bugün

fatih terim türkiye'yi avrupa üçüncüsü yaptı.

şenol güneş dünya üçüncüsü yaptı.

acaba bunları bir yabancı antrenör yapsaydı neler olurdu , yere göğe sığdırılamazdı.

tolunay kafkas , ertuğrul sağlam , aykut kocaman .... gibi yerli anrenörler var türkiye'de onlara neden şans verilmiyor.destek olunmuyor.

hemen medyada karalama kampanyaları başlıyor.
aylığı 312.500 euroya gelir.
türk milli takımı yılda oynayacağı maç sayısı en fazla 10'dur. bu da maç başına hiddink'in alacağı para dörtyüz bin euro'ya gelir. hiddink zaten iyi bir teknik adam değildir. çoğu gittiği takımdan kovulmuştur. devlet alsın yüksek vergileri vb. şeyleri versin elin adamına.
yazıktır. yılmaz vural bu takımı bedavaya çalıştırırdı. buna adım gibi eminim. yılmaz vural ile guus hiddink'i aynı kefeye mi koyuyorsun demeyin çünkü yılmaz vural'a hiç şans verilmedi. nasıl işler yapacağını bilemeyiz. ama hırsı ve adam gibi adam oluşu yeter bence. hem türk futbolunu çok iyi tanıyor.
(bkz: hepimiz yılmaz vural ız)
bence hatalı olan eylemdir. futbolun içinde olmayan bir çok şahsın bile önerebileceği gibi bunun yarısı bir fiyata yerli bir teknik adamla anlaşma milli takımımızı çok daha iyi yerlere getirebilir.
çok iyi pazarlık yapıldığını gösterir. rusya'da çok daha fazlasını alıyordu.
eger oranlar isek; yılmaz vural a yıllık 1 euro onerilmesinden daha karlıdır. *
para bok nasıl olsa savur türkiyem, türk teknik adamlara kıran girdi nasıl olsa, elin cavuruna yedir türkiyem. dediğim durumdur.
10 milyon euro bile verilse değecek olan durumdur. terim yüzünden güney afrikada yokuz, şimdi orada olmak için 100 milyon euro verilse kimse itiraz etmez. ucuz etin de yahnisi yenmez. avrupa şampiyonasında sadece bir çek cumh. zaferi bile tek başına 20 milyon euro eder. az mı dedim acaba?
herkes karşı çıktığına göre bu paraya, bundan düşük paraya da ne hiddink ne de ayarında başka bir hoca gelmeyeceğine göre;

milli takımın acilen yılmaz vural ve türevi teknik direktörleri düşünmesi gerekir.

onlarda biri de düşük maaşlar gelir, sonra burda yine bik bik ötersiniz "aman bu hoca ne verir milli takıma" birşeye de muhalefet etmeyin abicim. iki ucu boklu değnek işte, çıkar yolu olabilecek seçeneği seçiyor federasyon.
az bile denilecek öneridir. ulan şu adam gibi teknik adam yok dünyada an itibariyle, hala man kafalı godoslama futbol yorumcuları mal mal yorum yapıyor. fatih terim gibi taktik beceriksizi bir herif bile bağırarak çağırarak takımı gaza getirip başka hiç bir halt yapmayıp o kadar parayı cebi indiriyordu. bu herif dünyanın en ezik takımlarından bile yarı final oynayabilen takımlar oluşturabiliyor. hem de 1 kez değil 3 kez kez ispatladı bunu. bir bok anlamıyorsunuz madem susun. not: tabata'ya 8 milyon verilen, fatih terim'e servet bağışlanan bir ülkede yaşadığım için böyle yorumladım.
annem 20 yıl öğretmenlik yaptı 11 milyar emekli ikramiyesi aldı.5000 euro gibi bir rakam.ben mi utanayım devlet mi utansın bilemedim
verilesi bir paradır. Çünkü adamın karizması ve geçmişi ortadadır. Aynı şekilde rıjkaard daum eslemesınde gıbı ıkısıde hemen hemen aynı parayı alıyor ancak aradakı farkı sizin görmenizi rica ediyorum. getirecekleri adam zaten en az 2 milon euro alıcaktı bırakında hiddink gibi isim o kadar alsın.
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış durumu) futbol piyasasında bu paralar normaldir.
saçma önerme. *
tff'nin sitesinde herhangi bir bilgi verilmemiş. hatta aksine hiddink'e teklif götürüldüğü yalanlanmış.

görülen her şeye atlanmaması dileğiyle...
iyi de üstadım destek olunduğu takdirde guus hiddink'ten çok daha iyi olabiliecek yerli antrenör varken neden para sokağa atılsın.

yerli antrenör geldiği zaman medyada hemen bir karalama kampanyası başlıyor.

anlaşılabilmiş değildir.

bırakın adam 3-5 yıl görev yapsın , görün ondan sonra eleştirilecekse eleştirilsin...
milli takim antrenörünün parasini bildigim kadariyla futbol federasyonu verir, ve duyumlarimiza göre futbol federasyonu,"özerk" özel bir kurumdur. cok büyük paralarla oynadiklari seklinde duyumlarimiz mevcuttur. bu özel lig tv kanallarindan falan bu adamlara mükemmel ötesi paralar akmaktadir.

hiddink e vermeyi düsündükleri mebla...simdi siz kizarsiniz da, azdir. herhalde "ucuza kapatmayi" düsünmüsler. belki baska seyler vardir.

hiddink in parasini "vatandasin vergisinden" vermeyeceklerini bilmeniz lazim. tc futbol federasyonu, reklamdan, iddialardan, lig tv abonementlerinden -benim duyumlarima göre- inanilmaz paralar indirmektedir. sütelik bu paralar bir de birikmektedir. bir milli macta coca cola nin ekranin altinda gösterilen reklami icin ödedigi para bildigim kadariyla 1 milyon eurodur..4-5 kere gösteriliyo bu mac boyunca.

futbol federasyonunda 3,75 milyon euro parayi bir ayda verebilecek kapasite vardir. buna inaniniz.
parayı çöpe atmaktan başka bi'şey değildir, onca yurdum antrenörü varken, bu duruma gerçekten yazıktır.
abartılmaması gereken durumdur. gerçi yılmaz vural bedavaya gelirdi hatta üste para bile verirdi.
kendi antrenörüne destek olmayıp , sürekli kötüleyip , açık aramanın sonucudur.
yazıktır,günahtır,çöpe atılan paradır.zira milli takım denilen hede fikrimce fazla bir teknik zekaya bağlı olunmadan yönetilebilinecek bir takımdır.zira takıma toplanan oyuncular almış başını gitmiş elemalardan oluşmakta olup,bir teknik adam düşen en büyük görev ise takımı koordine etmekten başka bir şey değildir.kanaatimce bu işi yılmaz vural hocaya verseler bu takım daha kollektif ve hırslı olabilir.
yazıktır, israftır, günahtır.
hakkımı helal etmeyeceğim paradır. gerçi kim dinler beni.
fatih terim'in aldığı 120 milyar ücrete karşılık türk spor kamuoyu bakalım buna ne diyecek şeklinde merak uyandıran önerme.
güncel Önemli Başlıklar