bugün

ismine aldanılmaması gereken isveçli indie pop grubu. 29 kişilik bir orkestradan oluşuyor. birçok enstrümanla birlikte gerçekten renkli bir müziğe imza atıyorlar.
(bkz: we re from barcelona)
ing. ben barselona'danım. *
2005 yılında kurulan isveç çıkışlı topluluk. katalan bir çoğunluğun yaşadığı jonkoping şehrinin müzik dünyasına armağanıdır. zaten adlarından da anlaşılacağı üzere i'm from barcelona. çıkardıkları ilk ep'de tam 29 kişinin ismi vardı. bu kadar kalabalık bir grubun yaptığı müzik haliyle merak ediliyor. hala bu kadroyla devam ettiklerini bilemiyorum ancak albüm kapağındaki gibi sadece dört kişi değiller. buna rağmen şarkı sözlerinden tutun da albüm kapağına kadar yani kısacası işledikleri konu biz barselonalıyız, neşeli şeyler yapıyoruz, hepimiz arkadaşızdan ibaret. albümlerini dinledikten sonra söyleyebileceğim indie-pop tarzının iyilerinden olmaya adaylar. ama albümlerinde hala birşeyleri yerleştirmeye çalışıyorlar gibi bir durumun farkında olduğumu hissettim. benzeri olarak the concretes yada the arcade fire'ı söylemem yanlış olmaz.
http://vimeo.com/10336327
güncel Önemli Başlıklar