bugün

tırmanmayı bilmeyen yazardır yada gerekli alet edavattan yoksundur...
yazarın kişisel tercihidir. zirveye katılmak sadece yeni kişiler tanımayı ve eğlenceli zamanlar geçirmeyi sağladığı için, bu tür olaylarla işi olmayan yazardır...
zaman , mekan ve bazen de kişisel tercihden dolayı katılamayan yazarlar da vardır.

(bkz: aa bu benim lan)
mersinde olduğu için istanbula, bursaya veya eskişehire gidemeyen yazardır.
kendi kendisine aslan sütü, çiğ köfte, tarator, turşu, kavun, vs gibi mezelerle kendi zirvesini düzenleyip çakır keyif olup mutluluğu tavana vurmuş yazar modelidir.
(bkz: zirve dediginiz de ne ola ki)
nickini söylemekten hicap duyan yazar da olabilir. sırf ben şuyum diyemeyeceği için gidemez.

(bkz: azerbaycan y kuvvetleri)
çaylaklıktan yazarlığa geçme sürecini uzatmış da uzatmış olan yazardır,zirvede olamayacağı için buruktur...
tüm sözlük aleminde ulaştığı popülerlik neticesinde kendisine yönelik ilgiden doğacak izdihamdan korkan yazar.

(bkz: ahmet yıldız ölmedi)
büyük ihtimalle diğer tüm zirvelere de katılmayacak yazardır. (bkz: ben)
bir ton yeni insanla tanışmaya üşenen yazar olabilir.
zirve fobisi olan yazardır. yükseklik korkusuda olabilir.
elinde olmayan nedenlerden ötürü, katılmak istese de (iş durumu,sağlık durumu,yol uzaklığı vs..) yapılan zirvelere katılamamış olan yazardır.zirvelere katılmayan yazar ise dışsal bir engel olmasa da, bunu yapabilmek için elverişli şartlarda olsa da ,kendi özgür iradesiyle (asosyal olması,üşenmesi vs..)katılmak istemediği için katılmamış yazardır.
zirvelerin merkezi, büyük şehirlerde daha çok yapılmasından mütevellit, ulaşım sorunu çeken, kendisi belki de ücra ufacık bir yerden sözlüğe teşrif eden yazardır. *
sozlükte yazmaktan, zirveye bile vakit ayıramayan yazardır. *
(bkz: just like me huh)
(bkz: asosyal)