bugün

fatih sultan mehmet türk değil mi, hadi o değil onun askerleri de mi türk değil sorunsalına yol açan saçmamsı başlık.
başlığı açan tüymüş zaten ortamdan.
'konstantiniyyeyi fetheden komutan ne güzel komutandır, fetheden askerler ne güzel askerlerdir'.
(bkz: açacağınız başlığı sikeyim)
(bkz: kesme işareti)

Sen daha kesme işareti kullanmayı bilme ama böyle konularda fikir yürüt. Aferin.

Ayrıca Aklı başında bir insan Türklere Düşmanlık yapmaz. Tarih göstermiştir ki özellikle Hz Muhammed'in geldiği zamanlarda Türk'e düşmanlık yapanın sonu pek hayırlı olmamıştır. Hz Muhammed herhalde daha yeni ortaya çıkardığı dine bu kadar büyük bir düşman edinecek kadar akıl yoksunu değildi. Tam tersi hz Muhammed zekasını ve yeteneğini hiçbir işe yaramayan araplardan çağına göre büyük bir millet çıkartarak göstermiştir.

Bununla beraber Hz Muhammed türklere düşman olmadı diye arapların da düşman olmadığı gibi bir durum yoktur. ortadoğu'da hiçbir halk yoktur ki Türk'e düşman olmasın. esmer tenli, çirkin yapılı ortadoğulu ilkel halkların hepsi Türk'e düşmanlardır. Ortadoğu sayacaksan Türk'ün yanında duracak tek halk Pakistan halkıdır ki çok sevdiğimiz, saydığımız ve Kardeş olarak gördüğümüz halktır.
böyle bir düşmanlık yoktur, hatta bir peygamber efendimiz (sav) bir hadisinde türkler size bulaşmadıkça sizede onlara bulaşmayın demiştir.
olmayan düşmanlıktır.

malo kardeşlerim, henüz cümle kuramazken, kıçlarından vardıkları sonuçlarla ancak iftira atabilirler.
o zaman bunlar nedir? kaynak vereceğim ama morarma:

mümin müminin kardeşidir.

hz. muhammed, kizi fatıma'ya;
"ey fatıma , peygamber kızıyım diye güvenme kiyamet günü ben bile seni ben bile kurtaramam" buyurmuşlardır.

müminler ancak kardeştirler. öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve allah'tan korkun ki rahmete eresiniz. (hucurat :10)

ey insanlar! doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. ve birbirinizle tanışmanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık. muhakkak ki allah yanında en değerli ve en üstününüz o'ndan en çok korkanınızdır.* şüphesiz allah bilendir, her şeyden haberdar olandır.(hucurat :13)

müslümanlar kardeştir. takva hali hariç, kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur. [taberani, ebu nuaym]
kuran'da ırkçılık yoktur, hz.muhammed'de kuran'ı anlatmaya, yaymaya çalışmıştır..islam tüm insanlar için gelmiştir, evrenseldir. dolayısıyla bu denli ırkçı bir yaklaşım içeren hadislerin doğruluğu şüphe uyandırmaktadır.bildiğiniz kaynaklardan şaşmayın, her ne kadar verilen kaynak hakkında bir bilgim olmasa da uydurma olma olasılığı çok fazladır..
ama merak ettiğim birşey var, yorum yapan ve yorumlarında kesinlik belirten arkadaşlar daha önce bu kaynağı duymuş veya hakkında bilgi sahibi midirler acaba da bu denli kesin konuşuyorlar ?

edit: ne oldu la birsürü entry vardı burada az önce..
hz. muhammed allah'ın en sevgili kuludur, gaybın kapıları açılmıştır ona sonuna kadar.
haşa bilmiyor muydu ki türkler 1000 yıl islamın bayraktarlığını yapacak?
bilmiyor muydu ki türkler islamı yeryüzünde yayacak da türklere düşman olsun?

bu nasıl bir salaklıktır lan?
kendilerine müslüman diyen, muhtemelen üniversite okuyan ya da okumuş, sözlüklerde yazan kişiler şu hadisleri bilmiyorlarmış ya..pes..

buhari kaynaklı hadise uydurma diyenin de islamla ilgili bilgisi fatihayı ezbere bilmekle sınırlıdır.
2:190 - size savaş açanlarla allah yolunda çarpışın. fakat haksız saldırıda bulunmayın. çünkü allah, haksız saldırıda bulunanları sevmez.

2:216 - savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. allah bilir, siz bilmezsiniz.

-iman edenler, allah yolunda savaşırlar. inkâr edenler de tağut yolunda savaşırlar. o halde siz şeytanın taraftarlarına karşı savaşın. çünkü şeytanın hilesi zayıftı.

