bugün

ikinci aşkla tanışıldığı andır.
ondan daha güzelini gördüğün andır.
tekrar hatırlanmaya başlandığı andır.
anca ölüm anıdır o, yoksa siksen unutamazsın arkadaş.
yeniden aşık olduğun andır.
unutulmaz sanırdım unutulurmuş..sizi aşık eden ikinci bir kıza çarpılırsanız ilk aşkınızı unutursunuz..ama ilk aşkınızda yaşadığınız duygular ara sıra kalbinize gelecektir..ama ikincisi daha etkilidir..ne diyor ibo abimiz..
eski yar şöyle dursun,
can gurban yengi yara...
işte o zaman bitecek bu film.*
yok öyle bir dünya.*
imkansız bir andır. hiç yaşanmayacak andır. çünkü ilk olan aşk gerçek aşktır.*
(bkz: ilkler unutulmaz) olmayan andır.
game over.
son olabilme meziyetine ulaşıldığı andır.
insanın güvenini tavan yaptıran olaydır.

edit:hiçbir şey unutulmaz, unutmaktan kastım artık seni üzmemesi , normale döndüğün andır.
benim için 11 yıldır gelmeyen andır. bu alanda bir rekora koştuğuma inanmaktayım. hala zaman zaman hatırladığımda içim burkulur. tabi hayat devam ediyor...
başka sevgilerde teselli bulmak.
artık yüzünü net bir şekilde hatırlayabiliyorsanız unutmuşsunuz demektir.
olmayandır. Başarılamayan hep içte kalandır. Sen ne kadar üstelesen unuttum diye sırf davranışları ona benziyor diye küçük bir çocuğu izlemiyor musun? Göz ucuyla.. Onun gibi davranan insanları aramıyor musun çevrende? Kendini unutabilir misin peki? Unutamam diyorsan kandırma yarını unuttum laflarıyla bedenini.. Ruhun bırakmaz çünkü onu.
son nefesin verildiği andır. nefes aldığın sürece hatırlarsın o ilk aşkı. ilk aşk unutulmaz.
kişiliğini kaybettiğin an.
uzun yıllar sonra, mezunlar olarak bir araya geldiğinizde, onun yanına oturduğunuz ve hiçbir şey hissetmediğiniz andır. o'nu sadece bir arkadaş, bir dost gibi gördüğünüz andır. ya da sadece öyle sandığınız andır. nitekim bu kız için yaptıklarımı, yediğim dayakları falan anımsıyorum da... *
(bkz: bilinç akışı)
eğer uzun süreliyse unutulması zordur, ama kısa sürdüyse 2. veya sonuncu aşkın gelmesiyle unutulur.