bugün

Yaklaşık 1 önce karşılaştığım bu kanalda bulunan bir acayip adamın adı- idris Usta ve Karadenizli.

20 yıl önce Amerikaya kaçmış ve Virginia Eyaletinde yaşıyor. idris Usta çok tuhaf bir adam.
idris Usta'yı izlediğim zaman ''Bu adam beynini yemiş'' demiştim. Adam açık açık telefon numarasını veriyor arayın beni gelin buraya saatine 25 Dolar vereyim yanımda çalışın diyor.

Türkiyeyi 3.Dünya Ülkesi olarak görüyor ve sanki siz karşında oturuyormuş gibi konuşuyor,küfür ediyor kendi kendine triplere giriyor.
Şu videosuyla tanışmıştım kendisiyle. StarBucks'dan günde 6 mocha alıyorum ayılmak için bunu hesaba vurduğumuz zaman Türkiyedeki Emekli maaşı benim mocha param diyor.

Bir türlü bırakamıyorum idris Ustayı izlemeyi sanırım bende beynimi yedim
güzel yalan söylüyor zat-ı muhterem, yine de kendini izletmeyi başarıyor.
geçen haftalarda buldum kendisini. videoları bağımlılık yapıyor. hafif çatlak ama enerji dolu bir adam, bardağın genelde boş tarafına bakan bir insan olarak bardağın dolu tarafına bakan bu insanların yanımda bulunmasından hep hoşnut oldum şu zamana kadar.

doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar lafı var ya, işte tam bu adamı sevmeyenler için kullanılır. adam gerçekleri söylüyor, türkiyede çalışarak değil torpille bir yerlere gelineceğinden bahsediyor. amerikan rüyası olayı varya, oraya gidince etrafınız hizmetçilerle filan dolmuyor, amerikan rüyası demek çalışarak bir yerlere gelebilmek demek bana göre. türkiyedeyse istersen günde 12 saat madende çalış, 18 yaşında da yerin madendir 48 yaşında da. amerikadaysa duyduğum kadarıyla oraya inersin, 1-2 yıl bok temizler 1-2 yıl amelelik yapar sonra kendi işini kurup yeni gençler yetiştirirsin.
Doğruları konuşan Ender insanlardan.