bugün

matem ilan etmesi nedeniyle hiçb.... dan ses gelmez olmuştur.
dennis gitti hayalleri suya düştü zira.
xhamster'a dalmıştır. gelir efenim.
ne büyük eksiklik vah vah, dedirterek hepimizi içlendiren derin kedere sürükleyen durum. **
(bkz: evet efendim)
- polisi aradın mı ?
toronto da olması muhtemeldir. *
pensilvanya'da durum değerlendirmesi yapıyomuş biz öyle duyduk.
bluevelve ya da cool adam nickleriyle oturum açmış olabileceğinin göstergesi.
kimi olaylardan sonra olası durumdur.
--spoiler--
2 saat 10 dakika oldum sözlüğe gireli. kâh şükela butonuna basarak, kâh güncel başlık ve entrylerle vakit geçiriyordum. hicbiseyebosunaiclenmeyenadam mahlasını kullanan kişinin entryleri dikkatimi çekti. entrylerinde marjinal bir hava vardı. okudum, bazen tebessüm oluştu yüzümde bazen de tepki vermedim. ancak olayları okuyup kafamda canlandırmaya çalıştığımda -ki etkili bi hayal gücüm vardır- birşeyler eksik kalıyordu. en doğru bilgiyi yine kendisinin verebileceğini düşünüp mesaj attım.

kimse hakkında kötü düşünmek istemem. sadece yaşadığı olayların gerçek olup olmadığını sordum. dönütte sert bi hava vardı. yalan söylediğini ima ettiğimi sanmış olacak ki aynen böyle yazdı:

-tabi ki yaşıyorum tövbeler tövbesi yalan konuşmam ben.

sinirlendiğini sezdim. düşününce de hak verdim kendisine. bodoslama bir soru sormuştum. yanlış anlayabilirdi. üzüldüm.

durumu kurtarmak için kusura bakmamasını diledim. ütopya vb. olabileceğini söyledim. kesin bilgiyi kendisinden almak istediğimi de belirttim. gerçek olup olmadığını öğrenmek istemiştim sadece. ikinci mesajıma cevap gelmedi.

diğer entrylerini incelemeye koyuldum. hakkında bu kadar entry girilen kişinin kayda değer birşeyler yapmış olduğunu düşünüyordum. ilk incelediğim entryde bir kadının kürtaj yaptırmasına 'iyi birşey' diyordu. şaşırdım.

bu işte bir tezat vardı. mesaj attım kendisine. kürtajın dinimizde kesinlikle yasak olduğunu biliyordum. (kürtaj sadece çocuğun doğumunun annenin ölümüne sebebiyet vereceği 5 uzman doktor tarafından raporla onaylanmışsa belki caiz olabiliyordu) sordum, cevap gelmedi.

daha sonra başka bi entry incelemeye koyuldum. bir futbolcu için 'ilah' yakıştırması yapıyordu. nur saçan biri olduğunu iddia eden kişinin böyle birşey demesi kafamı karıştırdı. yine kötü birşey düşünmeden kendisine danıştım. ancak kafam çok karışmıştı. entrylerinde bu denli tezat olan bir kişi için fazla birşey gelmiyordu aklıma. psikolojik rahatsızlığı olabilirdi. ya da yalancıydı. yine kendisine sordum. cevap gelmedi.

allah aşkına cevap istedim kendisinden. bu sefer geldi ve aynen böyle yazıyordu:

-benim tarzım böyledir efendim.

tarz mı? ne tarzı? gibi sorular soruyordum kendime. bu adam resmen başkalarının inandıklarına çamur atarak eğleniyordu! hiddetlendim ve 'siz'li konuşmayı bırakarak amacını sordum. şöyle dedi:

-belirli bir amacım yok efendim. doğruları söylüyorum. inanıp inanmamak sizin sorununuzdur.

inanmak mı? ne inancından bahsediyor bu adam? gibi sorular sordum kendime. kürtaja doğru demişti! açıklamasını istedim:

-engelli doğması belli ise yahut babası belli değil ise bu karar doğrudur efendim. size de mutlu geceler.

bu adam resmen basenlerinden sallıyor! dedim kendi kendime. sakinleştim ve kürtajın hangi durumlarda caiz olduğunu açıkladım. ve ne yapmaya çalıştığını vb. sorular sordum. başka cevap istemiyordum kendisinden. ilk etapta cevap gelmedi

cevap istedim yine. yollamıyordu. 'ekranın sağ tarafında yanan 'yeni mesaj' butonunu görmemiş olamaz!' diye düşünerek biraz daha bekledim. cevap yoktu. teşhisimi koymuştum. bu adam resmen yalancıydı. 'yemedi di mi?' diye sordum. bi kaçış noktası bulduğunu sanmış olacak ki şöyle dedi:

-efendim görmemiştim mesajınızı. fakat mesaj atarken hangi amaçla mesaj attığınız anlaşıldı. teşekkür ederim mutlu geceler.

'yok' dedim, 'yemezler'.
--spoiler--
edit: bu olayı canlı tutmaya çalışmamın sebebi kimi gerçeklerin anlaşılmasıdır. olay kanıtlarıyla mevcuttur.
(bkz: adam öldü beyler)