bugün

inci sözlükte takılan askerdir.

http://www.youtube.com/watch?v=WhFYyImLDiE

biraz düşündürücü tabi.
Biliyorum o videonun altındaki yorumlarda da yazılmış ama söylemesem icimde kalacak. Bunun gibiler yüzünden afyonda 25 şehit oluyor ışte. Gerçi ne yapsin piçlerin ortasında her taraftan açık bi yerde nobet tutunca kafa gitmiş biraz.
afyondaki askerlerden çok farklı bir askerdir.. şimdi inanıyorum bu arkadaşı, ordaki askerler ile kıyaslayacaklar..

fakat aralarında şu fark vardır;
- doğuda bu arkadaşların silahları karılarıdır, gerekirse birlikte yatarlar, yarım dolduruşta veya tam dolduruşta beklerler.. el bombası, uçak savar bile teslim edilir, zira bunlar komutanlarına itimat telkin etmiştir.. gerektiğinde el bombalarını kullanmıştırda..

- afyonda ya da batıda askerlik yapan her adamın silahı silahlıktadır.. sadece nöbete çıkarken ya da içtimada görür.. nöbete bile boş şarjör çıkar.. komutanlarının en büyük korkusu, durduk yere başına bişey gelmesidir askerin..

böyle bir fark vardır aralarında, ikisi ilişkilendirilemez.. arkadaşta bu muhabbeti aslında videoda anlatmıştır.

şimdi o yüzden buralar askerliğini havacı olarak yapanlar ile dolacak..
ne kadar öfkelensemde, kızmıyorum gence, hayat bazı insanları öyle bir silkeler ki, gerçekten onunla başbaşa kalmış olanları, yaşamış olanları, sonundada ya yıkım ya sükut getirir, yüzleşmeyi başarmış olana da başaramamış olana da. arkadaş elinde el bombası, elinden eline geçirirken ne hissediyor acaba. kaç kere yalnız kalmış dağla, devreleriyle, silah arkadaşlarıyla kaç kere sinmiş bir kayanın, taşın arkasında bir operasyon, baskın sırasında ve hareket etmemiş saatlerce. kaç gencin şehadeti tattığı o anla kaç kez yüzleşmiş? kaç kere hissetmiş acaba o anki soğuk ölüm korkusunu. sürgün olarak gelmiş, belli ki gurur da duymuş, kendini ikamet ettiği yerin aykırı, haşarı çocuğu sanmış herhalde, daha uyanamamış. inş orda uyanmazsın canım kardeşim...