bugün

hükümet sağolsun. doldurdu her tarafa imam hatiplileri, sonra da çıkmış meclis gibi diyor. bu bir itiraf mı?
kamuda pozisyon dolduruyolar.
her işi yapıyorlar.

zaten sorun da bu. temelde aldıkları eğitim başka, yaptıkları iş başka.

ne kadar verimli olabilirler ki?

sorun imam hatip liselerinde değil, sorun eğitim sisteminde.
ben doğru mu okudum? bu elemen imam hatip lisesinin puanı fen lisesinden daha yüksek mi dedi?

ulan hakkaten yazık bunlara ya kimbilir neler öğretiliyor. biz senelerce kabataş erkek lisesinde okuduk bu kadar hava yapmıyoruz....

tanıma gelince; imam hatip meszunlarınnı aldığı eğitim uyarınca ne olacakları gayet belli....
ulan at organı imam hatipin puanı yüksek olsa nolacak olacağın altı üstü imam.
diğer liselerde atomun parçalandığını sanan insandır. bunlara göre türk eğitim sisteminin tek hatalı yanı imam hatiplerdir. imam hatiplerden önce uzaya çıkıp atom parçalıyorduk zaten.

imam hatiplerinin varlığının tartışılması yerine neden imam hatiplere talep var o araştırılmalı. bunun sebeplerinden bir tanesi "oğlum-kızım maddi ilimlerin yanında manevi ilmede vakıf olsun" isteği, bir diğeri ise; gençler arasındaki ahlaksızlığın imam hatiplerde daha az olduğu düşünülmesi.

he imam hatipler bu gerekçeleri ne kadar karşılıyor tartışılır ama bu gerekçeler yabana atılır cinsten değil.

ayrıca imam hatip liseleri sadece kuran öğrenme yeri değildir. bi arkadaş kuran'ı 4 senede bitiremediler demiş. islami ilimler çok geniş ve her birinde uzmanlaşmak için ömrünü vermen gereken alanlar. hadis,tefsir, kelam vs. imam hatiplerde temel düzeyde dini bilgiler veriliyor.
Ağlayarak 31 çekiyor şeklinde cevaplanması gereken andavaldır.
%80i torpille bir yere yerleşmektedir.
din ticareti işi ile uğraşmaktadırlar. ülkede 40 yıldır belki daha fazladır hep kendisini muhafazakar gibi gösteren eli uzunlar iktidar oldu. ekseriyet ile çıkışları da imam hatip oluyor ne hikmetse..

ülkenin durumu ortada. bu ayakta uyuyanlar "imf ye borç veriyoruz yaaa" söylemine inanıyor olabilir çünkü ayakta uyumaya dünden razılar zaten ancak işin gerçeğini görebilenler kendilerini bildiler bileli ülkenin halinin perişan olduğunu biliyorlar. bak olayın en en en yüzeysel kısmından örnek vereyim ; bir ülkenin durumunu en basit gösteren şey kişi başına düşen paradır. yani senin çalışarak kazanabileceğin minimum para miktarıdır. yani asgari ücrettir. boktan bir avrupa ülkesi bile senin işçinin 3-4 katı kadar asgari ücret alıyorken sen hala "imam hatipler çoh süper yeaeaea oradan hep süfer adamlar çıkıyür siyasetçiler çıkıyür" diyorsan deme..
Bir gün biriyle ters düştük başka bir sözlükte.

Adam "Atatürk'ün adı bile garip o ne biçim isim ata-turk diye isim mi olur" dedi.

Şaşırmakla kahkaha atmak arası " senin gibi cahille daha fazla dalaşmayacağım" diye konuyu kapatmak istedim zira saat sabah 5 sularına varmıştı.

Adam ekledi " ben cahil değilim üniversite mezunuyum imam hatip bitirdim " dedi. Mevzunun olduğu yıl ben ilk üniversitemin son sınıfındaydım.

Konu biraz daha uzadı uzuyor derken adam bombayı patlattı.

" neyse seninle daha fazla uğraşamayacağım mesaim bitiyor wifi den çıkınca internetim yok " dedi.

Adam son 3 saattir sürekli online ve ard arda girdileri vardı.

Uzun lafın kısası bunlar torpille devlet dairesine yerleşip kendisini kazıklayan devletin yerleştirdiği iş de görevini yapmak yerine mesai saatlerini iş yerinin internetini yiyorlar.

Soruyu soran andaval diyen angutlar.
arkadaş ironi yapmış ancak konunun pek de dalga geçilecek bir tarafı yok.

geçtiğimiz günlerde bir imam hatip lisesi "askeriye ve polisliğe girişte ayrıcalık" diye kayıt kampanyası yapıyordu. utanmıyorlar, sıkılmıyorlar bunu yaparken. aha haber de burada :

http://www.yenicaggazetes...ip-ayricaligi-165717h.htm