bugün

içine kapanık, kırılgan, şevkate muhtaç, şımarıklıktan arınmış ruh hali.

küskün hayatın dargın sularında yüzerken bazen yorulup siniyorum. kendi yarattığım bataklıkta boğulmamak için huysuzluğumu maske olarak kullanıyorum belki. zor geçen çocukluğun etkisinden arınamadığım için ben büyürken o çocuk hiç büyümedi içimde. başka yaşamlara birkaç günlük misafir oldum ama o evlere yerleşmeyi düşünmedim hiç. konar göçerlik daha küçükken başladı. baba evinin dağınık olması sürekli taşınmalar, yurtta yaşanan ranza karmaşaları.. canı sıkılan ranzamda yatıyordu bense uykusuzca sabahlıyordum kalorifer peteklerinde. onlarda uykumu mülteci kılıyor sığınıyordum. bu yüzden pek sevmem sıcağı ve kalorifer peteklerini. geçmişin soğuk yüzünü hatırlatıyorlar çünkü. evsizlik yüzünden anneannemlerde yaşarken dedemin aksiliklerine kızıp onun geçimsizliklerini benimsedim sanki farkında olmadan. belki de hayatın acılarına buruk bir posta koyuş bunlar.

kendi huysuz iç dünyama kim dokunduysa kaçtım ondan. zarar verenlerden de kaçtım kendimi korumak adına. şimdi biri var beni kimsenin sevmediği kadar çok seven. gerçekten seviyor çok seviyor hem de.. inanıyorum... ama bilmiyor ki; ben sevilmeye layık biri değilim beni ancak ben severim. evet narsistik kişilik bozukluğum sayesinde sevgisini bazen itiyorum. come back'lar yaşıyorum kendi dönüşlerimde hep hüsran görüyorum onu da bu hüsrana ortak etmeme gibi ulvi düşüncelerden, geçmişinde yaşadığı ilişkileri kıskanma bencilliğinin içinde buluyorum kendimi ansızın.

brad pitt'in benjamin button filmi aklıma geliyor arada. hani önce kız çocuğu gibi, sonra arkadaşı, sonra sevgilisi daha sonra da annesi olup ona bakan bir kadın vardı ya filmde, sevgiliyi düşünürken o kadın aklıma geliyor. niye bırakmıyor ki, niye çekiyor beni, fıstık gibi kız hem de ne işi olur benimle diye düşüncelere dalarken sinirlenip dellendiğimi görüyorum aynada.

hep olumlu şeyleri olumsuzmuş gibi gösteren aynam var. şeytan diyor kır at. ama onu da atarsam hiçbir şeyim kalmaz..

hafızadan olumsuz şeyleri silen cihaz hala yapılamadı gitti. kahretsin!
güncel Önemli Başlıklar