bugün

eskiden karşıyakanın en belalı okulu diye nam salmış ama şimdilerde daha olaysız hale geldiğini duyduğum lisem. o kadar eğlenmemize rağmen başımı belaya sokmadan mezun olduğum için gurur duyarım kendimle.
karşıyakanın uyuşturucu,kadın gibi sektörlerinin can damarı olan okul.eskiye oranla aradan insan çıkıyor artık.sapık bir bedencileri var.(zaf)
kucukken okuldan cıkıp top kosturmuya gıttımıgımız karsıyaka carsısına yakın buyuk,agacları bol ve bol olaylı lise
bazen polis beklerdi cıkıslarında bır otobus dolusu hemde.mac yapardık hep kavga cıkardı ama az zaman gecırmedık o kalelerde bı asagı bı yukarı
karşıyaka'nın en güzel yerinde olmasına rağmen bir dönem bütün piskopatların yetiştiği lise. bizim dönemden sonra düzelme eğilimleri göstermiş, şimdi gayet nezih bir lise olmuştur.
kendini karşıyaka'nın fen lisesi sanan lise.
kayıt ücreti olarak 250 ytl almaktadırlar.

(bkz: sözde yardım)
karşıyaka anadolu meslek ve kız meslek lisesi'nin karşısındadır.
benim sevdiğim ve eskisi gibi belalıların olmadığı son sınıfa geçtiğim ve hiç unutamayacağım okulum.
unutulmayacak 4 yılımı geçirdiğim okul, hocaları, yönetim kadrosu ile efsanedir.
rehberlik hocası uğur bey süperdir.
sıklıkla yanından geçtiğim, suzan divrik kız ve meslek lisesinin tam yanında olan ve an itibariyle restorasyon çalışmaları nedeniyle 2.dünya savaşındaki yıkık binalara dönen lise.
girenin sikilmeden çıkamayacağı lise. eskiye oranla daha kötü olan, bütün öğrencilerinin belalı olduğu lise. bu okulda bir süre okuyup, ''okulu bıraktım.'' diyenlere güvenilmemelidir. çünkü bırakmamış, atılmıştır. okul çıkışları genelde araç kesen tipler vardır. bu yüzden okul çıkışlarında polis bulunmaktadır. bir iki kere de bu okulda yaşanan tecavüz olaylarını duymuştum. okulun öğretmenleri öğrencilerden korktuğu için de pek karışamıyor.