bugün

New jersey.
ilki antalya, ikincisi brooklyn dir.

fakat kalbim adana'da atıyor.
“Tatilde değiliz, memleketteyiz.”
Diyebilmek için;
(bkz: Muğla)
ata toprağı maykop'tur. (bkz: adige cumhuriyeti)
Bursa ve Mersin. ikinciliği paylaşıyorlar benim için.
(bkz: sivas)
Mekke-i mükerreme.

Kâbe-i şerif'in karşısında oturup onu izlemeyi bile özledim. izlemesi bile sevap, baktıkça muhabbeti artıyor insanın. Nasıl bir manevi huzura sahip bir bilseniz. Sanki Allah resulünün (sav) bastığı yerlere basıyorsunuz.
ilki ardahan ikincisi kocaelidir çünkü doğduğum büyüdüğüm yer. Hatta ilk ve tek memleketim gibidir.
Texas ama erzurum doğumluyum ne yaparsın.
Bandarlampung, bandung'u da bir o kadar severim.
Roma olsa güzel olurdu. Hem insanı sıcakkanlı sevecen hem de istanbulu fazla aratmıyor. Tabi artısı yüksek oranda medeniyet.
kıbrıs
sadece manevi değil zaten bi yönden kıbrıslıyım ama orda doğup büyümeyi isterdim.
edirne ya da kırklareli babaeskidir.
bursa, o kadar anım var ve çok güzel bir şehir.
Soyağacında asıl memleketim olan ilçenin aynı ile bağlı diğer iki ilçesi haricinde..

Senelerim geçen, en iyi bildiğim il olan gaziantep sanırım.

Ve hep toroslara, kozan yöresine horasan yöresinden gelmişiz denir. Horasan ile de bir bağ olduğu doğrudur. Horasan da aşktır, sevdadır, işgal ve istila altındaki buruk yanımız, eski memleketimizdir.

Bugün hangi kaynakta bilmem sanırım çenaran'da bizim boyun adından olan köyler olduğu yazmakta idi. Öte yandan hazarın güneyinde mazandaran'da ise abbasabad'ın eski adı varsak. Hoş varsak türkmenleriyle bağı var mı bilmem.

Halihazırda kuzey horasan'dan razavi horasan'a değin en geniş ölçekte dağılan afşarlara ve safevi devleti'ne geri göç edip devletin kurulmasında pay sahibi olan varsaklara; kozanlı bir varsak türkmeni olarak benden selam olsun!
izmir.
inanıyorum ki izmir bir kere daha bu vatanı kurtaracak ve cumhuriyetini yeniden ayağa kaldıracaktır.
izmir veya antalya.
derry, irlanda.

derry, londonderry değildir! go your fuckin home, british soldiers! tiocfaidh ar la!, up the ra!

sakinim.
Çanakkale.

Ait hissettiğim ve yaşamak istediğim tek şehir.
Mezarlık.
Ankara ankara ankara.
Gitmediğim şehir kalmadı ankara gibisini bulamadım.
Havası sert insanı mert buranın.
insanların okudukları ya da askerlik yaptıkları yerler genelde 2. memleketleri olarak anılır. Kendi şehrimde üniversite okuduğum için başka bir memleketim olamadı. Ama öyle bir seçeneğim olsaydı kesinlikle Doğu Karadeniz illerinden biri olurdu.
insanların okudukları ya da askerlik yaptıkları yerler genelde 2. memleketleri olarak anılır. Kendi şehrimde üniversite okuduğum için başka bir memleketim olamadı. Ama öyle bir seçeneğim olsaydı kesinlikle Doğu Karadeniz illerinden biri olurdu.
(bkz: bandırma)
akdeniz'in yıldızı adana'dır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar