bugün

kendisi nasıl oynayacağını çok iyi biliyor. sürekli gündemdeki konulardan nemalanan ibrahim bey bu sefer de gazze yaşanmışlıklarını diline doladı.

burhan çaçan'ın nişantaşında açtığı otelin açılış töreninde kendisine ikram edilen yemeği "gazzeliler aç kalırken ben yiyemem" diyerek geri çevirmiş.

bak bak. yemek yiyemezmiş. gazze olayları başladığından itibaren yemek yemeyi bırakmıştır umarım. yoksa o medyatik ortamda bunu söylemenin tek bir adı vardır. onu da herkes biliyor.

reklamın bu kadar ucuzu!
türk milletinin gönlünde taht kurmuş, konuştuğu zor türkçe yetmiyormuş gibi bir de, ingilizce konuşmaya çalışarak; van, tu, tri, forooo şeklinde ing. sayarak şarkısına baharat kıvamında eklemeler yapabilen yegane sanatçıdır(!)
+la serdar* bak sevgilisi varmış*, biz avucumuzu yalayalım
-ehe mehe abi
+ben avucumu yalayım, sen avucunu yala, birlikte yalaşalım
-heh hehe, (tırsıntıdan sesini çıkarama, kızar kızar yerin dibine gir)
an itibariyle dum tek tek şarkısını söyleyerek yaran türkücü.
an itibariyle hadiseye atladı atlayacak türkücü.
son derece güçlü bir ses. iyi bir şarkıcı.
epeyi insan farkında bunun ama (#2028412) ile karşılaşınca şukela olarak; yazasım geldi bunu.
içmeden sahneye çıkmayanlardan. aslında mutlu olmayıp mutluymuş gibi görünen mafya lideri. sanatvenk.
an itibariyle güya Gazze'deki çocuklara yardım amaçlı televizyondan para toplayan insandır. ne iyi niyetli insanların topladığı paraların nereye gittiği belli değilken, bu şahsın toplayacağı paralarla ne yapacağı soru işareti uyandırır.
* *
(bkz: ibram tatli sey)
türkiyenin tartismasiz en iyi seslerindendir. Lakin isiklardanmi bilinmez bazen kameramanlar adami öyle bir yakaliyorki karsimda saddam hüseyin var saniyorum.
Destur bismillah.
yillar gecti saclar hep ayni sinir oluyorum hali ile. benim alnim acilmaya basladi ( kendimle barisigim, yoksa acilmak ne ozon deligi gibi oldu), bunda tik yok.Cakal adam beni cok uzuyorsun o kivircik ve gur saclarin ile..ayrica bu adama dair bir diger takdir ettigim husus ise ;eger yanlis hatirlamiyor isem 1978 cikisli ayaginda kundura,ilk albumu ise ve kendisi 1952 dogumli ise; ibo 25-26 yaslarinda meshur oldu. diger bir yandan da emrah'a bakalim 5-6 yaslarinda meshur oldu bir cok film cekti hala gariban emrah modunda, ibo ise monaco prensi ile servet yaristiriyor..hey allahim kiziyorum da kendime boyle sacma detayli kiyaslamalar yaptigim icin..
firsatini buldukca kurt propagandasi yapan kisi. ceza onun programina nasil cikmis hala anlamadim.
eger anladiysa, hizina yetistiyse; sarkici-politika-mafya konusunda kendi programinda ceza'dan ayar almis kisi.
(bkz: vurma olayları benim için bitmiştir)
yıldız tilbe ve amy winehouse ı vuracak kişidir.*
yıldız tilbe'nin geçmişiyle ilgili açıklamalarda bulunmuş kişidir. kendi hakkında da şöyle bir söylenti vardır:
yıl fi... aniden köşeyi dönen ve ünlenen eski inşaat işçisi ibo, sedat simavinin kızına asılmaktadır. bu duruma sinirlenen simavi, türedi zengin türkücünün kızına asılmasını içine hazmedemez ve dönemin kabadayısı dündar kılıçın yanında soluğu alır. ibonun gözünün korkutulması lazımdır. dündar kılıç, adamlarına iboyu "kaldırtır." sote bir evde ibonun makatına coca cola şişesi sokulur. ve sopalar marifetiyle bulunduğu yerde kırılır. ciddi şekilde yaralanan ibo uzun süre evden çıkamaz ve her kuşun etinin yenilmeyeceğini öğrenir.
ince, itici sesli,bazı şeyleri örtmek istercesine- ki burada yazmaya bile gerek yok, herkes biliyor- "annem Kürt, babam Arap ama ben Türkoğlu Türküm" diyen, yine kendi kadar değerli bir şahsiyet olan (!)Mehmet Ağar'ın en yakın arkadaşlarından biri olan, Serdar Ortaç denen kişiyle birlikte Ahmet Kaya'yı linç grubunun mensuplarından; mafyatik bağlantıları olan, tecavüzden yargılanmış, işçiyken patron olmuş lumpenliğin ve bayağılığın sembolü. Ayrıca görgüsüz, hazımsız.
Bu arada gördüğüm en iyi nicklerden biri olan "ibrahim Tatlıseks"e de ilham olmuş kişidir.
bir insan yillardir sanat camiasinin icinde bulunup, hala nasil bu kadar odun kalir anlayabilmis degilim. bir nezaket, bir incelik hic mi bulunmaz insanda? ama yok. sesi de guzelmis oyle diyorlar, ama ben henuz oyle bi guzellik farkedemedim. sarkilardaki sozleri de yari kaba, yari kibar soyleyim derken fena kasan, komik ve itici olan sahsiyet.
maalesef yanındaki şakşakcılar ve bu adamın gerçek yüzünü göremeyen hayranları tarafından ilah haline getirilip, buna inandırılan insandır.

her türlü kirli iş bu kişidedir. ama toplum bu kişiye hala impator der.
ahmet kaya sırf politik görüşü nedeniyle afaroz edildi. bu adamın politik görüşü de, ahlaksızlığı da son derece bariz durumdaylen neden hala değer veriliyor anlayamıyorum.

atatürk'ün de dediği gibi:
Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır.
ipin ucunu kaçırmış abuzer kadayıf burası sözlük olmasa neler yazardım nelerde neyse...
türk toplumunun değer vermeyi kesmesi gereken kişilerden acilen hemde...
not: ağırınıza mı gitti ibocular ?
Türk halkının imparator diye övdüğü şarkıcı. Tamam ses var da, başka da birşey yok. Kendince topluma güzel mesajlar verdiği anları da ' konuşmasa daha iyiydi ' dedirtiyor.
ibo şov'u sunan imparatorsun helal olsun! (bkz: tanım)

sen değilmisin 45 lik plaklar ile türk halkına kendini sevdiren gönüllerde taht kuran essiz ses.

sen değilmisin magazin aleminin en çok konuşalan ismi artık sesin ile değil aşklarınla, otellerinle, uçağınla dansözlerin ile.

sen değilmisin ahmet kaya'ya çatal atanlarlar arasında 10. yıl marşını söyleyen. ee şimdi sen değilmisin kürtce şarkılar eşliğinde program yapan!
ismi büyük, karakteri küçük şarkıcı.
dün yildiz tilbe' ye yaptigi hareketle hakaretle seviyesizce yalniz benim degil milyonlarca yurdum insaninin gözünden düsen sanatci pardon sarkici kisi. Evet Dilimizi yarim yumalak bilen ' bana petevenk diyo ' diyen compela' yi bagrimiza basmistik ama o afrikaliydi örfümüzü adetimizi bilmiyordu sonucta. ya sen? Türkiye cumhuriyeti sinirlari icinde dogmus büyümüs ve 30 seneden beri bu halktan ekmek yemis bir insan olarak affedilemezsin ibrahim bey! Bak bey dedim farkindaysan? Hizini alamadiysan birde canli yayinda yildiz tilbe' yi tokat delisi yapsaydinda bizde coluk cocuk ailecek kadin nasil dövülür ders alsaydik.
''kızım bak ben düz insanım'' sözünün sahibi insan. doğru söze ne hacet.