bugün

Çok yanlış anlaşılan nikahtır. islam dininde nikah kıyılması için imam şartı aranmaz peki nerden çıktı ve neden böyle oldu derseniz
Osmanlı da eskiden köylerin resmi yöneticisi imamlardı nikahları da bir resmi yönetici olarak onlar kıyarlardı sonradan resmiyetleri kaybolduysa da nikah kıyma işlerine bakmaya devam ettiler çok çok sonra ise durum tamamen yanlış anlaşılıp imam kıymazsa nikah olmaz gibi anlaşılmaya başlandı.
Hukuk dilinde dini tören ile evli olarak tanımlanan durum. Resmi nikah olmayan durumlarda bu beyan suç olarak tanımlanır.
devlet nezdinde kıyılan resmi nikahı dini bahanelerle hükümsüz sayan "ben devleti tanımıyorum" nikahıdır. müftülere verilen resmi nikah kıyma yetkisi umarım bu algıyı değiştirecek ve imam nikahına olan talebi azaltacaktır.
resmi nikahtan 13 gün önce, aile dayatmaları neticesinde gün itibarı ile yaptığımız nikahtır.

Söz konusu nikahta bulunan büyüklerin söylediğine göre eşimin günahları x2 olarak bana yazılacakmış bugünden sonra...
resmi nikah olmadan yalnızca "zinayı kitabına uyduruyorum" anlamı taşır. gerisi traştır.
Resmi nikah olmadan olunca, elini taşın altına koymaktan korkan, sorumluktan öcü gibi kaçan, kanunu iplemeyip, cehennemden korkan insanlar geliverir akla.

Adamsan aslanlar gibi hem kanunen , istersen hem de dinen evlen!
Değilsen lütfen evlenme, hatta lütfen üreme!
Bu devirde imam nikahiyla evlenmek yürek ister. Kadın için ve cocuklar icin hak yok hukuk yok. Soyadi bile yok. Uzak durulmasi gerekiyor. Resmi nikahtan sonra kiyilabilir. Bu arada resmi nikah da yeterlidir islama göre de nikah sayilir.
Sikine düşkün bir Türk erkeği icin bulunmaz nimettir ancak medeni dünya gerçekleriyle uyusmaz. Sevgili bacılarım düşmeyin bu tuzağa, resmi nikah olmadan sakın kimseyle evli hayatı yaşamayın mağdur olursunuz.
çocuk evlilikleri ve çok eşliliğin önünü açacağı için çok sakıncalı nikah türüdür. bunun yasallaşması demek çocukların artık ellerinde oyunca bebek değil gerçek bebek tutması demek.
gerçek nikahtan iyidir. istediğiniz kadar karıyla evlenirsiniz nafakada ödemezsiniz kolayca boşarsınız. enayi gibi resmi nikah kıymayın.
iranda gibi muta lazım aslında günlük..
şimdi o nikahta kadının istediği şey yüzde yüz yapılmak zorunda mı?
Tek gecelik ilişkileri kolaylaştırır mı? Bilemedim.
18 yaş altı evliliklerin artma sebebidir. Imam nikahı kaldırılmalıdır pedofilinin önünü açıyorlar bu şekilde. Hastahanelerde çalışanlara sorun size söylerler. Ne kadar çocuk evliliği var görürsünüz.
tamamen gereksiz olan bir nikah türüdür. kim ne derse desin.
Öyle değil işte... bu kızı sen bundan sonra zikebil diye değil.

Müslüman değilim amenna.
Ister samimi, ister bilerek bilmeyerek, ister şu bu...

Yaptığım şey inandığım tanrıya/allaha uygun olsun istiyor insan. Kimi için samimi yani sen ben göremesem de.

Şimdilerde benim gözümde senin gözünde resmi nikah yerini tutması gerekirken... yetmiyor.

Yazsan çok şey yazılır yani de... neyse.
Öyle değil işte... bu kızı sen bundan sonra zikebil diye değil.

Müslüman değilim amenna.
Ister samimi, ister bilerek bilmeyerek, ister şu bu...

Yaptığım şey inandığım tanrıya/allaha uygun olsun istiyor insan. Kimi için samimi yani sen ben göremesem de.

Şimdilerde benim gözümde senin gözünde resmi nikah yerini tutması gerekirken... yetmiyor.

Yazsan çok şey yazılır yani de... neyse.
islami kurallara göre kıyılan nikâh anlamına gelir.
şeriatın hüküm sürdüğü ülkelerde meşru olup, Şeriat kanunlarının uygulanmadığı ülkelerde geçerli değildir.
islam dini kurallara göre kıyılan nikahtır.
annemin babamla yapmış olduğu şeydir. babam başka kadınla evli ama annemle dini nikahlılarmış. sonra babam beni ben küçükken terk etmiş.