bugün

Yerleşik hayata geçmek. ilk yapan "off aq ayaklarım şişti gezmekten, siz gidin s*ksen bir adım daha atmam" mı demiş.
süte ilk kim damızlık yogurt katmış ? daha önemlisi damızlık ( kültür ) için yoğurdu nereden bulmuş bu arkadaş.
parayı bulmak ?
neden buldunuz ki?
ekonomiyi doğurdu. işsizliği doğurdu. parasızlığı doğurdu
tahinle pekmezi ilk kimin karıştırması.
Sütyen. Amaç ne yani? Evet.
Seks değil de seksteki oral ayrıntısı ilk kimin ağzına ay pardon aklına geldi acaba.

Kendisini tüm öğürme ve tüm klitoral orgazmlarımda zevkle anıyorum.
Pastaya karbonat koymak.

Aşırı merak ediyorum ilk kim pastaya karbonat koymayı düşünüp koymuş niye koymuş yani karbonat ne alaka ki pastaya koymuş neden yani neden? Teşekkürler.
ilk kimin yaptığını merak ettiğim, aklımda deli soruların dönmesine sebep olan icatlar.

(bkz: sigara)

nasıl buldun abicim bunu sen? yani yakınca duman çıkacak, insanları tatmin edecek. nasıl düşündün, nasıl yaptın yani? helal olsun cidden.
sabah 8 de iş başı yapmak.
En çok merak ettiğim konuşma dilleri nasıl gelişti, ilk kelimeler nasıl türedi, konuşmaya nasıl başladık. Merak ettiğim cevaplar bilimsel makalelerde cevaplanmaya çalışılmış ama konuşmayı ilk kim düşündü ilk kelimeleri kim konuştu nasıl aklına getirdi bunu merak ediyorum.
Yumurta yemek.
(bkz: sigara)
kimin aklına geldi ki "ulan şunu sarıp yakayım, bide içime çekeyim bakalım ne oluyor?" diye.
bide acı biberin yenilebilir bir şey olduğu.
anlamıyorum lan resmen. ilk defa yiyor olsan, zehirli falan zanneder atarsın amk. nasıl gelir günümüze bu meret ya?
Traktör tekeri ile çekirdek ayıklamak.
Ilk kimin aklına geldi mevzusu olmayacak bu ama yine de soylıyım. Yoğurdu yoğurtsuz nasi mayalamayı başardılar. Başardıktan sonra neden mayalama işine başka.mayali bi yoğurdu kullanarak geleneği sürdürdüler.
Edit= ulan birkaç saat önce bunla ilgili başlık açılmış zaten şimdi gördüm.
Üçgen ve pergel.
cekiliyo mu lan bu?
Bir yere sınır çekip buralar benim demek. Dahası bunu nasıl okeylemisler özel mülk dediğimiz olay nasil cıkmış onu merak ediyorum.
siyasettir. ulan ortak fikirler yürüterek imece usulü yaşıyorsunuz ne güzel. her insanın kendi aklı var ve topluluk yaşantısına da uyum sağlamışsınız ne güzel. hadi diyelim ki illa idare edilmeniz lazım kendinize bir yönetici de seçtiniz. monarşiyi kast etmiyorum babadan oğla geçmesin elbette lider vefat ettikçe yenisi seçilsin mesela. neden siyaset ? neden başınıza onlarca yüzlerce binlerce hiçbir iş yapmayan ama halkın cebinde ne varsa el uzatan tipleri musallat ettiniz..

hep bu antik roma ve yunan medeniyetlerinin başının altından çıktı bunlar. senato kuralım milletin a.... koyalım ( cengiz ) şeyinden tüm insanlık tarihinin içine etti p.zenkler. şimdi milyonlarca euro sıfırlatıp saraylarda yaşayan adamlarla uğraşıyoruz bunların yüzünden.
Küfür etmek.
adalet ve kalkınma part...
Çekirdek.. Çiçeğin içindeki şeye de gözün kalmaz ki.
Tarım yani bi şeyi toprağa ekip onu yetiştirmek.
(bkz: Antalya piyazı)
Klozet tuvalet. Ne gereği vardı gerçekten? Mis gibi alaturka varken..
sütyen.

onun ben aklına sıçayım.