bugün

finlandiya futbol ligi'nin en önemli takımıdır. zamanında finlandiya'ya giden türklerin kurduğu söylenir. bir zamanlar uefa kupasında beşiktaş'la eşleşip elenmişti.
(bkz: Veikkausliiga)
Renkleri mavi-beyaz dir. 1994-95 sezonunda besiktas ile eslesmis ve elenmistir.
beşiktaş ile eşleşmiş olandır.
liverpool- trabzonspor maçından sonra ikinci nostaljik eşleşmedir.
`http://en.wikipedia.org/wiki/HJK_Helsinki`

şampiyon bir takımdır kendisi.

beşiktaş'ın 2010-2011 uefa avrupa ligi play-off turunda eşleştiği takımdır.

hadi hayırlısı.
geçtiğimiz yılın finlandiya şampiyonu imiş.
açılımı helsingin jalkapalloklubi* olan, yaşadığım şehrin takımı, takımım.

elbetteki beşiktaş ile eşleşmesi beni sevindirmiştir, zira iki yıldır bir türk takımı fin kulüplerinden biriyle eşleşsin diye bekliyorum.

normal olarak tribünde yerimi alacağım. ama helsinki tarafında tabii ki! ve ilk kez bir türk takımını desteklemeyeceğim avrupa kupası maçında.

edit: tuttuğum fenerbahçe de gelseydi, yine de hjk'yu destekleyecektim, değişmez gerçek budur.
Beşiktaşı eleyeceğine inandığımız takım.
beşiktaş'ın rahat bir şekilde geçmesini umduğumuz takım.
genç oğlanlardan daha kaliteli takımdır.
avrupa da ne ismi ne cismi olan takımdır , 500 kez finlandiya kupası kazanması ciddi bir rakip olabileceğini göstermiyor , bunun adı futbol, sahada 11 11 oynanır ama kağıt üstünde beşiktaş helsinkiyi galatasaray karpaty yi beşler.
beşiktaş ile kıyaslanamayacak kadar küçük bir takım lakin rakibe saygı.
facebook grubunda, çarşının yorumlarla ezmeye başladığı takım.

http://www.facebook.com/p...i-Finland/HJK/17565190980
aslında olmayan bir takımdır.

hjk'nın açılımı zaten "helsinki spor kulübü"dür. yani tam olarak öyle mi bilmiyorum da, helsingin jalkapalloklubi takımın adı. e zaten "helsinki" geçiyor içinde.

"istanbulspor kulübü istanbul" mu diyoruz biz, hayvan herifler?*
helsinki jimnastik kulübü.
beşiktaşımızın 2-0 mağlup ettiği takım.
(bkz: hjk helsinki)
veikkausliiga'da 2010 sezonunun şampiyonudur.

bitime 3 hafta kala, fc honka'nın 6 puan önündeler. averajda da 12 gollük bir fark atmış durumdalar. eh, bu saatten sonra "kesin bir şey yok yea" demek pek de akıllıca değil sanırım.
schalke 04'ü 2-0 mağlup ederek uefa avrupa ligi play-off turunda müthiş bir avantaj sağlayan fin takımı.
rövanşında schalke 04 takımından en az 3 gol yiyecek olan ve uefa'da dünün sürprizini yapan fin takımı.
not: ikinci maç için gözünü kapatın 4-6 gol oynayın.
18 ağustos 2011 itibarı ile gecenin sürprizi.
dün oynanan maçta schalke 04'ü 2-0 yenerek iddaamın tek maçtan yatmasına sebebiyet veren finlandiya ligi son şampiyonu.
schalkeye iki sıfır çakmış. beşiktaş elediğinde sallanmıyordu.
schalke'ye kök söktüren finlandiya takımı. avrupa ligi eleme ilk maçında kendi evinde 2-0 yenen takım almanya'daki rövanş maçında 1-0 geriye düşmesine rağmen beraberliği yakaladı. artık bundan sonra schalke için tur atlamak bir hayal oldu. fiyasko geliyor sanırsam. gerçi bu yıl gelen geçen vuruyo schalke'ye.

zamanın ötesinden gelen edit: ulan bende de ne ağız varmış arkadaş. bu entry girilir ve üzerine helsinki 5 gol yer. adamlar bilseler benim yüzümden heralde evi basarlar amk.
schalke'ye kök söktürüyor an itibariyle. 7.yi ne zaman yiyecek merakla beklemekteyiz.