bugün

tipik sinir kız modeli gereksiz , sinir bozucu , ama heryerde var...
milli güvenlik kurulu'nda demokratik açılım sürecini tartışıyormuşcasına gergin ve ciddi ablalardır bunlar.
(bkz: ağlayan kız açılımı)
amazonlar kadar agresif olabilirler.
okulda zaman geçsin diye kendilerine aktivite arıyan kız topluluğudur.
yavrukızımız aglarken sinifa hoca girip "noluyor, arkadasinizin nesi var?" diye sordugunda gerekli aciklamayi yapmak ,gerekli goruldugunde yavrukizimizi tuvalete goturmek ile gorevlendirilmis kizlar toplulugu.
yarın oburgun ayni sey etrafinda beklesen kizlarin da basina gelebilecegi ongoruldugunden ,bu yontem cesitlilik gosterebilir.

(bkz: bu gun sana yarin bana)
gelip dalga geçen erkekleri azarlamayı da kendilerine görev bilen kzılar grubudur.
ilkokul'da bu toplaşan kızları hatırlayanlar onların tam karşılarında toplaşan erkekleri anımsayacaklardır. zamanında benimde olduğum bu diğer topluluk ağlayan zırlayan kızların niye ağladıklarını hep makara konusu yapıp olaydan çok zevk almışlardır. * * *
yeni nesil, öğretmenin yapabileceği her işi yapabilmektedir ağlayan kıza karşı. onu teselli ederler, dertlerini dinlerler, saçma çözüm önerilerin de bulunurlar. kız bunların hiç birini kullanmayacak olsa da rahatlamıştır. belki de facebook gibi yerlerden yakın kız arkadaşların birbirlerine herkesin göreceği şekilde aptal kalpler yollaması, iltifat cümleleri kurmasının sebebi budur.
- ühüh ühüh

+ noldu safinaz

- cezmi beni sevdiğini söyledi

+ öyetmene söyliyelim

/ öyetmene söyliyelim

* öyetmene söyliyelim

& öyetmene söyliyelim

neden o zamanlar tuhaflarına gider ve ağlarlardı hep merak etmişimdir. 15 sene sonra görürüm sizi.
merakla yaklaşan erkeklere acayip bir şekilde çirkefleşerek ''sanane be gerizekalaa'' diye bağıran minik cazgırlardır aynı zamanda.
ağlayan kızın etrafında gülüşen erkeklere "ne var ne gülüonuz ya sizin başınıza gelseydi hı" demekle yükümlü dişi topluluk.
neden agladıgını da sınıftaki erkeklerden bilen hiç olmaz.
kendilerini bir bok zannedip artist artist dolaşan, en ufak şeyde "detayları sonra aktarıcaz lütfen bölgeyi boşaltın" tribine giren salak kızlardır.
bugün bana yarın sanacılıktır...
sütün nefis lezzeti sana al beni al götür beni doğaya sana sana ....
tıstıstıs diye güldüren tespittir.