bugün

'Gerçek islam bu değilciler'i bile savunmaya geçmek konusunda 10 defa düşündürecek şok teklif.

--spoiler--
istanbul Sultanbeyli'de imam Ö.B., eşinden ayrılan Emine E. ile evlenmek istedi. Kadını ikna edemeyince de akılalmaz bir yola başvurup genç kadını razı etmesi için eski eşine mesaj atmaya başladı. 'Sen nafakadan kurtul, ben hanıma kavuşayım' mesajlarının arkası kesilmeyince eski eş çareyi müftülüğe şikayette buldu.
--spoiler--

Kaynak: http://mobil.hurriyet.com...hanima-kavusayim-40570345
Girçik islim bi diğil.
böyle imam haberleri çok okudum. artık şaşırtmıyor.
islam veya imamlıkla alakası olmayan, bireysel bir göz koyma hadisesi.
biraz sapıtarak iş stalking'e varmış, orası ayrı.
çok naif düşünen bir imam haberidir.
bu kadar naif düşünen insanlara haksızlık etmeyin. adam ne güzel kadının eski eşini düşünmüş nafakadan kurtulsun diye. yoksa olayın güç kalkanları ile n'alakası var?
tamam hadi azıcık da kadın ihtiyacı olsun hadi tamam.
Islamla ne alakasi var adam sapik. Bu zihniyette doktorlarin da hic hasta olmamasi ölmemesi gerekiyor. Gercek tıp bu degil mi?
kalkmış şeyin dini imanı olmaz sözünü hatırlatan şeydir. bizim ülkede biraz daha üst versiyon kalkınca yaradıcısını bile unutuyor böyle kavaslar..

görsel

kavas akını var sözlükte sanırım. kendilerinden olanı eleştirince kendi şerefsizlikleri mi akıllarına geliyor neyse hemen tepki veriyor kansızlar..
Ulan sanki ikinci el araba alıyor.

Kanki gel arabayı bana sat, vize tarihi de yaklaştı senin, zaten geçmez vizeden, ver bana ben masraflarını da çekerim gibi bir şey...
imamların arkasında namaz kılamaz olduk zaten. imam hatipler, ilahiyatlar ve diyanet vahhabi güdüsüyle işletiliyor. Ortaya da böyle orospu çocukları çıkıyor.
hah hah hah...adam tam doğru olanı yapmış işte, problem ne ki?...siz yasaları bilmiyosunuz, ondan böyle yazıyosunuz.

gerçi aslında kimse yapmaz bunu, ama...işte ama´sı var o işin. kadını kendince baskı altında tutmaya çalışmış işte- seviyomuş demek ki, sevmek suç mu?...

ama kadın evlenmek istemiyomuş. işin "zort" dediği yer de orası zaten.

bu imam, sadece eski kocayla ilişki kurup kadının üzerinde ekstra baskı kurmaya çalıştığı için eleştirilir. bunun islamla falan da bi ilintisi yok, adam kadını seviyomuş, kadın eski kocasından nafaka alıyomuş, dünya modern kanun sistemlerinde nafakayı hayatın boyunca ödemezsin, eski karın- ya da kocan- başka birisiyle evlenince, senin nafaka olayın düşer.

imam bunu gözetmiş, biraz fazla cazgırlık yapmış, ama ...yapılır. sen de çok seviyosan, sen de yapabilirsin.

bu sefer "linç" grupları yanlış malzemeye saldırmış. fazla ergen ve yasaları bilmediklerinden olsa gerek.
Imamlari sokaktan toplayip seçersen olacagi bu iste imamlar da ayni ögretmenler gibi seçilsin.
Imamlarin bir çogunda sorunlar var.
Bir imam böyle yaptı diye bütün islam alemini karalamak doğru olmaz. Şimdi ateistlerden birinin yaptığı bir olay yüzünden de bütün ateistler karalanmaz. Bu yüzden olay, kişi üzerinden değerlendirilmelidir.
Bu imamın yaptığı doğru değil. Belli ki kadına tutulmuş. Fakat izlediği yol doğru değil. Eski koca gelip bunu linç de edebilirdi yani. Şimdi o çocuk büyüyecek bir de. imam düşüncesiz baya. Esefle kınıyorum ve bir ceza alması gerektiğini düşünüyorum.