bugün

ben değilimdir fakat olmayı isterdim . la insan her konuda mı rahat olur , oluyormuş .
aslında hiçbirimiz uymuyoruz
çünkü entrylerde ilk kelimenin ilk harfi hep küçük.
sözlüğün eksik olduğu bir konudur. zira noktadan sonra büyük harfle başlamak benim en doğal hakkım sözlük.
ilgililer bu konuyla ilgilensin.
yine de moderasyonun abuk sabuk rötuş isteklerine maruz kalabilir.

(bkz: uludağ sözlük moderasyonu/#18369478)
şekilci yazardır.
evet bu şahıs benim. türkçe bilmiyorsanız yazmayın ulan.
sözlükte imla kurallarını kafasında bozmuş sikkolar var
ukraynaca boy boylayan dedem vitali chygrizinski'nin 15. yüzyılda yazdığı bir dize. orjinali şöyle bir şey: ^+%'+'^@}\ sikkolar...

ukraynaca dil desteği yok bu sözlükte. fakat geçtiği beyiti türkçeye çevirebiliriz:

bazı sikkolar imla kurallarıyla kafayı bozmuşlar
mod olamayıp, depresyona girdükleründendür.

(kabul etmeliyim ki, vitali dedem osmanlı etkisinde kalmış... "girdükleründendür" ne demek lan am çocuğu ?)
- yoktur!

en özenlisinin dahi hataları olur ve doğaldır. takdire değer olan, ortaya konulan niyet ve gösterilen gayrettir.
(bkz: yazar57)
her yazarın örnek alması gereken yazar.
Takdir edilecek ve örnek alınacak yazardır.
türk diline hakim yazardır ve de takdire şayandır.
yazarlığı facebook da 'ne düşünüyorsun' bölümüyle karıştırmayan, yapıyorsak tam yapalım şu işi diyen harbi yazardır. bir de kafasının içinde konuştuğu gibi yazmadığı için imla kurallarıyla yazdıklarını, kendisi dışında da anlayanın olacağı için amacına ulaşan idealist dostumuz
Ben seviyorum imla kurallarına uyanları ve elimden geldiğince uyuyorum. Ama şu 'bir' kelimesi varya sanki onu 'bi' diye yazmazsam tüm samimiyet gidiyor. Benim klavyemde 'bi' kelimesi muaf.
klavyesi zeval görmesindir.
dile saygısı olan yazardır, gereğini yapmaktadır.
eğitim almış biri olarak gereğini yapan yazardır bulaşıcı olması dileğiyledir.
hem kendine hem sözlüğe saygısı olan yazardır.
(bkz: türkçe öğretmeni)
büdüt: olum zoruna mı gitti? meslek bu meslek.
(bkz: yazar onayı verilmeden önce imla testi yapılması)
olmaya özen gösterdiğim yazar şeklidir.
ne kadar da uysa cümleye büyük harfle başlayamayacak olan yazardır, üzülüyorum onun adına.
Herkesin örnek alması gereken yazardır.
Belki de benimdir. Henüz iki tane girim sirildi sadece. Ne gizel (üç olacak sanırım)
(bkz: fazla uzağa gitmiş olamaz)