bugün

psikoloji okumak isteyenle aynı kafadadır..bi sayısala bakıp çıkarım.
(bkz: bir arkadaş varda bakıp çıkacağım)
aslında kendisini hiçbir zaman sayısalcı olarak hissetmemiştir. lgs oks sbs adı her ne haltsa o sınavda şans kaza iyi bir puan yapmıştır ve fen lisesine gönderilmiştir. dört yılı zor bitirip gün saymıştır.

sonra dershaneye giderken bir ışık görür ve hukuk istemeye başlar. son sınıfta alanını değiştiremeyeceğinden dolayı orta öğretim başarı puanı kırılır, ve o kırılmış kuş kadar puanla tm'ci rakiplerinden daha iyi bir sıralama yapması beklenir. bir yandan da okuldaki fizik, kimya, biyoloji sınavlarına çalışmaktadır. her ne kadar tmci arkadaşları onun önlerini kapattığını düşünüp küfretseler de onun işi gerçekten zordur. çalışsın yapsın sonuna kadar arkasındayım olmadı ygs'den tercih yapar.*
zorla sayısalı seçmiş öğrencidir. zorla sayısal bir bölüm okumaktadır kıytırık bir üniversitede.
kıytırık bir üniversitedeki kıytırık bir sayısal bölümü bitirip oradan kazandığı parayı hukuk okumak için harcayacak olandır ayrıca.*
bazen hep düşündüğüm yer yer bende hüzün yaratan bir mevzudur, sayısalcı olarak zamanında sözel ve eşit ağırlık bölümlerini çok küçümserdik..neticede mühendislik bitirip bu kadar pişman olacağımı hiç bilemezdim şimdi ise keşke mülkiye ya da hukuk okusaydım diyorum ve bu çok fena bir durum.
Piyasada çok vardır bunlardan.Roma hukukundan başlayıp anasının gözü kadar yasa ezberlemek bir yana 4 yıl boyunca 4 farklı bölümün derslerini görecek olmak bile korkmaya yeterli. Ayrıca kuzenden biliyorum sadece 1 dersin 1 vizesi için 300 küsur sayfalık kağıtları ezberlediğini söylüyor. Yazıktır. Gerçi blizzardb de sayısal olmasına rağmen tmden hazırlanıyor ancak bir hukuk değil.
sayısal bölümü mezunu hukuk okuyan biri olarak talep eden herkese yardımcı olabilirim.

edit: mezun oldum tam bir yıl önce.
CHP' nin diretmemesi hâlinde kolayca kazana bileceği bi alanı seçecek kişidir. Anca bazıları ülkenin ilerlemesini engellemek istiyor. Hâlâ.
ondan sonra hukuki yorumların içine edip keraat cetveli gibi belirlenmiş hükümlerin olabilitesi.
tıp okumak isteyen tm* öğrencisinden daha çok şansı olduğunu düşündüğüm kişidir.
fen bilgisi yapabildiği için müthiş avantaj sağlayan öğrencidir.
arkadaşım yapmıştır efendim son senede tm'ye geçip ankara hukuğu kazanmıştır.
(bkz: mühendis olmak isteyen sosyal öğrencisi)
alan kavramının kaldırılması gerektiğini kanıtlayan öğrencidir..

kardeşim madem sayısalcı hukuk,sözelci tıp yazmak istiyor; o zaman kaldır alanları..herkese aynı dersleri göster..

yok ''olmaz'' diyorsan, o zaman alanlar arasındaki farkı belirgileştir ve adam gibi katsayı uygula..

elma ile armudu aynı çuvala koyma..sırf imamhatiplere yol vermek için,koca sistemin tamamen içine ettiniz zaten..
üniversite sınavlarına hazırlanırken çok sövdüğüm öğrenci modelidir zaten eşit ağırlık da bölümler azdır bir de sayısallar bizim bölümlere el atarlar ama sorsanız onlar daha zekidir, onlar daha zorlanır falan filan adamlar yüzbinlerle yerleşirken bir eşitağırlıkçı için bu imkansızdır ayrıca sayısal öğretilmeden çözemeyeceği için sınav da yapması mümkün değildir. sınıf öğretmenliğinin, iç mimarlık ve çevre tasarımının da ortak alan olması onlara yarar.
yeni uygulama sayesinde her yerde türeyen ve çoğalmakta olan öğrenci tipidir.

şahsen ben de o yaşlarda olsam hâlâ, ilk işim bu tip bir öğrenci olmak olurdu galiba. sayısal belasını anne-babasının zoruyla üstlenmek zorunda kalan birçok liseliye ilaç gibi gelen yeni uygulama, eşit ağırlık öğrencisini de mağdur etmiştir aslında.

eğitim sistemimizin maaşallahı var billahi.

bi' tarafa verirken, diğer tarafın ciğerini söküyor illa ki.
aklı sonradan başına gelmiş fakat yetersiz sayı yüzünden eşit ağırlık sınıfı açılamadığından kendine küfreden insan.
(bkz: son pişmanlık neye yarar)
katsayı kalktığı için okuması kolaydır zira fizik kimya bir yana edebiyat coğrafya bir yana edebiyat coğrafya kolaydır. sayısalcıyken eşitağırlıktan sınava girdim biliyorum aklım sonradan başıma geldi.
tüm alanların kaldırılması gerektiğini ve elma ile armudun tekrar aynı çuvala konması gerektiğini kanıtlayan öğrencidir....

doğru mudur bu ?

elbette yanlıştır...

ama sistem sizi bunu mecbur ediyorsa ne yapacaksınız..

hukuk en başında sözel bölümdeydi..sonra eşit ağırlığa attılar..şimdi de kamuya arz ettiler..

bir sözelci tıp kazanamıyor ama bir sayısalcı hukuk kazanabiliyor..

o zaman sözelcilere yurtdışında okumak yada hiç okumamak dışında başka bir seçenek kalmıyor..
hukuk okuyan sayısal arkadaşım var. ve fena zorlanıyor. yazık onlara da ne diyeyim. * *
(bkz: hem tıp hem hukuk mezunu olmak)
(bkz: ben)
Çok saçmadır.
yaman çelişki.
eşit ağırlık öğrencilerinin önüne geçecek öğrencidir.
fen netleri sağolsun.
ayrıca (bkz: zibistak)
burada.

kazandı ve halen okuyor.

ankara hukuk.

hak huk hukuk, gag gug gugug.
Eşit ağırlık öğrencileri tarafından daima kulakları çınlatılmıştır.
Öss ile girmesi mümkün değil ise, kendisine (bkz: aöf)' den Adalet MYO tavsiye edeceğim öğrencidir. Ordan da Dgs ile ver elini Türkiye' deki istediğin hukuk fakültesi.
Not: (bkz: based on a true story)