bugün

görsel
görsel
şu an uçakta beşiktaş için istanbul'a doğru geliyor olan alemin kralıdır. korkmayın, titreyin...
En kralı 2008'de edward norton'ın canlandırdığıdır.
küçüklüğümden beri ona karşı bir fobim var gördükçe o kara gece aklıma geliyor, sabaha kadar onun bir arabadan inip binaya girmesini rüyamda görmüştüm sabah uyandığımda terler içindeydim, o günden beri yüzünü görmek istemiyorum illet kahraman seni.
https://www.google.com/se...=859#imgrc=EmTSRvhT8_jKiM:

vakti zamanında vücut geliştirmeci abinin oynadığı versiyonundaki mahkeme sahnesi akılara ziyandır. bu arada sivil haldeki daredevil de avukat olarak sahneye dahil imiş.

https://www.google.com/se...=859#imgrc=UFOaGDUB01QtHM:
görsel

görsel
infinity war filminde kezban gibi trip atan ve her ne kadar mcu kendisini sürekli geri plana atarak güçsüz gösterse ve artık saçma çizgi filmlere bağlasa da, batman ile birlikte en sevdiğim kahraman. marvel evreninin fiziksel olarak en güçlü hero'su.

kendisi hakkında şöyle bir giri mevcuttur:

--spoiler--
ne kadar öfke o kadar güç demek olan bu devin derisini delmek, yakmak veya yaralamak mümkün değildir. öfkelendikçe fiziksel gücüyle doğru orantılı olarak cüssesi de büyür ve en az wolverine kadar hızlı rejenerasyon yeteniğine sahiptir.

su altında ve uzayda nefes alma ihtiyacı hissetmez. diğer kişiliği olan bruce banner'dan nefret eder ve onu kendisini engelleyen biri olarak görür. banner nasıl bir bilim adamı ise, hulk'da onun tam zıttıdır ve dönüşüm geçirdikten sonra aklından geçen tek şey yıkmak, kırmak ve parçalamaktır. başka hiçbir şey düşünemez. maksimuma yakın bir öfkeye ulaştığında ellerini birbirine vurmak suretiyle yaratacağı şok dalgası bir orman yangınını rahatlıkla söndürebilir.

elbette onu marvel'ın en güçlüsü yapan şey iyileşme yeteneği ve kas gücü değildir. onu yıkılmaz yapan şey gücünün de, öfkesinin de herhangi bir limiti olmamasıdır. ne kadar öfke, o kadar güç demektir ve bunun bir sonu yoktur.

dönüştüğü zaman charles xavier bile zihnine giremez.

Yine de günümüz marvel filmlerinde diğer kahramanların gölgesinde kalmakta ve asıl o korkunç gücünü gösterememektedir. bunda marvel'ın çocuklar için filmler yapmaları gerçeği de ne yazık ki mevcut.

--spoiler--
farklı evrenlerde farklı renk paketlerine sahip marvel karakteridir.
orjinalinde gri renktedir.

görsel
iyi bir filmi olmayan karakter. filmlerini neden bok gibi yapıyorlar çok merak ediyorum.
nico hulkenberg'in de lakabıdır.
şimdi bu dev çok güçlü anladık da füze gelse bile bir şey olmuyor böyle şey mi olur amk. superman'in yeşil ve çirkini adeta.
görsel
90 ların başında star televizyonunun yeni açıldığı dönemde sabah saatlerinde yayınlanan çizgi film. marvel'in çizgi romanıdır. 2003 yılında beyaz perdeye uyarlanmış, bir boka benzememiştir.
sanki 2 kg muhlama yemisçesine çıldırıp değişime uğrayan bir insanı anlatan film.
namı değer Bruce Banner sinirlenince 1.80 den 4 metreye çıkar birden aynı zamanda yeşil formdayken hem ölümsüz hemde gama ışını yayan bir canavardır manyakta güçlüdür birde bunun kırmızısı vardır hemen hemen aynıdırlar Kırmızı Hulk ise ondan en çok nefret eden kişi Robert Ross'dur...
Benimdir efenim ofkelenince aynı ben.
yenilmez süper güç.
(bkz: ayı)
süper kahramanlar içinde en güçlüsü, en yenilmezi. süperman'in bile bir zayıf noktası olan kriptonit maddesi var. hulk'ın ise bilinen hiç bir zayıf yanı yok. aksine sinirlendikçe gücü kat be kat artmakta ve bu gücün bir sınırı bulunmamakta.
i cevizoğlu diyerekte uzatılabilen yeri gelir yeşil dev yeri gelir tıknaz ama kominist türkçü gazeteci olan varlık.
AVENGERS 2: AGE OF ULTRON - Official Extended Trailer'deki bitik bruce bannerhalil sezai'ye benzeten bir tek ben miyim?
yadigar ejder'in ilk başrol filmidir. başrolü meral zeren ile paylaşmıştır.

görsel
görsel