bugün

bulaşıcıdır.
ne yani evet efendim denilince çok mu inandırıcı olunuyor? çok mu samimi olduğunuzu düşünüyorsunuz?

-evet efendim.
(#7112868)
evet efendim.
birazdan tüm buralara sıç.p ortalıgı batıracagımdır. hebele hubele tekrar hebele fasa fiso fas . evet güzel bir şekilde sıçmış bulunmaktayım.

--------------------------(hiçbişeyiboşunaiçlemeyenadam 16.04.2010 10;40)

bu türde yazıların başlangıç noktasıdır.
(bkz: hayır efendim)
hiçbirşeyeboşunaiçlenmeyenadamımsı sayesinde artık kullanamadığım giriş cümlesi.
kendini köle yerine koyan insan söylemi olsa gerek.
(bkz: evet efendim diye söze başlayan yazar)
(bkz: evet efendim adamı)
(bkz: hay seni efendiler götürsün emi)
bir tanım sözcüğüdür. sözlükte görmekten sıkıldım. efendiler götürsün ulan alayınızı.

evet efendim götürsün.
murat bardakçı'nın sözlük versiyonu olduğunu düşündüğüm yazardır..zira kendisi tarihin arka odası adlı programı hep bu sözü söyleyerek açmaktadır.
(bkz: evet efendim sepet efendim)
bu hitap şeklinin samimiyeti her zaman sorgulanmalıdır.
bir giriye başlamadan önce kullanılacak hitap şekli belirlenemeyince başvurulan kalıplaşmış söz grubu.
güzel bir hitap şeklidir efendim..
çoğu yazarın entry e başlarken yazmayı adet haline getirdiği hitap şeklidir.
(bkz: evet efendim i görüp eksiyi basmak)
-evet efendim.
+verdiniz mi kızı?
-evet efendim.
+götürüyoruz..
-neyi?
+kızı.
-hayır efendim nereye götürüyorsunuz?
sözlük içerisindeki entry girilerken kullanılan, anlam veremediğim, bulaşıcı bir hastalıktır. özenti bir imzadır da denilebilir ki eğer böyleyse özgün olunamadığı gerçeği sözkonusudur.
sonuna üç noktası eksik olmayan kelimeler bütünüdür.
uludağ sözlük ritüeli haline gelmiştir.
hazır olun saçmalıyorum anlamına gelir.
işveren kişisi tarafından çağrıldığınız zaman veya sizden bir isteği olduğu zaman cevap niteliğindedir.

- la garson şeysi yemekler geliyo mu?
- evet efendim.

- hbbia hala yazar değil mi?
- evet efendim.

(bkz: yazıyor efendim durduramıyoruz) * *
spiker veya sunucu kimselerin kullanmaması gereken klişedir.
(bkz: sir yes sir)
bunu söyleyen kesinlikle sizinle dalga geçmek için söyler, gördüm lan ben bunu! ama bazı zarif insanlar gerçekten saygı duyduğu için söyler ben bunu da gördüm, özellikle naif bir bayan.