bugün

sabahları ve günaydını dilinden sıyrıp atmış insanın cümlesi.

bu zaman diliminde kafası güzel olanların yahut sarhoşların dilinde rekor derecede sarfedilir bu cümle. bizim semtte sebo diye kendi halinde, koltuğunun altında gazeteye sarılmış vişne votka taşıyan bir ayyaş vardı ki 1 kmlik alanı iyi gecelere boğardı. vay lan sebo vay! ne beyler, ne paşalar gördü bu şehir, ama senin kadar kibar olmayı berecemediler. ''nerelisin hemşerim''. den sıyrılamayan nezaketleri vardı. sen, o ''iyi geceler''in bedelini kimbilir neyle ödedin. onların işine ve eşine göstermediği saygıyı sen kelimelere gösterdin. ''gunaydın'' lara küsmüş bir adamın şık duruşu bendeki seni yad eden sebo...
hiç tanımadığım biriyse ve geceyse; bu kadar kibarlığı her bünye kaldıramayabilir. biraz daha kabına sığmıyormuşçasına, 'her an her şey olabilir, ayık ol' dercesine bir tavır takınmak lazım sanki. geceleri soklar tekin olmuyor.

naçizane; (bkz: hayırlı geceler)
(bkz: hepinize iyi geceler arkadaşlar) . işte tam da bu durumdur.
sırf sana benziyor diye yapılmış eylem olabilir.
hiç tanımadığın biriyle tanışma sebebidir, gece romantiktir. **
görgü kuralıdır.
edit: en azından insanlar senin hakkında iyi düşünür.
alçak gönüllü olmaktan gelen samımılik.
usulca sokulup merhaba demekten daha iyidir.hele birde birisine benzemiyorsa bu insan daha daha iyidir.
Yurtdışında ansızın biriyle göz göze gelindiğinde olabilen eylem. Aslında çok normaldir ama ülkemizdeki güven bunalımıyla insan bırak selam vermeyi sokakta gezerken at sineğinden de korkar, şimşek çakınca siper de alır..
hiç tanımadığı birine günaydın diyen şahsın tanıdığı olması kuvvetle muhtemeldir.
şehirde hala birbiriyle iletişim halinde olan birilerinin olduğunun kanıtıdır. biraz kültürdür, biraz şehirli olmaktır, biraz...
- pardonn... merhaba bişeyler içelim mi birlikte??
+ neden??
- güneş soğuk birşeyler al diyor bana ve tek başıma içmek istemiyorum.
+ iyi geceler..
geceyi, o hiç tanımadığın biriyle geçirmeyeceksen sorun yoktur.
spor salonuna yeni gelen delikanlıların arka yapmak için hergün bana dedikleridir.
cevap alamadıysan o zaman kısa süreli bir pişmanlık duygusu sarar insanı, keşke demeseydim dersin, kendini kötü hissedersin ama sonra bu 'o'nun eşekliği der çıkıverirsin işin içinden ama harbiden de cevap vermeyen ya eşektir ya da dalgındır.
sözlükte mesajlaşırken, sıkça yapılan eylemdir.
evet evet aynen öyle o yüzden bu başlığı okuyan herkese diyeceğim şudur ki ; iyi geceler sevgili arkadaşlarım.
zamanında bunu yaptığını söyleyen leman sam'ı trt 'türk kadını tanımadığı kimseye merhaba demez' diyerek sansürlemiştir. yani kadınlar için söz konusu bile olmayan eylem. erkeklerde kendilerine dikkat etsinler.
(bkz: anladım)
bir zamanlar trt'nin sansür sebeplerinden biri. sansürün nedeni : "türk kadını tanımadığı birine iyi geceler, merhaba vs. demez". *
karşılık beklemeden, sadece küçücük bir elektriklenmenin hatrına karşı cinsine söylüyorsan o hazzı bir daha bulamamış olabilirsin. **
caizdir. zina sayılmaz, zira içinde iyi niyet barındırır. barındırmazsa allah'a havale etmeniz kafi.