bugün

istanbul ışıklı belediye başkan adayımız ekrem imamoğlu'nun sahibi olduğu inşaat firması. aldığım duyumlar neticesinde, beylikdüzü'nde faaliyette bulunduğunu öğrendim.

sosyal medyada bir ince yollu eleştirilere maruz kalmış imamoğlu, inşaat firması sahibi olduğu için. açıkçası bana göre bu tür eleştiriler yersiz ve abes. bunda hiçbir aksi durum söz konusu olamaz.

lakin, benim dikkatimi çeken nokta firmanın amblemindeki anahtar simgesi. evet, bu durum dikkatimi çekti benim, imamoğlu'nun inşaat firmasının sahibi olması değil.

zira, oradaki anahtarın fener rum patrikhanesini temsil ettiği yönünde iddialar dolanıyor ortalıkta. tabi ki asılsız. what do you mean? evet.

görsel
Son derece normal bir durum. Haber konusu bile olamayacak kadar normal. Diğer siyasilerin sahibi olduklarını sıralarsak bu garibim sonlarda kalır.
tanım: 2019'daki yerel seçimlerde istanbul büyükşehir belediye başkanı seçilen ekrem imamoğlu'nun sahibi olduğu söylenen inşaat firması.

burada önemli olan bu şirket ekrem imamoğlu siyasete girmeden önce mi varmış, yoksa sonra mı açılmış. eğer siyasetteki etkisiyle belirgin bir büyüme varsa araştırılsın.

ama belirli bir konuma geldikten sonra gemicik filosu kurmuş, inşaat, gayrimenkul zengini haline gelmişse de araştırılsın. kimden bahsettiğim açık.
uzaktan akrabalarımızın binasını alıp kentsel dönüşümde yeniden yaptı. tek katlı bir daire vardı alınan binanın yanında gariban bir teyze yaşıyordu engelli oğluyla. kadir topbaş zamanında 2015te o evi yık para vermene gerek yok kara yollarına gidiyor zaten dedi belediye. imamoğlu nun sorumlusu o evi de inşaata kattı ama yeni binada o kadına bir daire verdi, kadın ve oğlu her gün dua ediyorlardı. işçilere kendi cebinden karpuz filan kesiyordu. bir garibanın gözü yaşlı kalmadı. o 3 ayı hiç unutmuyorum.

edit: gerçek mi diye soranlar var. olay sarıyerde oluyor. kanıtlarım. istesem kadının videosunu çeker koyardım uğraşmadım.
Cengize koline limaka mı vereydi la. iyi yapmış iliğini sömürdünüz ülkenin. Ekmek çıkmaz burdan hadi naş.