Hz. Muhammed de Allah'ın peygamberi olduğuna göre... neden haksız kin gütsün? neden düşman olsun? öyleyse hadisler yanlış çevrilmiş olabilir? ki dinin ana kaynağı vahiydir.
(http://meal.ihya.org/kura...s-ile-ilgili-ayetler.html)
(bkz: kuran ı kerim okumak)
peygamberin vefatindan 200-300 sene sonra bu hadis denilen seyler ortaya cikiyorlar. bundan önce bunlar piyasada yoklar. buhari ve saz arkadaslari hadis toplamaya yola cikinca, sallayan sallayana oluyor. hani herkes peygamberden bir sey nakletmek istiyor ya, atan atana. ne de olsa naklettigi kadar pretiji artiyor. unutmamak lazim ki, sirf arap olduklari icin, hickimse melek degil, sütten cikmis ak kasik da degil. peygamber torununun kafasini kesip top niyetine kullananlar da arapti, ehli beyt'e ton hesabi iskenceyi reva görenler de arapti. malesef bir "desinler icin" hastaligi arap milletinde var. tipki bizde bize ait olan her seye burun kivirma hastaligi oldugu gibi.
simdi hz. muhammed'in sözümona türk düsmanligi buhari'nin sallamasyonudur. hz. muhammed'in isi gücü yoktu, nostradamusculuk oynuyordu, üstelik gayibi bir tek allah bilir diyen onca ayete ragmen, öyle mi?
azicik aklini kullan ey ümmet veya ümmete bok atan insan evladi.
peygamber döneminde tek bir hadis yazilmadi, 4 halife döneminde tek bir hadis yazilmadi, aradan 300 sene gecti , birden bire herkes peygamberle peynir ekmek yemiscesine , daha dün yaninda bacak bacak üzerine atip cay icmiscesine "aise diyor ki", "ebu hureyre diyor ki" diye basliyan bir sürü seyi kafadan atiyor.
daha acisi, sen de yutuyorsun.
eh afiyet olsun o zaman.
peygamber türklerle ugrasmis degildir. ilk islam sehidi bir kadin ve türktür.
peygamber döneminde türkler hicbir siyasi etken degiller ki, peygamber türkler hakkinda kelam etsin. hele ki gelecekten haber verme peygamberin bile haddi degildir. bunu kuran bildirir ve peygamber asla allah'in dediginden cikmaz. ergo hadis atmasyondur. inanmaya devam edecekseniz, beter olun.
şu ana kadar gördüğüm en orjinal yalan.
hz muhammed ve islam hakkında birçok yalan ve iftira gördüm fakat böylesini ne duydum ne gördüm. bu bir milad olmalı. sonunda birileri iftira da olsa orjinal birşeyler uydurabiliyor demekki. işte azmetmenin sonucu. tebrik edilesi bir durum. aferin çalışınca oluyor demekki.

"her kim benim adıma yalan söylerse cehennemdeki yerine hazırlansın"
diyor. yarışmada başarılar diliyorum.
'masum bir insanı öldüren, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir' diyen bir ayetin bulunduğu kutsal kitabı insanlara anlatmakla yükümlü bir peygamberin, ortada kapı gibi net ve açık bir ayet dururken ve kendisinin de kur'an dışında davranamayacağı malumken, hangi gerekçeye dayanarak böyle bir yaklaşımda bulunacağını sormamız gereken bir önermedir paylaşılan. bir şeyleri ortaya koyarken, biraz olsun mantık süzgecinden geçirmekte fayda vardır. zira veda hutbesinde kimsenin kimseye takva dışında üstünlüğü olmadığını vurgulayan da islam peygamberinin ta kendisidir. yukarıdaki gibi bir yargı, arapların türklere üstünlüğü olduğu algısını oluşturur ki, bu da çok tehlikeli ve temelsiz bir yaklaşımdır. sonuç olarak böyle bir yaklaşım, peygamberimizin evrensel mesajına da aykırı bir tutum olmaktan başka bir anlam taşımaz.
yeryüzünde şovenizme, ırkçılığa karşı nun gibi nazenin ve dirayetli duran yoktu.

veda hutbesi'nden;

"Ey insanlar!
"Rabbiniz birdir. Babaniz da birdir. Hepiniz Adem'in cocuklarisiniz, Adem ise topraktandir. Arabin Arap
olmayana, Arap olmayanin da Araap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin
da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadir. Allah yaninda
en kiymetli olaniniz O'ndan en cok korkaninizdir.
"Azasi kesik siyahî bir köle basinza amir olarak tayin edilse, sizi Allah'in kitabi ile idare ederse, onu
dinleyiniz ve itaat ediniz.
"Suclu kendi sucundan baskasi ile suclanamaz. Baba, oglunun sucu üzerine, oglu da babasinin sucu üzerine
suclanamaz."

