1. 1.
  evrimci güruh'un duymaktan pek hoşlanmadığı tamlama. sözlükte şu ana kadar başlık olarak açılmamış olması bile ilginç çünkü türkçe vikipedi'de bile var.
  http://tr.wikipedia.org/wiki/%c4%b0lk_madde
  bu konu ne zaman açılsa materyalist'lerin vereceği cevap hazırdır. "biz neden sorusuna değil nasıl sorusuna cevap arıyoruz." peki ama neden sorusu bu kadar önemsiz mi? neden sorusuna verilen cevapları sürekli cahillik ve bilgisizlik olarak nitelemekten kaçınmıyorsunuz. ufacık bir cevabın olsun şu konuda ya.
  ... rakamsal
 2. 2.
  ilk madde Batı okültizminde materia prima (Latince) adıyla, çeşitli tradisyonlarda değişik adlar altında ifade edilmiş olup, genellikle madde evreninin yaratılmış ilk hali olarak betimlenir. Bu, kendisinde bütün biçimleri, bütün tohumları içeren bir cevherdir.
  ... erehwyrevesi32
 3. 3.
  madde diye bir şey yok,
  enerji olmasın o,
  enerji yoktan yaratılamaz ve varken de yok edilemez diye biliyorum.

  ohanian physics'in termodinamik yasalarının yalancısıyım.
  2 -2 ... epsilon pi
 4. 4.
  Madde diye bir şey yoktur enerjidir o.
  Enerji vardır ama yoktur gibi bir şey ama Madde vardır ama yoktur diyemeyiz.
  10 ... mhmtlzkn
 5. 5.
  Enerji diye de bir şey yok maalesef.
  Alanlar var. Her yeri kaplayan alanlar. Ve her alan diğer tüm alanlarla etkileşim içerisindedir.

  Kaynak: kuantum alanlar teorisi.
  1 -2 ... rosadolujoe1
 6. 6.
  ilk madde nedir tam bilmiyorum ama bildiğim şey ilk madde dahil olmak üzere ilk dört madde değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.
  2 -3 ... manyak olmaya karar verdim
 7. 7.
  bilimin bugünkü doğası ile gazali ve ibn teymiyye gibi islam alimlerinin felsefeyle uzlaşmakta dahi zorlanan allah algısı uyuşmuyor, fizik onun kudretini minik dünyaları fethetmiş etkileşimlere atfedip bunlar arasında bölüştürdü, her bir işe ayrı bir tanrı veya en az onun kadar güçlü melekler topluluğu bakıyor sanki.
  ... epsilon pi
 8. 8.
  (bkz: arkhe)
  5 ... fikrimin ince gulu
 9. 9.
  bugünkü fizik protestanlığa daha yakın, onların allah'ı tek bir otorite olarak değerlendirmeyen din anlayışı fiziği kolayca çözümleyebilir, fakat şeytanı bile aciz bir kul olarak değerlendiren ve yaradanı totaliter bir lider gibi hayal eden ortodoks inananların bilimi anlamasını da beklemiyorum.

  öte yandan vahdeti vücutçu tasavvufun esnek doğası yeni gelişmeleri daha iyi kavrayabilir belki, bu vesileyle nobel ödüllü tek müslüman fizikçinin, ahmedi kimliği ve vahdeti vücutçu kişiliği sebebiyle dışlanan abdus selam olduğunu da hatırlatmış olayım.

  https://www.uludagsozluk.com/e/42938251/
  ... epsilon pi