bugün

hayat müşterektir mottosunu yaşam felsefesi edinmiş bir birey olması kuvvetle muhtemeldir. kız arkadaş da buna inanıyorsa sorun olmaz asla. çiftimiz gül gibi geçinir gider. tabii sürekli kız arkadaş öderse haliyle çingenleşebilir, eline beline atıp çemkirmeye başlayabilir. dikkatli olmak lazım. arada bir ödetmekte fayda var.

asıl incelememiz gereken grup bunu iyi bir haltmış gibi yapan erkeklerdir. cebinde parası vardır ama oturur 2 çay 2 çorba içerler kalkarken kız arkadaşına "hayatım yanımda para yok sen ödesen" diğer sefer; "aşkım param kalmadı hiç ödesen" bir dahakine; "sen öde ben vereyim bitanem" der. höst ulan yavsak!! o kız senin için mi taşıyor o paraları. ulan hiç mi erkeklik gururu olmaz insanda. arada birde çıkarıp sen öde. ne o jigolo gibi sürekli sürekli kız arkadaşa hesap ödetmek. ayıptır be. yapmayınız, etmeyiniz canlar.
tüm parasıyla kız arkadaşına hediye almış erkektir.*
her yemekte ben ödücem, sen ödücen kavgasını yaşamak istemeyip,
kız arkadaşıyla bu konuda anlaşmış olabilen erkektir.

ileri versiyonu: faturaları eşine ödetmek.
bir erkek evin faturalarını asla ve asla eşine ödetmemelidir.
mutfak alışverişidir, arabanın taksitleridir, elektronik eşyadır,
ortak kasayla ödenebilir şeylerdir.
akıllı erkekdir.
ondan önceki hesabı kendisi ödeyen erkektir.
bir çok erkeğin 'büyüyünce' olmak istediği, kastığı ama olamadığı...
yanında parası olmayan, kredi kartlarının limiti dolmuş, açıksözlü erkektir.
+seyrangul,canım sevgilim
-(cıkıcak altindan bisi du bakalim) söyle canımın ici
+benim kart dolmus,nakitte yok uzerimde,sutte tasinca
-sut mu?
+ha bi de dolar var ama ustu gelmez simdi,sen tuvalete gidince sigara da aldirmistim
-hmm.ben odiyim dimi
+e yani.

uzatmaya gerek olmayan durumdur esasinda.bende yok sen öde denebilirdir.
mütemadiyen hesap ödeten kişi konumundaysa paylaşımsız, hatta sömürücü *; zaman zaman ödetiyorsa yurdum insanı, içimizden biri olan kişidir *. * *
erkek familyasının öküz cinsindendirler. erkeğin gece gündüz çalışıp kıza para ödetmeyecek şekilde parası olması gerekir.
bu 2 artı 2 eşittir 4 gibi değişmez kuraldır. ama bazı erkekler vardır para ödetmeyi bırakın,kızdan harçlık isterler.
böylelerini asıp sallandırcaksın.
cüzdanını evde unutmuştur.
çokta sorun edilmemesi geren durumdur madem kadın erkek eşitliğini savunuyoruz erkeği zor durumda bırakmamakta bu eşitliğin bir parçasıdır.
50 60 tane kız arkadaşı da olabilir adamın her birini ödemeye kalksa nice olur hali.
kız arkadaşı çalışan , kendisi işsiz erkektir.
sen öde aşkım ben sana yarın veririm
diyen erkektir. (bkz: tevriye)
(bkz: cüzdanımı evde unutmuşum)
arkadaş dediğin gerektiğinde sümüğünü de silecek, götünü de toplayacak. yoksa sokaktakinden farkı ne?

ayrıca bu bir entry değil, yorum satırıdır.
(bkz: işsiz adam)
(bkz: buyurun benim)

tanım: erkek bünyenin üç beş in hesabında olmaması hali.
kitlemeye çalışan erkek modeli.
hesabı alan kasiyerden bile tepki alan erkektir. misal genelde kasiyer elini cüzdanına atmış bir bayana hiç bakmaz, gözü erkektedir ! sanki çetele tutuyordur. olabilir böyle şeyler denilesi erkektir hesabı kız arkadaşına ödeten erkek. parası yoktur, var sanıyordur;evde kalmıştır, bulaşık mı yıkasınlar ? bu durum gayet olağandır,akabinde çok abartılmamalıdır .
eğer uzun süren bir ilişkiyse ve sürekli erkek ödüyorsa ortak yaşam adı altında arada sırada kızın da ödemesini gerektiren durumdur.
(bkz: beni tanidilar siz kacin)
bir sonraki hesapta kız bunun mutlaka acısını çıkaracak, sınıftaki tüm kız arkadaşlarını da toplayıp randevuya gelecektir.sorun yoktur.
(bkz: deveyi diken insanı siken) atasözünü benimsemiş erkektir .