bugün

üzen vedadır.
Yeni haberimiz olmuş bir vedadır. Üzmüştür.
yeni haberimin olduğu veda. içim ezildi ulan.

Nerde bu hubel diyordum. Korka korka profiline girdim silik yazdığını görünce yıkildım. S..cem böyle hayatı.

Ulan hep mi güldürenler erken gider?
itiraf edeyim ki hubel bey'e uzun yıllar boyu felaket gıcık olmuşluğum vardı. başka hesaplarımda donuzladığım dahi olmuştu. gıcıklığımın sebebi kendisinin böyle liberal liberal konuşup asabımı bozması idi. fakat son bir senedir falan nedense böyle eskisi kadar kızmamaya başladım. tabii, insan yaşlandıkça militan solcu kişiliği de törpüleniyor. ondan sanırım. artık "barış içinde yaşama" doktrinini benimsedim. o sebeptir ki bu sayfada yazılanların hepsini okudum. ve sen haksızsın moderatör. seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.
Seni asla özlemeyecegiz bundan emin olabilirsin, hatta ismini yeni duydum. Hubel kim amk.
ortada bir adaletsizlik yok, bildiğin uludağ sözlükte sürekli yaşanan sıradan bir olay.

yetkili çaylak ediyor, sözlük tanrısı modlar canı ne zaman isterse lütuf edip çaylaklık süresini ve sebebini giriyorlar.

bu aralar modlardan biri "sözlüğü düzeltme" gazına gelmiş yine galiba, olur olmaz herkesi çaylak edip duruyorlar. neymiş? format.

neymiş? uludağ sözlük ekşi gibi olsunmuş.

amk senenin 10 ayı sözlüğe uğramaz. canı sıkılır, gelir burada 2 ay milletin keyfini kaçırıp aktif olarak yazan ne kadar yazar varsa sözlüğe küstürüp siktir olur gider.

yılların sözlüğü. şu moderasyon, yetkili, ot sik işlerini bir düzene sokamadılar.

hesabı açalı 13 gün oldu, 7 gün nick altı, 5 gün de "takıntılı 31ci" lafı yüzünden toplamda 12 gününü çaylak geçirdim.

şuraya geyik yapmaya geliyor millet. zaten bir sike yaradığınız yok, kimsenin sizden bir şey beklediği de yok ama az bi salın milleti artık. onu bari yapın.
olum bu benim her çaylak olduğumda başıma geliyor. 3 gün denilen çaylaklık süremin 1 hafta uzadığını bile gördüm ben. özetle, gereksiz bir vedadır.
hubeli tanımam etmem ama saçma bir sebepten veda etmiş. bana şov gibi geldi. yine de bu sözlüğe artık bizim gibi zaman harcamayacak olması iyi bir şey. kendine yararı.
ne kadar da boş hesap silme nedeni amk. veletlerle yazıyoruz resmen.
Komik bir veda. Ulan adam resmen boş yere hesabı silmiş.

1- yetkilinin attığı çaylakta sebep yazmaz. Yazarsa mod sonradan yazar. Aynen de öyle olmuş.
2- yetkilinin attığı çaylağı moderatör isterse erken kaldırır isterde uzatır. Bu herkese uygulanan rutin bir işlemdir.

Yani ortada rutin bir olay var. Herkese yapılan bir şey. Kendine özel zannedip hesabı silmesi gerçekten gereksiz olmuş.
nik altına yazması gereken giriyi özel başlık açarak komik duruma düşen beş yılda formatı öğrenememiş cahil yazarın vedasıdır. evet..
evet arkadaşlar. 5 yıldır yazarlık yaptığım sözlükten ayrılma zamanı gelmiştir. sebebi de çaylaklığımız 2 gün daha uzatılması. hem de haksızca. olayı özet geçiyorum;

6 temmuz 2019 tarihinde çaylak oldum. sebebi de " sürekli aynı soru kalıbını kullandığım" için. bunda problem yok. format neyse onu uygulamış yetkililer. ben çaylak olunca da bazı yazarlar nick altıma 6 temmuz tarihinde entry girmiş. yani bu entryler 6 temmuzda çaylak oluşumun kanıtı. işte entryler;

(#41798382)

(#41798446)

devam edelim. şimi ben 6 temmuzda çaylak oldum ama iki üç saat geçmesine rağmen çaylaklık nedenim belirtilmemişti. ben de bir derdim var a yazayım. kaç gün çaylak olduğumu öğrenirim dedim. mesajı yazıp gönderdiğimde 9 temmuz 2019 a kadar bir derdim var uygulamasını kullanamazsınız gibisinden bir uyarı geldi. yani çaylaklığım 6 temmuzla 9 temmuz arasıymış.

aradan 2 gün geçti. yani 8 temmuza geldiğimde nihayet zahmet edip çaylaklık sebebimi ve süresini girmişler. yalnız bir terslik vardı. çaylaklık başlangıç tarihi 6 temmuz değil 8 temmuz gözüküyordu. bitişi ise 11 temmuz yani bugün. görseli ekliyorum:

görsel

gördüğünüz gibi 2 gün fazladan çaylak yapıldım. bu sebeplerden ötürü sözlük hesabımı silme kararı aldım. haksızlığa gelemeyen biriyim.

herkese iyi günler diler, sözlükte güzel vakit geçirmenizi temenni ederim.