bugün

ünlü grubunun seslendirdiği bir parça
sizi galiba düşünmedim kısmı ve devamında gelen elektro solosu ile türkiyede de rock müziğin yapıldığını gösteren bir parça.ünlü grubunun en ünlü parçası
ünlü grubunun son defa adlı albümlerinde yer alan en iyi şarkılardan biri.
rock müzikle ilk haşır neşir olduğum zamanların şarkısı.o zamana kadar rock müzik bilgimiz barış manço azıcıkta erkin koray 'dan ibaretti. o sıralar 2 albüm geçti elimize. bunlardan biri kramp lan n'oldu diğeri ünlü'nün son defasıydı. iki dünya, o zamanlar arkadaşlarla birbirimize kasetten dinlettiğimiz ve her seferinde vayy bee dediğimiz bir yapıttı. özellikle solosunu her masaya yatırışta daha da bir överdik. hakkını teslim ederdik şarkının. bir ilk göz ağrısı olma durumu. slow rock diyorduk rock balladı diyorduk ekliyorduk bir şeyler. biraz da yaratıcılıkta sınır tanımadığımız zamanlar. vayy beee adamlar yatarak solo atıyor uçarak atıyor dediğimiz sonunda işin içinden kendimizin de çıkamadığımız zamanları.
hakikaten güzel şarkıdır iki dünya. aslında son defa sağlam albümdür. nitelikli yapıtlarla örülüdür. lakin iki dünya albümün en damarı en vurucusu olma özelliğiyle ayrılır.ee dönem itibariyle buram buram kaset teknolojisi söz konusu. bekliyorsun albümün sonunu. şarkımızın çalması için.
3-4 sene önce kadıköy 'de cdsini gördüm son defa'nın. artık oturur dinler miyim de bilmiyorum. müzik zevkimiz değişti gelişti. kolay beğenmiyoruz geçen zamana binaen. fakat bu ilk göz ağrısı olma durumu beni cdyi almaya yönlendirdi fakat zihni abinin 30 tl demesi alamayışıma neden oldu. şöyle dedim ki arşive atayım biz bu işe bunlarla başladık hesabı. cepte para çıkışmadı.
lakin aklım kalmış karaladım bir şeyler iki dünya miladtır benim açımdan. başlı başına bir güzelliktir son defa.