Bok yoluna giderler hatırlanmazlar.
işte onlar arada kalanlar al birini vur ötekine.
9 kere sev 10. Olayım gerçekten sev sonuncu olayım.

Bugün de kroluğumuzu yaptık elhamdülillah.
hiçbir farkı yok. köleliktir. hüsrandır. insanın bilincini kaybetmesidir. bataklığa battığı halde tüm dünyayı çiçek sanmasıdır. aşk, eroinden, kokainden, bonzaiden daha kuvvetli bir uyuşturucudur. tüm mantık ve zeka fonksiyonlarını devre dışı bırakır. insanı asalaklaştırır. parazit gibi yaşatır.
ilk aşk son aşk olmaz. insan bir kere aşık olur. diğerlerinde aşık olduğunu zanneder.
yoktur belki de. ilk aşkınız , son aşkınız olursa tabii. biraz hayal dünyası oldu ama neyse. swf. ha bu arada yazmıştım ama yine yazayım. insan hayatta 2 kez aşık olabilir. kendinizi şartlandırmayın öyle. demek istediğin her önünüze gelene aşık olmak değil elbette. ama hayat , insana ikinci şansı vermeyi sever.
insanın ne kadar değişik bir varlık olduğunu gösterir. Arkaya dönüp baktığınızda bunları ben mi yapmışım dersiniz ilkinde hiç karşılık beklemeden kayıtsız şartsız ve büyük bir sadakatla çaba harcamışsınızdır. Karşılıksızdır. Son ise en güzelidir aslında o da adım atmıştır siz de ve mutlu sona ulaşılmışdır. Gereksiz arebesklikten kurtulmuşsunuzdur ve sevmenin; yanında olan insanın sana huzur vermesi anlamına geldiğini aslında aşık olunduğunda mutlu olunduğunu ve geçen zamandaki mutsuzluğunuzun kendi salaklığınız olduğunu öğretir ilk ve son aşkınız yada aşklarınız.
0 olması makbuldür.
edit: makbuldür ama mümkün olup olmadığı tartışılır.
sadece ilk aşk vardır, geri kalanlar ilk aşkı aramaktır.....

şaka lan şaka, zaten ilk aşk muhtemelen 16-20 yaş arasında yaşandığı için pek bir şey anlaşılmıyor kabul edelim, hayatımıza bir şekilde giren her insan iyisi ile kötüsü ile kıymetli böyle sınıflandırmayalım.

mesela sonrasında çok kötü ayrıldığımız pek de iyi olmayan bir insanla 2 günlük bir tatilim var hayatımda yediğin en iyi kalamarı o tatilde yedim; o sıralar iyi biri sanıyordum nasıl biteceğini de kestiremiyordum hali ile. unutulmuyor böyle şeyler nihayetinde onu demek istiyorum; çok şeyapmamak lazım.

bence yani.
Sirin,
Fatma,
Günsel,
Ayse,
gulten
Meral,
Hizirhan,
Gönül,
Nurten,
Sibel,
Burçak,