rahman ve rahim olan allah'ın adıyla;

"Eğer, hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığın bir şeyi bana ortak koşman için seninle uğraşırlarsa, onlara itaat etme.
Fakat dünyada onlarla iyi geçin.
Bana yönelenlerin yoluna uy.
Sonra dönüşünüz ancak banadır.
Ben de size yapmakta olduğunuz şeyleri haber vereceğim."

lokman suresi
(13-15. ayetler)
müslümanlar olarak araplardan bahsediliyorsa evet araplarla bir gün savaşacağız ama yüce islam dinini onlardan başka yozlaştıran ve saptıran olmadığı için savaşacağız. biz araplarla olsa olsa onlara düzgün islam götürmek için savaşırız.
güldüren safsata...

"doğu'da benim kardeşlerim var. siz bu bayrağı taşıyamaz olunca onlar gelir taşır."

tarih, bu kardeşlerin kim olduğunu dosta düşmana öğretiyor. ne dersiniz?
palavranın kuyruklusudur.
kendisine taş atan yollarına dikenli taşlar koyan kişilere bile merhametli davranmış onları öldürtmemiştir.
hadis-i şerif:
"konstantinapolis elbet bir gün fethedilecektir, onu fetheden ordu ne güzel ordu, kumandan ne güzel kumandandır"

üstelik o zaman bırak fatih'in bırak osmanlı'nın ortada olmasını, türklerin müslüman olacağına dair hiç bir belirti bile yoktur.
"ateistlere de bak ne kadar çok islam hadisi biliyorlarmış" dememe sebep olan saçma önermedir.
sallama hadislerle, sallama hadisleri çürütenlerin göremediği düşmanlıktır.
hadislerde görülen düşmanlıktır. hadisleri dikkate alırsak: eğer arap yarımadasında ikinci kez kapışmazsak skertme şansımız var arapları.

küçükken hadis falan diyince garip gelirdi de comedy script tarzı şeyler olduğunu görünce rahatlamıştım. bunlar bombaymış ama.
öncelikle ebu davudda geçen hadisi zımnen yazılmıştır. buharide geçen aynı hadiste türklerden bahsedilmediğinden bunu anlayabiliriz. türkler için geçen, türklerle ve habeşilerle savaşmayın tarzında bir hadis vardır.

ama şunu söylemeliyim ki bu hadislerin hiçbirinin de sahih olduğunu bilemeyiz. istanbulun fethini söyleeyecek arkadaşlar da var biliyorum ama o hadis de güvenilir değildir.

tanım: peygamberin kendisi gibi ırk işleriyle uğraşmayacağını bilemeyen yazar safsatasıdır.
"Türkler size dokunmadığı,harb etmediği sürece ,sakın siz de Türklere dokunmayınız!"(en-Nesei,Sünen en-Nesei,4,s:44)

sallama hadislerle karalama kampanyasından öte değildir.
müslümanlar hariç herkese düşman olan bir dinin peygamberi olduğu için doğal olan düşmanlıktır.
aslı astarı olmayan bir iddiadır.
böyle bir düşünceyi savunanların CEHiL'liğidir. Eee doğruda olabilir. Bu hadis şöyle tevil edilebilir: Sizler tüm islamın kıblesi Kabe cevresinde ikamet ettiğiniz halde dininizden yüz çevirip Allahın Ordusu ile savaşmadıkca kıyamet kopmaz. Yav tut çek sözcükleri nereye istiyorsan oraya gider. Tövbe yarabbi. Ben Türklüğümle gurur duyarım ( islama verdiği hizmetlerden dolayı), Lakin Allah nurunu tamamladığında insanın Milliyeti değil hangi tarafta olacağı önemlidir dolayısı ile eğer bir gün Türkler Allaha düşman olacaksa bende Allahın tarafında olurum. Ve tabidirki bu saçma başlıkların gerçekten inananlar için hiç bir değeri yoktur. ancak ve ancak siz inanmayanlara karşı içimizdeki acıma duygusu katsayısı ile sizlere ettiğimiz ıslah duası sayısını artırır. Çünki ıslah oldunuz oldunuz, olmadınız Yeryüzünde din yanlızca Allahın oluncaya kadar biz Müslüman Türklerden çekeceğiniz var.

Allahtan başka ilah yoktur ve Hz. Muhammed onun elçisidir.

nokta.
güncel Önemli Başlıklar