bugün

insana genellikle iyi gelen bir şeydir. en azından bana öyle. şükürler olsun ki dertleştiklerim de beni suçlamak yerine hep destek verenler oldu. pohpohlamak değil ama. değil. çünkü ben karşı tarafa bir şeyler anlatırken aslında normalde olmasa da hep kendimi kötüledim mahsus. bu yaptığım doğru bir şey mi tartışılır ama bunu dedikten sonra hep moral verenlerle diyalog kurdum. bunlar birer canlı dostlarımdı. yani bir muhabbet kuşuna, bir kediye de bunu anlatmışlığım vardır. show amaçlı değil vallahi. ne güzel de dinlemişlerdi. diğer insanlara ise dediğim gibi hep hatanın kendimde olduğunu söylememe rağmen hayır dediler. sadece kaldır kafanı etrafına bir bak, dediğimi anlayacaksın tarzında özet cümlelerdi. yaşım ne çok genç, ne de çok geç. yani şunu demek istiyorum. hep öğüt dinleyen taraf olmaktan gocunmam asla. ama tabii kim vasat kim değil de ayırırım. vasatları ayırmayı bilirseniz inanın hayatta çok daha şey öğrenip mutlu olacağız hepimiz. kalın sağlıcakla.
Yıkılma Bunları Gördüğün Zaman
Umudu Kesip De incinme Sakın
Aç Yüreğini Bir Merhabaya
Kardeşin Duymaz Eloğlu Duyar

Kardeşin duymaz, eloğlu duyar...
Bazen en çok ihtiyacım olan şeydir.
sizin için hava hoştur. Hatta tanımadığınız için çok daha rahat içini dökersiniz. Lakin anlattığınız kişi size içinden sövüyordur. Herkesin bir derdi var naber sorusu sadece klasik bir sorudur. Kimse sizin nasıl hissettiğinizi gerçekten bilmek istemez...
Bazen en iyi terapidir.
Çok iyi oluyor nede olsa yalan söylediğini anlamıyor.
bazen gerçekten iyi gelebileceğini düşündüğüm durumdur.
iyidir güzeldir. seni tanımadığı için yargılayamaz dinler seni sen de onu dinler hiç görmek hiç karşılıklı çay içmeden bi tavla oynamadan arkadaş olmuşsunuzdur çıkarınız yoktur karşılıklı. güzel bi histir yani.
Bazen yalnız dolaşırken birini gördüğümde bir yerden sohbete girsem mi diye düşünmüyo değilim aslında en çok uyguladığım yer hastane karşımdakinin hastalığını dinleyip bol bol şifa dileyip yanından ayrılırım.
En makbul olandır...istediğiniz gibi dökülün hatta hazır bulmuşken, öyle birini.elinde size karşı ileride kullabileceği en ufak bir şeyiniz olamayacaği gibi zararlı da çıkmasınız...velhasil yabancıyla konuşmak rahattır-rahatlatır her zaman.
bugun ogrendigim kadariyla pdr okuyan 4 siniflarin odevi sebebiyle yaptiklari hizmettir.

(bkz: dert dinlenir)

21 kisiyi dinledikleri takdirde mezun olabiliyorlarmis..

keson ddgil bilgim.
ister tanıdığın ister tanımadığın bir kişi olsun insana huzur verir. derdini bir nebze azaltır.
Olaylara farklı bakış açısı ile bakmayı öğrenebilmeye he bi de körelen betimleme hislerini canladırabilirmeye birebir etkili olabilecek durumdur.
illa seans için para verdiğiniz biri olmak zorunda değil bu sözlükte dert dinlemek isteyen bir yazar size mesaj atabilir. Bazen anlatmak kadar dinlemeye de ihtiyaçımız oluyor kendi dertlerimizden uzaklaşmak için.
derdi olanın derdi dinlenir. sıkıntı yok.
herşeye çözüm bulmuşumdur.
bir mesaj ötenizdeyim

(bkz: elit adam ile dertler derya)
Güzin ablanız bir mesaj kadar uzağınızda. Çok yalnızım, kızlar/erkekler beni anlamıyor diye mesaj atana söverim.

not : erkeğim.
bazi insanlarin para kazanma sebebi.

(bkz: psikolog)
Tanimadigi birinin derdini dinleyene sormak lazim bi' de.
ruhsal sağaltım.

sıralar sırdaşlığı.

hastane sırası.
banka kuyruğu
vs vb vd.
Bazen insanın tek ihtiyaç duyduğu şeydir.
önyargısiz ve sırlarını ifşa edemeyeceği için mantıklı bir yoldur.
Seni tanımayan biri kişiye kolay kolay zarar veremeyeceği için sıkıntısı olmayan bir durumdur.
(bkz: psikolog)
son zamanlarda en çok ihtiyacım olan şey. hiç tanımadığım, dokunmadığım bir hayata bir şeyleri anlatmak. her cümlede onu teğet geçeceğini bile bile içimi dökmek. sanki içimde bir yerler ağır ağır sökülüyor günler, aylar, yıllar ilerledikçe. eminim vardır güneşi sevemeyen insanlar. koca dünyada hem yalnızlığı tadıp hem yalnız olmadığı bilmek tuhaf şey.
çok sık başıma gelen olay ,yaşımızdan dolayı herhal .
Kendisi sonradan tanıdığınız birisi çıkabiliyor dikkat etmek lazım.