bugün

iki kişi birbirini seviyorsa mümkündür. why not? azizim.
Az biraz anlayisla harika olabilecek durumdur. Ama anlayış şart, yoksa olmuyor.
bir ilişkide yaş farkı, zeka farkının problem olmayacağı düzeye kadar makbuldür...

kadın genç olsun, erkek olgun muhabbetleri falan tamam da, kardeşim yani bu muhabbetin de bir sınırı olmalı.
ortak bir dil, sağlıklı bir iletişim de olmalı.
yoksa erkek otuz yaşında, kız halen ergenliğinin nirvanasında...

genellikle böyle muhabbetler çıkıyor ortaya:

-güzelim, ellerin diyorum; ellerin ne kadar da güzel...bir nar çiçeğiniz eziyor gibi...
+aaa, senin niyetin farklı; gözümde büyütmüşüm seni. (yani ergen kızımız: sen beni sikmek istiyorsun, şerefsiz!!! demek istiyor bu cümlede.)

demem o ki;
siz siz olun, sağlıklı diyalog inşa edecek niteliğe önem verin.
yaşı baz alıp sadece biyolojik faktörleri odağa oturtmayın.
biyolojik faktörler sizi yaşama bağlar, ama yaşamı size bağlamaya yetmez; unutmayın.
favori "4", plase "7", bomba "10".
Bence yaş, anlaşma olduğu sürece sadece önyargı. Benden küçük erkeklede anlaşabilirim büyüklede. Gerçi 10 yaş falan büyük olsa ya da 6 7 o ilişkide zorlanırım. Tecrübesizlik yaşama korkusuyla başlamam zaten o işe. Neyse özet geçeyim benden büyükle olmaz.
Tarafların olgunluğuna göre değişebilecek yaş farkı.
ideal yaş farkı 3'tür. kadınlar akıl olarak daha erken olgunlaştıkları için 3 yaş diyorum. tam tutuyor yani. 3 yaş iyidir. 18 ve yukarısı için söylüyorum.
şayet siz anlaşabiliyorsanız, geri kalan her şey boş.
Erkek en az 8 yaş büyük olmalıdır. ilişki daha güvenli ve sağlam olur bence.
ilişkide aradaki fark kaçsa olması gereken rakamdır.
2 yaş idealdir.
20 li yaşlarda bu tür bir ilişki küçük partnerinizin olgunlaşmamış hareketlerinin sizi yıpratması ile muzdarip olabilirsiniz. Ama her iki partner 25 i geçince bir durulma rahatlama olur. Saygılar.
5-6 yaş iyidir. Erkek kesinlikle kadindan yasca buyuk olmalıdır.
Artı eksi 2, en güzel yaş aralığıdır yaşıtın olacak ki aynı şeylerden zevk alasın, ne yapayım kendimden 10 yaş büyük adamı abi mi diyim.
Aslında çok güzeldir,

Kıymeti bilinmelidir.
Kafalar uyusuyorsa pekte sorun olmaz bence .
13 yaş fark ile mutlu bir ilişkim var.
Evlilikte kadın büyükse o evde bereket olur derler, ne kadar doğru daha test etmedim.
Genel olarak yaşı büyük tarafın çocuklaşmayı bilmesi ve yaşı küçük tarafın biraz olgun olmasıyla pek sorun olmayacak durumdur.

Hatta iki tarafa da fazlasıyla katkısı olacaktır.

Küçük taraf büyük olanın tecrübesini kullanırken, büyük taraf da küçük tarafın hayata karşı olan heyecanı ve enerjisiyle mutlu olacaktır.

Büyük olan karşısındaki çocuk olarak görüp de onu yönetmeye çalışmadığı sürece bir problem yoktur.
Benim ilişkimde 3 yaş ama bence 5 yaşa kadar yolu vardır.
(bkz: üçe beşe bakmamak)
bendeki 7 yaş.
bayan küçükse 5 yaş , erkek küçükse 3 yaş maksimum iyidir.
Çok fark olduğunda sıkıntı olabilecek durumdur. Onun haricinde 3-4 yaş kimseye batmaz.
11 yaş buyuk sevgiliyle yaşli hissetmeye baslayinca yasinin farkina variyorsun. 3 yasi gecmemelidir kulak verin.
biyolojik olarak kadınlar erkeklerden daha çabuk olgunlaştığı (ve de yaşlandığı için) erkeğin 3-5 yaş daha büyük olduğu bi ilişki daha verimli olacaktır.