bugün

bilimsel olarak mümkün olmadığı söylenen şey ama ara ara tanımadığım kişileri görüyorum rüyamda ve rüyada tanışıp yakınlaşıyoruz, dertleşiyoruz falan. haliyle sabah uyandığımda kafa karışıklığıyla beraber o kişiyi bulmak istiyorum. umarım umduğum yer ve zamanda karşılaşırız.
tanım gereği mümkün olmayan hadisedir. rüyada gördüklerimiz bir şekilde bir yerlerde karşılaştığımız insanlardır.
Acaba böyle biri yaşıyor mu diye düşündürür.
Başıma gelmiş durum. Hatta rüyadan öyle etkilenmiştim ki gördüğüm kişinin karşıma bir gün çıkacağını bile düşünmüştüm. Gelin görün ki hala karşılaşmış değiliz. *

Rüyadan etkilenme sebebim ise rüyada kendimi tamamen güvende hissetmemdi. Bu O kadar güzel bir histi ki uyandığımda tekrar uykuya dalıp rüyaya geri dönmek istemiştim.
Rüya da görülen kişiler normal hayatta rastladığınız aklınız da kalan ama dikkat etmediğiniz kişilerden.

Yani sen hatırlamasan bile görmüşsündür.
hiç tanımadığın birini rüyanda görme ihtimalin yoktur. Mutlaka bir yerlerde karşılaştığın bir kişidir. Beyinin olmayan bir şeyi oluşturması mümkün değildir.
Tanimiyorsundur ama mutlaka bir gun bir yerde gordugun kisidir.
ilk kez dün gece başıma gelen hadisedir, ilginç bir deneyimdi gerçekten. Rüyamda gördüğüm kişiyle birlikte isviçre'ye gidiyordum bir de. Ne güzel bir rüyaydı o...
Dün gece başıma gelmiş durumdur. hatta rüyadayken ben bu adamı daha önce rüyamda gördüm sanki dedim kendi kendime. Ama daha önce ne rüyamda ne de gerçekte görmüştüm. Garipti. Hatta dün gece halamın yeni evinde ilk kez kalmış olduğumdan ilk kez kalınan evde görülen rüya hurefeleri oldu ilk aklıma gelen. 2 kez gördüğüm rüya başıma geldi. bu tanımadığım adamla da karşılaşırsam iyice kendimden korkmaya başlayacağım.
biyolojik olarak mümkün olmayandır. ya o adamı bir kalabalıkta orada burada görmüşsünüzdür ya da en kötü ihtimalle annenizin ağzı, babaannenizin burnu, kayınpederinizin elleri gibi bir karışımla bilinciniz bir vücut oluşturmuştur.

beyin bilgiyi yorumlarken, kesinlikle hiç yoktan yeni bilgi üretme hele hele görsel üretme kapasitesi yoktur.
o tanımadığınız kişi siz olabilirisiniz.

(bkz: rüyaların püf noktaları)
o tanımadığın kişi sensin. onun yaptıklarına dediklerine dikkat et.
(bkz: rüyada görülen hiç tanımadığın kişiyle tanışmak)
bilimsel olarak pek mümkünü yokmuş. rüyamızda gördüğümüz insanları hayatımızda en azından bi kez görmüşüzmüş. dikkat etmesek de sokakta yanimizdan gecen adamin yuzunu bile bilincimiz aliyormus vs.
(bkz: rüyanız hayrolsun)
tekrarlandığında sinir bozucu olan durumdur.
iki gecedir parça parça uyuyorum zaten ve hep aynı yüzü görüyorum. birgün karşılaşırsam ödümün patladığı an olarak geçecektir kayıtlara.
bilinç altının bir bildiği vardır demektir.

bilinç altı insanların aldığı mantıklsal ve duygusal kararlardan çok öte onu kontrol eden doğrudan müdehalesi olmayan bir mekanizmadır.

rüyadaki hiç tanınmamış kişi bütün tanıdıklarınızın farklı bir yüzü olabileceği gibi ta kendiniz de olabilir.
onu tanımaya çalışmaktan çok sana ne anlatmaya çalıştığı ile ilgilenilirse kendinizi ve çevrenizdekileri aslında ne şekilde tanıdığınız hakkında bilinç sahibi olabilirsiniz.
--spoiler--
hiç tanımadığın birine usulca sokulup naber yarram demek...
--spoiler--
ah o yakışıklıyı bir bulsam, zaten böyle şeyler ancak rüyalarda olur.
her gece ''-seni tanıyom lan, demekten iyidir bi gecede tanımadığını gör ufkun açılsın'' diyen dostun tanımı.
tanınmayan adamın rüyanızda, size kendi rüyasını anlatması ve bu rüyayı, rüyanızda adeta projeksiyonla izliyormuşcasına tahayyül etmeniz, rüyada tanımadığınız ölü insanların olması, en sonunda da sizin kellenizin bedeninizden ayrı, paramparça olması nasıl bir boka delalet eder bilinmez ama görülmesi tavsiye edilmeyen rüyalar listesinde başı zorlar bu sözlükcüğüm.
zamanında hiç tanımadığım biriyle seviştiğimden bana gayet normal gelen hadisedir. *

(bkz: rüyada tanımadığın biri ile sevişmek)
hiç kimse rüyasında tanımadığı birini göremez, gördüğü kişiyi tanımıyorsa bile illaki biyerlerde görmüştür ve hafızasına kazınmıştır.
ruyada görüp kısa bir süre sonra başka bir şehirde tanısıp 4 yıl boyunca çıkıp rüyadaki vahimlikle son bulmuş hikayedir. ilginçtir.
rüyada tanımadığınız birini görüp, onunla tesadüfen tanışmadığınız sürece olağanüstü bir yanı olmayan rüyadır. haber anlamına geldiği söylenir.