bugün

Benden de atayız kardeşlerimize bir soru; inşaata girmek tehlikeli ve yasaksa o inşaat nasıl bina oluyor?
(bkz: ibretlik sensin ateist de sana girsin)
Insanlar maymundan geliyorsa, şimdiki maymunlar neden insan olmuyor? (Çok yanlış geldim galiba)
genelde cevabı "allah bilir" olan sorulardır.
bir inananın asla aklına gelmeyen sorulardır.

neymiş efendim "insanlar topraktan yaratıldıysa şimdiki insanlar neden toprak olmuyormuş" tey allam yareppim.

ama siz bir inanandan duydunuz mu hiç; "insanlar maymundan geldiyse şimdiki insanlar neden maymun olmuyor" sorusunu.

bu ateistler bir garip dostum.
farkedildiği üzere hiçbir entry de cevap yok. soru bizde çok keşke cevaplaya bilseniz .
(bkz: allah varsa afrika daki çocuklar neden aç)
--spoiler--
tanrı kendisinin bile kaldıramayacağı ağırlık yaratabilir mi?
--spoiler--

en meşhuru. ama bir insan bu soruyu sorup ardından akılcı olmaktan nasıl bahsedebilir anlam veremiyorum. çünkü bu soru esasında matematiksel bir mantık oyunu. ama halen daha kör bir cehaletle bu soruyu soruyorlar.
esasında hiçbir mantıksal dayanağı olmayan sorulardır. cevabı herkese göre değişebilen, ya da sadece allah'ın bileceği bir soruyu sorarlar. sonra da kalkıp allah yok derler. değerli mü'min kardeşlerim. siz siz olun böyle durumlarda mantıklı bir cevap vermeye uğraşmayın. yav he he diyebilirsiniz. gülüp geçebilirsiniz. vesaire vesaire.

tıpkı gölgesizler'de köyün delisinin köyde "kar neden yağar" diye bağırarak dolaşması gibi mantıksızdır bu sorular. evet ateyiz kardeşler. siz önce kar neden yağar onun cevabını verin.
(bkz: tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan)
görsel
yobazların kendi soru sorup kendi cevapladıkları sorulardır. ya bunlarda olan eğlence kimsede yok.