bugün

Hürriyet çalışanlarının mesai saatinde Facebook'a girmesinin yasaklanmasıdır. en özgür olduğunu iddia eden bir gazetenin ne kadar baskıcı olduğunun göstergesidir.
özgürlükler ile alakası olamayn bir durumdur. zira hürriyet çalışanlarına internette özgürce gezsinler diye para vermemektedir. eğer bir internet sitesi çalışanlarının işleri aksatacak kadar vaktini alıyorsa hürriyetin mesai saatleri içerisinde böyle bir uygulamaya gitmesi gayet normaldir. bu durumu özgürlük karşıtı algılamak bilgisizliğin en bariz kanıtıdır.
hürriyet yöneticilerinin aslında erişim yasağını hürriyet'in internet sitesine getirmesi gerekiyor. nitekim, o siteyi gören bi çalışan 'ulan nasıl bi yerde çalışıyorum ben yaa' der ve verimi düşer. bunu demese bile en azından 'çıplak fotoğrafları için' tıklar ve aklı hatunların gotüne memesine kayar ve verim yine düşer. ertuğrul amca, sen bu takdiği uygula ve sonuçları için bana bi havana purosu gönder.
son derece normal bir hadisedir eğer çalışanlar asli görevlerini ihmnal edecek derecede facebook'a abanmışlar ise...
abartmamak gerekir zira birçok büyük kurumsal şirketlerde facebook, msn, sözlük, icq, paylaşım proğramları, vb tüm proğramlar yasaktır... hatta işiniz haricinde girdiğiniz tüm siteler birkaç dakika içinde casus proğramlar sayesinde yasaklanır... hatta kafanıza göre çay kahve içmenin bile yasak olduğu yerler var...

şaşılacak, yadırganacak hatta laf sokma çabasına gidilmesini anlamsızdır... bir sitenin ne kadarlık işgücü kaybına neden olduğunu bazılarınız tahmin dahi edemezsiniz... her şey öyle oturduğunuz yerden özgürlükler bıdı bıdı diye konuşmakla olmaz... adamlar bir birlerini pokelemekten iş yapmıyorlar, ondan sonra bekle dur mail gelecek, iş haledilecek müşteriler rahatlayacak diye...

neyse yerinde bir karar keşke bizim şirkette de yasaklasalar...
neresinin yanlış olduğunu anlamadığım karardır. iş saati arkadaşlık sitelerinde gezmek normal midir ki?
imper in ertuğrul özkök, eurasia nın da aydın doğan olma ihtimalini düşündürmekte olan yasak.
doğal karşıladığım yasak.

çalışmaya engel oluyorsa, engelleyeceksin.
'size çalışın diye para veriyoruz facebook dan eski manitalarınızı bulup çay içesiniz diye değil' tarzı muhabbetlere konu olan haklı bir yasak dır.

(bkz: durmak yok yola devam) *