kutupta bedevi bekleyen ayı gibidir.
çok bekleyecek erkek tipidir.
davetin bazen sessiz de yapılabileceğini düşünen erkektir. gönülden gönüle bir yol vardır, bazen dile gelmez gönüller ama buluşurlar mutlaka.

aşkta ehil olanlar susar, kendini aşık zannedenler konuşur.
kırmızı ışıkta durup sarının yanmasını bekleyen; sarı yandığında ise iki saniye içinde yeşilin yanacağını hesap etmeyen budala insan türüdür. Zira olası bir kazaya davet... Rivayete göre; kadınlar tehlikeli varlıklardır. Bekletilmek tehlikeye davettir...
yahu şu sözlüğün aptallarına cevap vermemek için uğraşıyorum ama "nolur bize cevap ver, haddimizi bilelim muktedir olan sensin" diyebileceğiniz bir cevap almadan kaşıntısı geçmeyen tiplerin varlığı yüzünden zamanımı harcıyorum.

1. kelimelere ve fransız şiirlerine düşkün diye saptadığın insanın karşısına müslüman ezik türk erkeği çıkar ve bu ikisi mutlu mesut yaşarlar.

2. bir erkek "sen beni yanlış anladın yeea, ben herkesle samimiyim" diyen birine abayı yaktıysa ve reddedildiyse reddedilmeye değil kendisine üzülsün.

burada bahsedilen erkek, erkeğin teklif etmesi gerektiğini savunup, bu düzende yetişmiş olup, bunu kadın yaptığında içten içe bunu çok garipseyecek ve buna zıt olarak bu ilan-ı aşkı gerçekleştirmeye cesaret gösteremediğinden karşı tarafı bekleten ve duygularından emin olmak için ayların geçmesini bekleyen ezik tiptir. bunu yanlış anlayan ve boktan dünyasına bu erkeğin tavırlarını katıp motto olarak belirleyen salaklar varsa, yapabilece bir şey yok. şaşkınlık duymamak gerek.
aşka dair pek bir çoşkusu kalmamış, olmasada olur tadında,bir süre tek takılmayı düşünen erkektir.
ya aşırı gururlu yada çekingen erkek türüdür.
daha çok bekleyecek erkek türüdür.
aşktan ümidi kesmiş bu ucuz bahanenin arkasina saklanan türnün son örneği erkektir.
emin olmadan bir kıza çıkma teklife etmeyecek olan erkektir. kız yavşar her şeyi yapar, erkek mesajı aldığını sanıp teklif eder. kız sen yanlış anladnm seni arkadaş olarak seviyorum sorun bende vs. diye zırvalar. adı yavşağa çıkmış olan erkek bu saatten sonra ne yaparsa yapsın kendi aklayamayacağının bilincinde olarak kelimelere ve aptal fransız şiirlerine düşkün olan kızlara doğal olarak güvenmiyorsa bunu yargılamak sadece müslüman ezik türk kızına düşer.
sevdiği kıza açılamayan erkektir , olası ilişkilerinin sonunu getiremeyecektir .
yengeç burcudur.
uzulerek soyluyorum, hayir gelmez.
dünyamızda seçici olarak kadınların olduğunu bilen insandır.

(bkz: kadın isterse)
sonu dervişe benzeyecek olan erkek türüdür.
kadın-erkek eşittir mantığını benimsemiş erkektir.
bulunduğu toplumun kadın erkek rol modellerine tapan ama yine de cesaret edip sevdiği kadına bunu belli edemeyen, onu dışarıya çağıramayan ve deyim yerindeyse ilişki başlangıcını kadından bekleme ezikliğini sergileyen erkek türüdür.

bunu kadından beklemek normal olabilir ama, bu toplumun değerlerine tapan biri olup ezikliğinden bir insana yük olmayan çalışmak ve onu kendi karaktersizliğin yüzünden mutsuz edeceğin bir eyleme sürüklemek bir ezik karakterin işi olabilir ancak.