bugün

hz muhammed hakkında olmasaydın olmazdık diyen dinciler var.

facebook'ta twitter'da her yerdeler.

bir kere, atatürk için son derece mantıklı olan bu söz hz muhammed'e gelince mantığını yitiriyor. lütfen yanlış anlamayın ateist değilim. * hz muhammed'in aslı arap mı arap. e olmasa yine olurduk. belki dinimiz farklı olurdu. şakirtler tamam, ama bu kadar da yapmayın be gözüm.

edit: bana kemalist diyenler var ya. * ben gerçekleri söylüyorum ayrıca görüşümü belirteyim, ülkücüyüm.
Biraz din gereği ALLAH in dedikleri dinlenseydi, görülecekti ki bunu dinci (dinci ne demekse!) değil ALLAH in kendisi söylüyor.

not:hadis i kutsi nin de allah in dediği olduğunu bilmekte fayda var.
(bkz: yaratıcı bu evreni niçin yarattı).
(bkz: hadis ayet farkı).
(bkz: kemalist).
benim o. elhamdülillah bunu söyleyebileceğim bir peygamberim var. ancak kendimi 'dinci' değil 'müslüman' olarak tanımlıyorum. ve 'sen olmasaydın, sen olmasaydın ya muhammed(sav) alemleri yaratmazdım' kutsi hadisine muhataptır, efendimdir.(sav).
(bkz: ben aslında yoğum).
(bkz: ihl sözlük).
adem a.s. rivayetine göre;

Arşta gördüğü nurun mahiyetini sual etti.

Hak teâlâ buyurdu ki;

Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur.

O olmasaydı, seni de, yer ve gökleri de yaratmazdım.

peygamber düşmanları bu lafı da çarpıtacaklar da neyse, cehenneme girecekler ordusunda olmaya gönüllü olduktan sonra bunlara hiç laf anlatmaya bile gerek kalmaz, çünkü gözleri vardır göremezler...
postmodern ülkücü. Senin anlayışına koyim o üç hilal neyi temsil ediyor bi bak sana uymayanı da götüne sokarsın. biri garanti de diğerlerini bilemem.
alalhın oğlu kontenjanı dolu olunca yapacak birşey kalmayan ve isadan da geri kalmak istemeyen muhammed, "o allahın oğlu olabilir ama herşeyi tüm alemleri de benim için yarattı tamam mı" demek istemiş olabilir. bu durumda allahın oğlu isa' da otomatik olarak hiyerarşi de geriye düşer.

herhangi bir müslüman da, sizinki allah oğlu ama bizim ki herşeyin sebebi diye kendi kendini gaza getirebilir. hiç bir sorun yok ama öte yandan bu hadis; bir kaç bug oluşturuyor, şöyle ki;

* herşeyin yaratılma sebebi var ise ve bu sebep o yaratılanlardan bir tanesi ise o zaman bu şekilde bir yaratım sürei allah isimli tanrının omnipotent sıfatına uymuyor.

* allah kafaya muhammedi koydu ise o zaman o anda yaratmış sayılır. çünkü örneğin beni kafasına koyduktan 15 milyar yıl sonra yaratmış olsa da dinin iman yapısı gereği aslında o anda yaratmış oluyor. böyle olunca ilk yaratılan insan adem kuralına uymuyor.

böyle saçmalıklar. devam edersiniz artık buradan gazı alıp müslümanlar.
Bilim denen bir olayın hiç uğramadığı kişilerin düşüncesidir. Peygamberimiz ilahlaştırılmasın. Yobazlar uğramaz ama bkz diyelim yinede.

(bkz: maddenin ardındaki sır)
''ey habibim sen olmasaydın alemleri yaratmazdım'' kutsi hadisini bilen insandır. bu arada dinci ne demirci gibi bir meslek falan mı?
yanlış yapan dincidir. zira o olmasaydı başkası çıkar, insanların zayıf noktalarını tespit ederek bir taraflarından din uydururdu yine. siz de şu an ona lider derdiniz.
hz muhammed'i zaten kendisi yaratmış. kendi yarattığı şey uğruna bir dünya yaratıyor ve sen olmasan yaratmazdım diyor ?
tam bir paradoks.
öldürür gülmekten. hele o 632'nin 2'sini sonsuz yapmaya çalışmıyorlar mı yok böyle bir zeka.

bu arada hz muhammed olmasaydı yaradan demek ki insanlığa son bir peygamber göndermemiş olacaktı ya da belki başka bir peygamber gönderecekti. bu durumda müslümanlar ya hristiyan olacaktı yada başka bir peygamber gönderilirse onun dinine mensup olacaklardı.haliyle ''olmsaydın olmazdık'' ne alaka... pekala oluyorsun işte dangoz.

niye mustafa kemal atatürk'e söylenen bu sözü ve hatta her sözü, her konuyu, her minnet duygusunu dinle kıyaslıyorsunuz.

bu kadar mı gerizekalısınız da elmalarla armutları aynı kefeye koyuyorsunuz.

mustafa kemal atatürk yok edilmek istenen bir milletin kurtuluş önderidir.en yakınındakiler bile şunun mu mandası olsak, bunun mu mandası olsak diye debelenirken tek başınaydı ya istiklal ya ölüm davasında. önce çevresini sonra bir milleti inandırdı davasına ve onun sayesinde millet türklüğünü de, toprağını da, dinini imanını da kurtardı yedi düvelin elinden.

işte bu yüzden olmasaydın olmazdık deniliyor.
(bkz: olmasaydın olmazdık ya rasulallah)
hadi hz adem felan dese anlarımda muhammed cidden mantıksız olmuş.
Mantık silsilesine oturmayan saçma söz. Hz. Muhammed olmasa biz niye olmayalım lan. Hz. Muhammed'i yaratan allah o'na "sen olmasan alemleri yaratmazdım" diyor öyle mi?

e beni zaten sen yarattın, ben şahsına münhasır bir şey değilim ki. Nefsimi söndürdün, beni miraca çıkarttın cenneti cehennemi gösterdin. Daha nasıl iman edip senin yoluna dönmeyeyim diyememiş mi hz. Muhammed, çok enteresan..

olmasaydı da olurduk..