bugün

samsunlu bi öğrenci babasının deyimiyle çocuğunun kazanmasını istediği bölüm...

bugün dershanede sekreter olarak çalışan bi arkadaşı ziyaret ettim de...sağolsun çay ısmarladı filan o sırada çocuğunun durumunu öğrenmek üzere böyle çiftçi kılıklı bi adam girdi içeri sarımtrak bıyıkları çemkir gözleri vardı...belliki samanla sabanla pek bi ilgiliydi...neyse çay ısmarladı arkadaş bizim samsunlu veli içmeye başladı....

vallaha ben sözümü sakınmam...bizim çocuk bi haylazlık yapıyosa söyleyüverün dedi...(çocuk dediğide 19 yaşında kazık kadar adam mk)...bizim arkadaş yok filan dedi...

bizim çocuk huhuk kazanıyosa kazansın dohtor oluyosa olsun ama ben öle boş beleş bölümler okutmam....işletme okiyacaksa gelsin bizim tarlada çalışsın iş öğrensin aş edünsün filan dedi...

ben lavaboya gittim ve yere çömelip katıla katıla güldüm mk..o sırada biri sertçe kapıyı vurdu dolu mu dedi kalın bi polat alemdar sesle....ben boş dedim yanlışlıkla bu seferde buna başladım gülmeye....neyse kendimi tuttum ve patlicak gibi bi kemal sunal edasıyla dışarı çıktım koşar adımlarla...meğer kapıyı vuran dershanede felsefe hocasıymış...herif de içeri bakıyo mk dedektif edasıyla bu herif napıyo burda diye...

neyse işte sözlük böyle geçti öğlenim bugün....