bugün

kibriti kutusuna bastırıp fiske atarak yollayan arkadaşa havada yanan kibrite ayakla vurarak cevap verip kibritin birinin g.tünde yanmasına sebep olmak.*
istiklal marşı törenine katılmak yerine sınıfta yatmak ve gelen nöbetçi öğretmeni takmayıp,diklenmek.sonunda iki suçtan disipline gidince 'öğretmen olduğunu anlamadım,ben öğrenci sandım 'denilerek savunma yapılmasıyla iyice batağa saplanılan durum.
Okulun laboratuvarından fosfat (ya da fosfor kimse anlayamadı zaten) çalınmıştır. ufak denemelerde çok az bir miktarının yakılması durumunda inanılmaz boyutlarda duman çıkardığı görülmştür. Fakat baybars salağı tabii ki bununla yetinmemiştir. Bir sıranın üstündeki kibrit kutusu kadar boşluğa doldurabildiği kadar fosfor koymuştur, yetmemiş, bunu sıkıştırıp biraz daha koymuştur ve sonra da bir arkadaşıyla beraber ateşlemiştir maddeyi.

sonuç:

- Ufak misket şeklinde sönmek bilmeyen ateş topları.
- Büyük bir koridoru nerdeyse tamamen dumanaltı bırakacak büyüklükteki gaz.
- Tuhaf bir koku.
- Ateş toplarını üfleyerek söndürmeye çalışan gerizekalı bir başka arkadaşın, bu topları montların asılı durduğu yere üflemesi.
- Kolay yanan türden montların üstlerinde delikler açılması.
- Olayları merakla ve endişeyle izleyen bir dolu öğrenci ve öğretmen.
- Delinmiş montların parasını ödeyen iki öğrenci.
- Disipline gitmiş 2 öğrenci. * *
- En ufak bir ceza almamış 2 öğrenci.
tebesir savasi yapilirken atilan tebesirin masum ve genc bir kizin alninin tam ortasina vurmasi.
okula alkollü gelip, futbol turnuva maçının ortasında sahaya atlayıp tezahürat yapmak. ve alkollü olunduğunun anlaşılması. * *
(bkz: bir terbiye etme bicimi olarak dayak)
farkinda olmadan ondeki kizin sirasina dusen silginin uzerine oturmasi.
cezmi adlı hocanın dersinde aşağıdaki sözleri kullanarak yan sınıflardan duyulacak şekilde bağırarak şarkı söylemek.

-hey cezmi gey cezmi, ulan i.ne top cezmi... (hey sisters go sisters bestesiyle) * *

