stresten kurtulmanın yolları

1. 31.
    Anlık olumlamalarım beni stresten hem kısa vadede hem de uzun vadede koruyor.

Büyütmüyorum mesela. o an ki soruna ne kadar çok anlam yüklerseniz, gözünüze o kadar büyük görünür.

Strese neden olan şeye odaklanmamaya çalışıyorum. Hem o an hem de sonrasında. kafaya takmamak öbür adı.

Hayır diyebiliyorum.
    insanlara içimden gelen şeyi söyleyebilecek kadar cesur hissediyorum.

Sağlıklı olduğuma şükrediyorum. Bir şeyi başaramadığımda engelli insanları düşünüp, sızlanmayı kesiyorum. Tekrar ve tekrar deniyorum, yapabilene kadar. çünkü yetersiz hissetmek de stres sebebi biliyorum.

Olumlu bakış açısının hastasıyım.

Dün mesela, iş çıkışı ilaçlarımı aldım. Magnezyum eksikliğim varmış, geceleri kramplarla başım dertte. çok da yoruluyorum. Kafamda bi sürü sorun, ayaklarımda kara sularla uça uça eve geldim. Arada gülümsüyordum. Arada kulağımdaki bu güzel şarkıya ritim tutuyordum. Bana bakıyordu insanlar, hiç umrumda mı bir sorsalardı *

Rüzgar ciğerlerimle sevişiyordu, gözlerim ağaçlarla. Parmaklarımla rüzgarı okşuyordum gizlice. Herşeye rağmen mutluydum, bu en büyük başarım.

Güneşin şarj ettiği hormonlarım gözlerimden yemyeşil fışkırıyordu. Kocaman bir nefese dönüşmüş, evime döndüm.

Dertlerimin kraliçesiyim çünkü ben. Nasıl istersem öyle hissederim. Bunu benden başka kontrol edebilecek var mı * neye ne kadar üzüleceğime kim karar verebilir ki? O zaman tek sıra halinde beni takip etmeye devam edin sevgili dertlerim. Nasılsa bir gün bana itaatten sıkılacak ve peşimi bırakacaksınız *

Herşey bugün daha bir anlamlı. Yarınsa, çok daha anlamlı olacak. Göğsümdeki güneş canlı tutuyor beni. başımda yıldızlardan tacım sinemde güneş, bütün dert ordularına hükümdarlık yapabilirim *

Metanın(dokunabildiğim herşey) ve derdin içinde nefesim kesilecek gibi olsam da, stres korksun, dertler korksun benden *

Coldplay& rihanna
    Princess of china https://youtu.be/1Uw6ZkbsAH8

(img:#1632177)
    66 -4 ... heureux et calme ciel