1. 0.
  her konuda Sue,Terry,Vince,Darren Tooley,Kamala gibi victoria roadgencleriyle ingilizce öğrenmeye çalıştığımız ingilizce hazırlık seti.workbookları ve kasetleri de vardı.
  her ünite başındaki victoria road diyaloglarını ezberleyip canlandırırdık.Bazı diyaloglarda genelde kızlar olurdu hep.böyle durumlarda kamala olmak bir utanç kaynağı olurdu.Bir erkek olarak kız canlandırmak koymazken kamala olmak cayip koyardı.

  (bkz: ingilizce hazırlık sınıfında hep kamala olmak)
  2 ... commodore64
 2. 1.
  sue ile vince ikizdi terry de yeni taşınan komşularıydı. * sonra sue denen kız terry'ye aşık oluyodu falan olaylar gelişiyordu bir şekilde..

  victoria road victoria road rap rap rap diye de akıllara zarar bir şarkısı vardı.
  2 ... rsbrnch
 3. 2.
  her ünite sonunda tuhaf tuhaf projeler hazırlamamıza neden olan,bi de kitabın kasetlerindeki kızın terry! tonu * kulaklardan silinmeyen ingilizce kitabı serisi.
  ... tunkashila
 4. 3.
  sonradan bi jackie gelmişti, terry buna sevdalanmıştı filan, şeytan gibi bişeydi. güzel kızdı o ayrı
  ... supertavuk
 5. 4.
  sikindirik kasetlerle ingilizce öğreten oxford university press nineteen ninety one basımı ingilizce eğitim kitabı. aile efradını ders çalışıyorum bahanesiyle kandırmaya yarardı. ingilizce kasetten ödevim var ayağına saatlerce walkmande özlem tekin dinlenirdi, journey dinlenirdi.
  2 ... vycell
 6. 5.
  sue'nun babasının çok eski model bir renault five'ı vardı. hatta sue onla kaza bile yapmıştı hatırladığımkadarıyla. birde konular ilerledikçe ergenlikten midir nedir tery'nin sesi daha bir böğürtülü hale bürünüyordu.
  2 ... hezarfen hariciyeci celebi
 7. 6.
  yanlış hatırlamıyorsam içinde sue adlı taş emsali bir hatunun olduğu ingilizce ders kitabıydı. eğer yanılıyorsam:

  (bkz: snapshot)
  ... rsiatlarge
 8. 7.
  (bkz: hotline treaty)
  ... arcadian
 9. 8.
  anadolu lisesinde okuyan çoğu türk gencinin lise yıllarından aklına gelen saçma hatıradır.

  özellikle "victoria road, victoria road, victoria road, rap rap rap" şarkısını bir türlü hafızamdan atamıyorum.
  2 ... marionette
 10. 9.
  Hazırlık sınıfında elimize tutuşturulduğunda hayatımız boyunca unutmayacağımız bir ders kitabı olma özelliğine sahip olduğunu hiç düşünmediğimiz güzel kaynak. Seneler seneler evvel, güzel de paralar verip almış bulunmuştuk, neden bilmem sue ve terry'den ziyade ekibe sonradan katılan ve Terry'nin de başına çoraplar ören kleptomaniden muzdarip kızcağımızdır aklımda kalan tek sima. ingilizcemizi beginner'den alıp üst seviyelere çıkmasında da yadsınamaz emeği vardır bu kitabın.
  ... huzur mu yagiyor ne