not: davranışımı tasvip etmiyorum, ama o zamanlar hoşumuza gidiyordu.
1 mayıs günü ders boş olduğu için aşırı bir şekilde gürültü yapmak gürültü yapanların arasında tahtada senin de adının olması ve nöbetçi müdür muavinin gelip siz 1 mayıstan dolayı gürültü yapıyorsunuz yürüyün disipline demesi. oysa cemil meriç'in de dediği gibi: "bu satırların yazarı kahrolsun faşizm dediğinde daha hiç bir işçinin elinin sıkmamıştım." ben de aynen bu durumdaydım
lisede topluca sınıftan kaçıp okulun basketbol maçına gitmek ve maçın tam ortasında saha torpil atıp basketbolcuların birinin tabancayla ateş ediyor düşüncesine kapılıp yere atlamasını sağlayıp salondan polisler eşliğinde atılmak sanırım yeterince işe yarıyacak bi sebep olsa gerek
hergün azar azar yangın tüplerini sıkıp ufak sesler cıkarmaktan sıkılan bünyelerin bir gün gaza gelip,bütün katlardaki tüpleri toplayıp,okul sığınağına gidip birbirlerini beyaza boyaması.boyarken,beden eğitimi öğretmeni hakkında ileri geri konuşulması ve bunların kameraya çekilmesi...tüplerin bitip sığınaktan çıkışta hakkında konuşulan öğretmene yakalanılması ve görüntülerin müdür odasında bütün idareyle beraber izlenmesi...***
(bkz: gebze anadolu lisesi)
bilgisayar dersinde yapılan silgi savaşında hocayı kafasından vurmayla yenilen zılgıttan sonra delirip hocanın bilgisayarına girerek masaüstüne rocco siffredi'nin resmini koymak... *
- sınıfın tabanına koridorları boyamak için kullanılan yağlı boyayla 11-i 2006 yazmak
- sandalyenin kumaşını yırtıp , tinere batırıp yakmak. daha sonra söndüremeyip , sırayı ters çevirip alevlerin üstüne vurmak. dumanın ve sesin bütün koridorda farkedilmesi.
- spor salonunda gazete yakmak. ( disiplin kayıtlarına okulu kundaklamak diye geçmişti çok gülmüştük hey gidi günler.. )
- hoca dersteyken sınıfın penceresinden , karşı duvara atlamak suretiyle kaçmak.
- geleneksel olarak toplu halde okulu asıp kahvaltıya gitmek. ( ama her seferinde kahvaltının ortasında arardı müdür yardımcıları geri dönün okula çabuk diye. bir türlü tamamlayamadık yazık oldu. )
- hafta sonu pencerenin açık kalması yüzünden biraz ıslanan sınıf tabanının , tuvaletten getirilen bidonlarla daha da fazla ıslatılması ve daha sonra bunu bahane gösterip yine topluca okulu asmak. *
koridordan geçen ufak tefek bir arkadaş itinayla sınıfın içine alınır,önceden hazırlanmış olan koli bantlarıyla tepeten tırnağa bantlanır.hacıyatmaz misali koridora salınır...akabinde,siz ona bakıp yarılırken,karizma sahibi olmaya çalışan biyoloji hocası sizi yarmaya gelir...hacıyatmaz,hoca ve sınıf erkekleri topluca mdr yrd odasına gider..mdr yardımcısı beş on dakika yarılır.sonra formaliteden işlem yapar...
(bkz: gebze anadolu lisesi)
uludağda şanssızlık eseri okulun beden hocası ve kayak takımıyla aynı otelde kalıp, bir veliyle kavga ettikten sonra beden hocasının okul müdürüne "bunlar uludağda içip içip sapıtıp otel çatısına çıplak çıktılar" dedirtmek.
bütün sınıfın uyuz olduğu bir kızın arkasında oturmaktaydım.millet dedi ki "sen bu kızın saçlarını yakaman".ben de dedim ki "yakarım".bir şekilde gaza getirdiler beni.sigara içen bir arkadaştan çakmağını aldım.teneffüs zamanıydı...ve olayı gerçekleştirdim.ama beklenmedik bir gelişme oldu.meğersem kızın saçları spreyliymiş.biraz mübalağa ile kızın kafası alev topuna döndü resmen.ben ise gördüğüm manzara karşısında şok geçirirken,bizim hayvan arkadaşlar,kızın saçlarını söndürmek için kitapla,defterle kafasına kafasına vurmaya başladılar.çığlıklar ve sonuç;
sekiz kişi disipline ve direkt müdür bozuntusunun karşısına.sağlam bir uyarı ve kızdan özür dileme cezası.
ne güzel günlerdi be...
arkadaşın kitabının üzerine bir küfür yazılması ile süreç başlar. * trafik hocası yazanı görür. (sırada iki kişi oturmaktadır. kitap A'nınken yazıyı yazan B'dir.)
H: kim yazdı bu yazıyı.
A: ...
B: ...
H: kim yazdı diyorum evladımmmm!!!
B: ben yazdım hocam.
H: peki kitap kimin?
A: benim hocam
H: ikinizde müdürün yanına gidiyorsunuz!
A: hocam ben bişey yapmadım ki!
H: malına sahip çıksaydın! (A ile B nin sırasının önünde oturanlara dönerek) kesin siz de böyle işler yapıyorsunuzdur. sizde gidiyosunuz müdüre!!!
C: !!!
D: !!!
H:(A ile B nin arkasındaki sıraya giderek)siz hep beraber geziyosunuz, sizi şimdi ayrımak olmaz. sizde gidiyosununuz.
E: !!!
F: !!!
*

(bkz: karşıyaka gazi lisesi)
yaşanmıştır.. (bkz: test edilip onaylandı)

-(tahtayı silebilirmiyim) est_ce que je peux face..
-(hayır) non..
-(ama silmek istiyorum)je veux facer..
-(o zaman disipline de gitmek istiyorsun)alors tu veus aller ou dicipline..

(bkz: bu fransızlar ne kadar hassas)
kadın öğretmen elinden tebeşiri düşürür. eceline susamış öğrenci:
- Bir s.kimi bile tutamıyo lan!
sonuç okuldan uzaklaştırma...
(isim,yer hakkı saklıdır.)
arkadaşın yere meditasyon yapar şekilde oturtulması
akabinde etrafına yuvarlak şekilde bolca kolonya dökülmesi
kolonyanın ateşe verilmesi
ateş çemberi içinde kalan ama kendini meditasyon yapıyor sanan mal
etraftakilerin ona tapar gibi yapması
müdür yardımcısının içeri süzülümü... * * * * * * * * * *
saçınıza yapıştırılan sakızın intikamını almak için, tuvalette yan kabinde bulunan kızın saçını kesmeye çalışırken, kabinine geçmek üzere aşağıda bulunan musluk başının üzerine basmak suretiyle kırmak ve tazyikli suyun karşı duvarı aşındırması.. bununla da kalmayıp hatıra olsun diye musluk başını alıp kaçmak.. ve müdür muavini sınıfa gelip olayı anlatıp kim olduğunu anlamaya çalışıtığında tüm sınıf yarılırken kızarıp sessiz kalarak kimliğini ifşa etmek..
"ilginç olan nedir?" sorusunu akla getiriyor. disiplin mi yoksa yöntem mi? (bkz: anlatım bozuklukları) (bkz: disipline gitmenin ilginç yöntemleri)
istiklal marşı törenine geç kalmak.
-hocam arama olacak mı?
+bilmiyorum gençler.
-hocam eğer arama olsaydı iki paket sigara ve telefonu nerde saklardınız?

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
güncel Önemli Başlıklar