bugün

umutsuzluk içinde umut dolu bir eylemdir.
ummaktır. gelmeyeceğini bilirsin, genede umarsın. hep belkilere mahkum kalırsın.
gelecek birini beklemekten daha güzel olan şeydir.

"boşver sen neyi konuşuyorsun ben zoru sevmeyi sevgili saydım"
azrailse beklenen olumsuzluktur.
şafağı olmayan bir gecenin bekçisi olmaktır.
karanlıkların karasını yaran ışığı görebilmektir.
umut fakirin ekmeğidir sözünü haklı çıkaran durumlardan. Beklemeyin gelmeyecek ve bu hayatın öznesi sizsiniz. Kendinizin kıymetini biliniz. Gelmeyecek işte olmayacak dua ya amin demeyiniz.
"...yaşamak, tabiatın en küçük kımıldanışlarını sezerek, hayatın sarsılmaz bir mantık ile akıp gidişini seyrederek yaşamak; herkesden daha çok, daha kuvvetli yaşadığını, bir ana bir ömür kadar çok hayat doldurduğunu bilerek yaşamak. ve bilhassa bütün bunları anlatacak bir insanın mevcut olduğunu düşünerek, onu bekleyerek yaşamak.
dünyada bundan daha ferah verici bir şey olabilir miydi?"
(bkz: kürk mantolu madonna)
gelse de zihnindeki o olmayacağını bilsen de vazgeçemediğin eylem. bazen bu hissi yaşamak bile yeter insana. umut ettiğin sürece yaşadığını varsayarsan pek mantıklıdır. sesler, sözler şekle bürününce, karşında onu görünce tüm beklenmişliğe değerdir.
Ufuk çizgisinin size gelmesini beklemek anlamına gelir.
(bkz: aşk)
umutsuzluğun;neticesi olmayan sonun çaresizce beklenmesidir.
muammadır. hiç gelmeyecek birini beklemek, onun hiç gelmeyeceğine inanmak değildir. gelmeyeceğinden şüphe etmek hal itibariyle onun geleceğinide düşünmek olacaktır ki bu; onun gelmeyeceği anlamına gelmez. sadece beklemek için beklenirse o ayrı. ama nihayetinde beklemekte geleceğinde zan içerir.

''ne hasta bekler sabahı,
ne taze ölüyü mezar,
ne de şeytan bir günahı,
seni beklediğim kadar!..''
geçti istemem gelmeni
yokluğunda buldum seni
bırak vehmimde gölgeni
gelme artık neye yarar?

bunları oku sonra bide sigarayı bırak, olur tabi.
(bkz: ronaldinho fener de #326312)
... mutlu olabildiğin tek insanla, ona sahip olsan bile (ama hiç seninmiş gibi gelmeyen) asla mutlu olamayacağını kendine itiraf etme erdemidir, inatla susup izleyerek sadece ..

ve en büyük acıdır ki o, hayali heran gözünün önünde olsa bile ömür boyu gecelere onsuz uyuyup, onsuz uyanmaktır sabahlara bütün ümitleri yitik.
olmayan birini beklediğimi sanıyorum çoğu zaman. ortak arkadaşlarımız da olmasa hayal ürünüm olduğuna inanabilirim. gelmeyeceksin belki yoksun ama bekliyorum işte, isteyerek bilerek bekliyorum.
bekle dedi, gitti..
ben beklemedim o da gelmedi.
ölüm gibi bir şey oldu,
ama kimse ölmedi..
vefat etmiş olan birini beklemektir. çünkü yaşayan birisi için her zaman az da olsa bir umut vardır.
kimine göre acizlik kimine göre sevgiden olan durum.
mutluluktur. gelirse o kişiyi daha iyi tanır ve kısa süre sonra ayrılırsınız.
kuru yük gemisi.

(bkz: ismail abi)
bile bile lades demekir.
bu konumda beklemek tam bir amelelik, boş iş boş şeyler.
yalnız kaldığında başını ellerinin arasına alıp gözünden düşen iki damla yaşla umudunun bir kısmını daha yitirmektir beklemek. ne zaman yaşlar biter bilinmez ama umut tükendiğinde güzel olan her şeyi beraberinde götürür.

gene de bir iştir beklemek. bekleyecek bir şeyi olmamaktır korkunç olan.*
duymayan birine, dünyanın en güzel şarkısını söylemek kadar anlamsız.
beklerken oyalanmaktır. böylelikle hayat oyalanmakla geçer.