işin temelinde şu vardır, aynaya baktığınızda "lan şekli bozulmuş saçın" deyip, elinize makası aldığınızda dönüşü olmaz, çünkü en az 1 hafta o saç bombok duracaktır kestiğinizde.

en iyisi saça asla bodoslama dalmamaktır.
yoksa gider bütün özgüven en az 1 hafta.
evinde saç traş makinası olan herkesin yapabileceği şeydir. fakat öyle çok model çeşitliliği beklemeyin, en fazla 3 numara yaparsınız ya da sadece yanları kesip amerikan traşı diye tas kafa gibi dolaşırsınız.
kahküllerime uyguladığım yöntem. yalnız dikkatli olmak lazım yoksa saçlardan eser kalmayabilir * *
akabinde annenin çığlıkları, serzenişleri bitmez tükenmez.
saçları zaten kısa kestirmeye karar verdiyseniz ve biraz deneysel takılmanın bünyeye iyi geleceğini düşünüyorsanız eylenceli bir olaydır...
(bkz: insanın kendi saçını kesmesi)
klişenin kralıdır bu. hatun kişimizin başından bir olay geçmiştir. hemen gider tuvalet aynasının karşısına saçlarını kesmeye başlar. kamera bi hatunun suratındadır bir de kapının dışında. burda unutulmaması gereken ise işbu hatun kişinin simsiyah saçları olmasıdır.
Bunalımdayken birçok defa yaptığım eylem.Sonrasında yaptığınız rezaleti görüp sürekli aynaya bakma isteği duyarsınız.Bu da düşündüğünüz şeyi unutmaya,kafa dağıtmaya yarar.Ama yanlış kesimden dolayı soluğu kuaförde alırsınız.Ve eski saçlar hayal olur..
çok çok büyük bir ihtimalle, göt statüsündeki bir arkadaşın sakız yapıştırmasıyla çocuk yaşta başa gelendir.
kusföre para vermemek için gerçekleştirilen eylemdir. kızlar genelde berbat ederler saçlarını. fakat erkekler gayet güzel becerir.
en iyisini yapandır.kuaförde yıkama kesim ve föne ayrı ayrı para vermek yerine en uygununu seçen kişidir.kuaför saçımızı keserken tereddüt edeceğimize kendi işimizi kendimiz görmemiz kesemiz içinde en faydalı olandır.
kardeşim faulleri düzeltmekti amacım *
Öğrenci iken yurtta yaptığımdır. Sonraları "kardeş sen kendi saçını kesiyorsan benimkini de kesebilirsin, keser misin?" sorusunun akabinde bunun bir benim açımdan gelir kaynağı haline gelmesidir. *