bugün

KEŞKE iRLANda çıksaydı. bu hırvatlar bize acayip bilenir, 2008'in acısı var adamlar da öyle kolay unutulacak bir acı değil. şöyle emre, selçuk inan, mehmet topuz, nuri şahin'li* ayağın da top tutan, iyi pas yapabilen bir orta sahayla biz bunları rahat hoplatırız ama hiddink ve oğuz yine sabri'li, kazım'lı falan enteresan kadro çıkartır sıçar ağzımıza bırakır. hiddink ve oğuz'un görevine son verilip yerli bir hoca gelirse rahat eleriz biz bu hırvatları.
avrupa'nın büyük takımlarında oynayan, luka modric ve niko krancjar gibi birçok ünlü isme sahip hırvatistan, grubundaki 10 maçta 22 puan topladı. grubundaki maçları 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyetle tamamlayan hırvatistan milli takımı, rakip ağları 18 kez havalandırdı, kalesinde 7 gol gördü. en skorer oyuncuları 4 gol atan kranjcar, 3 gol atan eduardo ve 2'şer golü bulunan nikola kalinic ile mario mandzukic oldu.

bizim takım ise haberde yanlışlık yok ise en kötü ikinci oldu. şimdi teraziye koyduğumuzda hırvatlar bize koyar ancak biz de türkiyeyiz ne zaman ne yapacağımız belli olmaz ümidiyle.

ne estonya ne irlanda
cenabet eli var bu kurada
2008' deki baldan
biraz daha haydi bi daha.
luka modric ve vedran corlukadan başka numarası olmayan takım.

eğer türkiye iyi bir gününe denk gelirse cuma geceki maçtan en az 2 farklı skorla galip ayrılır diyorum.
üst düzey bir futbolcuları yoktur. ama gerçekten takım oyunu oynamaktadırlar. euro 2012 yi sonuna kadar haketmişlerdir. hayırlısı olsun demek düşüyor bize.
kadrosunda ; Darijo Srna , Dejan Lovren , Luka Modric , ivan rakitic , Mario Mandzukic , Nikica Jelavic gibi önemli futbolcular bulunmaktadır. dünya futboluna çok çok önemli yıldızlar kazandırmıştır. 2013 fifa dünya sıralamasında ise 4. sırada kendine yer bulmuştur.
dünyanın en güzel formasına sahip milli futbol takımı. ne dikkat çekici ama öyle damalı damalı.
Birkaç futbolcusu havuza çıplak girmiş, bunu gören leş basın mensupları foto çekip basına sızdırmış. Tüm futbolcular da medyaya konuşmama kararı almış.
http://m.ntvspor.net/foto...tograflar-kiyamet-kopardi

tamam eyvallah, havuza çıplak girmek, birbirlerine pipilerine görmek normal insan işi değil de;
o nasıl basın anlayışı öyle lan. Sana ne herif nasıl girdiyse. Hadi onlar eşşeklik yaptı da sen niye öküzlük yapıyorsun itoluit.
orta saha bakımından öne çıkan takım.

(bkz: ivan rakitic)

(bkz: luka modric)

(bkz: mateo kovacic)

(bkz: marcelo brozovic)

edit:

(bkz: ivan perisic)
göbekteki oyuncuları

kovacic modric ve rakitictir.

kovacic ve modric ---> real madrid
rakitic ---> barcelona.

çok dişli bir rakip en uçta da mandzukic varken hele de. evet.
Bu sene şampiyon olacaklardır. Sürpriz seven bassın parayı.
Tarihindeki en iyi kadroya 2016'da değil 1998'de sahip olmuş milli takım.Boban,Prosinecki,Vlaovic, Suker,Boksic,Soldo, Tudor,Jarni,Simic,Bilic ve Ladic gibi oyuncular vardı o kadroda.Almanya ve Hollanda gibi devleri Fransa'da çarşafa çevirmişlerdi.
Bugün milli takımımızla berabere kalacaklardır.
https://youtu.be/Q9YG6jvr5YU
Hırvat a milli futbol takımının Tarihlerinin en iyi kadrolarını ve dönemini yakaladığı bir dönemden maç özeti.Biraz nostalji yahu.
Fulbol otoritelerine göre bugün milli takımımızın içinden geçecek takımdır. tabi futbolda ne olucaüı belli olmaz. izleyip göreceğiz.
2008de de benzer şerefsizlikler yapmışlar sonunda göt olmuşlardı.
kadroları ve oyun anlayışı gerçekten muazzam. çirkeflikler dışında çok doğru bir oyun oynadılar. ayrıca şu kadro ve oyunla bize en az 3-4 fark atmak varken çirkefliği tercih ettiler. en kötü çeyrek final oynarlar yarı finali zorlarlar.
sarıya çalan erkek sevmediğimden ilgimi çekmeyen takımdır.
osmanlı yarasını unutmamış amın oğullarından oluşan takım. hepinizin teker teker anneciklerinizi koynunda sikeyim.
bu seneki takımı kesinlikle çok iyi gruptan yüzde 90 çıkacak.
sürekli zaman çalıp, çirkefliğe yatan takım.
yüksek tempoda paslaşmayı başaran, kaliteli futbolculardan kurulu takım. ispanya" yı yenerlerse kimse şaşırmasın bu futbolla.
bizimkilerinden çok ümitli biri olarak itiraf etmesi zor olsa da; bugün aldıkları galibiyet kendilerini aldatmasın. avantajları tek farklı kazanmak oldu zira golleri bulsalardı bir rüyaya kaptırabilirlerdi kendilerini.

bugün karşılarında fizik kalite ve organizasyon olarak turnuvanın en kötü takımı vardı lakin ona rağmen ikinci yarı 70 ten sonra oyundan düştüler. bugünkü türkiyeye karşı fizik olarak oyundan düşünüyorsanız bu iyi bir sinyal değil.

maç genelinde topa sahip olmada aman aman üstünlük kuramadılar ve alan paylaşımı/ pres gücü yerlerde milli takıma bile özellikle ilk yarıda çok basit top kayıpları yaptılar. moralli, kaliteli ve organizeler ama ispanya ve çek maçlarını görmeden ilerisi için net konuşamayız hırvatlar için.
bu kadar güzel, doğru oynayan takımı ben de destekliyorum.

tanım: final göresiceler.
Altın kadrolarıyla geldiler. Euro 2008'de iyilerdi ama tecrübe yoktu şimdi tam takımlar. Bence kupayı almaları şaşırtmaz. Evet.
Şerefsiz ibneler köpekler maalesef çok iyi top oynuyorlar.
(#32841600)

ben söylemiştim demek gıcık duruyor ama ben söylemiştim. bu adamlar oyundan düşüyorlar. artık '' çok iddialı geldik '' baskısı mı dersiniz, kondisyon mu dersiniz bilmem ama sonlara doğru savunma defoları ortaya çok çıkıyor.

bilic in beşiktaş ı gibi, son 5 dakikaya 2 farklı önde gir yine diken üstündesin.
Bir helalde kendilerinedir.
3 te 2 yapmalarına az kalmistir.
güncel Önemli Başlıklar