bugün

Duygularima tercuman olmus yazar. Hep Yazsin!

https://www.uludagsozluk.com/e/37990667/
Algısına, yorumuna, samimiyetine bayıldığım yazar kişisi.
Keyifle okuyorum, çoğu zaman gülümseyerek.
Aaaa aynı beeennn nidaları atıyorum zaman zaman.
Dur, bir iki satır yazıp, vallahi bence de öyle diyesim geliyor, gümmm! duvara tosluyorum. Zira mesaj alımına kapalı!

Olsuuun! O yazsın, ben okurum.
iki kelam etmesem de olur.
içimdeki keder mutlulukla yer değiştirdi, sevinçten o geceyi uykusuz geçirdim.
içim sığmıyordu göğsüme ve sabahı beklemek iskenceydi.
Annem kapıya geldiğinde uyur numarası yapıyordum,
"biz babanla dışarı çıkıyoruz, kahvaltı masanın üzerinde sıcak sütü de bardağa bıraktım.sogumadan iç kızım " dedi.
Yeni uyanmış gibi gözlerime sahte gülücükler yerleştirip tamam dedim.

Bana hayranlıkla bakan annemin elini sacima götürmesiyle babamın "hadi hanım geç kalıyoruz" lafı üst üste geldi.
Telaşla elini sacimdan çeken annem gülümseyerek odadan çıktı.

Dışarıdaki horozun sesini daha çok sevdiğimi düşündüm.basucumdaki kırk yıllık kurmalı gümüş rengi serkisof saat bile sempatikti.

Hayat sen ne güzelsin.
...

Seni tarif etmeye çalıştım kendime,
Elimde bir parçası kalan söz dizilerini serpistirdigim a dört'e.

Çok hoşum bu saatlerde, yüzüm sana dönük.

Hoş geldin sen de..

"Şiiren"
Bunca zamandır sözlükte yazmama rağmen böyle kaliteli bir yazarı yeni fark etmiş olmam benim için üzücü bir durum. Takip ediyoruz sen yaz biz okuyalım.

(bkz: merhaba)
isminin dinginliğine uyan bir şarkı bildiğim, girdileriyle dikkatimi çeken fakat cimrilik yapıp bir kez oyladığım; sonra girdilerimi okuyarak, oylayarak beni utandıran yazar. *

dursun bakalım burda:

https://www.youtube.com/w...MG-ozc6Ip2wM&index=27

koynuna kuşlar konsun.
Okuyorsun, okuyorsun ve okuyorsun..

Günlük entry'sini okumak için ziyaret edip, aylar öncesine kadar okutabilmiş yazardır kendisi..

Okudukça, hayata- hayatına dahil oluyor; yaşadığı bütün duyguları okuyanlarına da yaşatıyor.. Sonra da dank ediyor insanın kafasına; neden bu kadar kötü anıları hatırlattım şimdi ben yahu diye..

Daha çok yazmasını istiyorum, okumaya aç üç- beş güzel insanı da unutmasın zira..
samimiyettir ve bu benim için yeterlidir ve daha da önemlisi aşağıdaki dizeler gibidir :

Mutluluk uçsuz bucaksız ormanlardadır,
Bomboş sahillerdeki coşkudadır.
insan elinin değmediği bir yerdedir,
Denizin diplerinde ve gürlemesindedir.
insanları severim, ama doğayı daha çok severim... (Lord Byron)

Aradığı dostluğu belki de sevdiği kitaplarda bularak yalnızlığın yollarında yürümek istemişti.

(Into the Wild)

“ Kitap bir limandı benim için. Kitaplarda yaşadım. Ve kitaplardaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim. ” (Cemil Meriç)

Kırıklarını aldırdım kalbimin. (teoman)
abi bu nedir ya biraz profilne bakayım dedim. girdiği her entry en az 30 artı oy almış.

görsel
(#38809927) çok iyi, çok güzel. Tebrik ederiz, devamını bekleriz. Sözlükte gizemli kalmayı tercih etmiş yazarlardandır. Bi tanışamadık seninle matmazel.
Hemen hemen herkesin dile getiremediklerinden yani kendinden birşeyler bulabilecegi yazar.. ah bir de ozel mesaj alimina kapali olmasa..
ne kadar ilginç ?
sözlükte yeni nesil yazarlardan olup, farketmesiyle farkettiğim ve gayet keyifli entryler sahibi bu yazarımızı benim farketmemiş olmam çok garip !
tarzını beğendiğim ve şu an aktif olarak yazan 3 5 yazardan biridir.
mutlu ve sakin gökyüzü gibi bir yazardır zannımca.
nesil itibarıyla hoşgeldin demek bana düşer.
entrylerinin çoğunda kendinizden bir şeyler bulmanız olasıdır.
tavsiye şarkıları da dinlenilesi kıvamdadır.
satırlarına ara vermeden devam etmesi dileklerimle.
Evet arkadaş ayda bir girdiği için sözlüğe anında cevap verdi ve evet gerçekten derdim yok ve evet bence de ciddi sıkıntıların var seni okuduğum kadarıyla. Geçmiş olsun yazar şeysi.

Edit:şu "arada ve ayda birkaç kez" kavramlarını "okuduğunu anlama özrü" diye ifade etmekte başka bir sıkıntı olmalı. Dedigin gibi çok sıkıntılısın ve dediğim gibi acil şifalar dilerim.ayrica dedigin gibi yap ve kimseyle polemiğe girme hani olurda bana sorarsan.
bu sözlük gerçekten tuhaf bi yer dostum.