bugün

gayet normal durum bayanlarda hesap ödemeli.
Kimin parası varsa o an, bizde o öder.
herkes yediğini ödesin sıkıntı yaratmayın erkeği kadını yok parası çok olanda ödeyebilir
Normal erkektir. Ha sen daha ilk ayındasındır ödersin hesabı ama yıllardır çıkanlar ne yapsın ? BaZen sen bazen o bazen de alman. Bu işler böyledir.
erkekliği hesap ödemede arayan bireylerin varlığını gösterendir.

kime ne? beyefendi kişinin üzerinde her daim para olmak zorunda mı? atm mi o? kaldı ki atm bile parasız kalabiliyor.

küçük bir hanımefendi olarak erkek arkadaşlarımın da, sevgilimin de, erkek akrabalarımın da -eğer içimden geliyorsa- hesabını öderim. gocunan da salaktır.

hesap ödemek jesttir. cinsiyetle işi olmaz. "pimbi nifis cizdini virilsin" diyenler de masmavi kimliklerini alınlarına zamklayıp dolaşabilirler.
Bir kadın olarak söylemeden edemicem affedin.
Yapmanız gereken iki şey var.
1. Abur cubur insanlarla yemeğe gitmeyin.
2. Yemeğe Gittiğiniz kadına hesabı ödetmeyin.
(insanlık hali, zaruri bi durum olur, kadın zaten sorun etmez öder ) ama bence bu duruma bile düşmeyin hesabi kitabi iyi yapin derim. Yine de paşa gönlünuz, nasıl isterse tabi...
Bak eğer yanımdaki kız sevgilimse ve eğer param varsa öderim, hiç lafı bile olmaz....

Ama böyle takılmalık, günü birlik bir kadınsa hayatta ödemem ve kendi hesabımı da ona kitlerim...

Bunun zevki çok ayrı dostlar....
Ya alman usulü herkes kendininki ödemeli ya da biri bir gün veriyorsa başka zaman diğeri vermelidir. Hesabı her zaman erkek ödemek zorunda değildir.
kız arkadaşının tercihine göre hareket eden erkektir. kız arkadaşı eğer borçlu kalmak istememişse başı dik olarak hesabı ödemeyen erkektir. ilerde kız borçlu kalmayı tercih ederse hesabı erkek de ödeyebilir.
Alman usulü Olması gerekendir.
annesinin küçük bir çocuk gibi davranması nedeniyle bireyin kültür ve karakter kazanamaması sonucu toplumsal normların baskısı ve ataerkil toplumun temel taşı olan "erkek güçlü olmalıdır" düşüncesini ödediği hesapla, masaya koyduğu anahtar ve cüzdanla sağlayabileceğini düşünen erkeklerin hezeyanıdır.

para, akıllı her insan için araçtır efendim. sırf para için bir insanla bir ömür yaşamak da sevmediğin bir işi yapmak da en iyi tabirle aptallıktır. insan sevdiği işi, en iyi şekilde yaptığında para zaten kendiğinden gelir. gelmezse bile bu kişi hayatta mutlu olma sebeplerinin mutsuz olma sebeplerinden daha fazla olduğunu bilir çünkü doğru şeyi yaptığını biliyordur.

lafı fazla uzattım sanırım. kısaca söylemek gerekirse insan sevdikten sonra ha hesabı erkek ödemiştir ha kadın ödemiştir önemli olmamalıdır. para hele ki ciddi düşünen insanlar için araçtan öte olmamalıdır. yoksa ileride ciddi problemlere yol açar.

son olarak "hesabı kadına ödeten erkek ılıktır" diyen insan tipinin aynı zamanda ilişki bitince utanmadan arkadaş ortamında "kıza x lira harcadım yine de bir kere vermedi" dediğini de unutmamak gerekir.
cüzdanı evde kalmıştır. bozuk parası yoktur. parası çalınmıştır. kültür farklı felsefe farklı bakış açısı farklı olabilir. zorlamaya gerek yok kız ödesin. daha sonra fitil fitil burnundan getirecektir.
hesabı sadece bir taraf ödememelidir. iki taraf da ne yediyse ödesin yahu çok kasmayın.
zaten yol parası giriyor o kadar diye hesabı ödeyince küsen bir kız arkadaşınız var ise normaldir. Normalde de normaldir ayrıca amk. Kahvaltıyı ve içersek eğer çayı o ısmarlar. Yemeği, kahveyi ben ısmarlarım. Sinema vs olacaksa herkes kendi biletini alır. Henüz erkekliğimden bir şey eksilmedi çok şükür.
ilişkisini basit "hesaplar" üzerine kurmayan erkektir.

işinize gelince erkeklerle sidik yarıştırıp eşitlik şarkıları söylerken "hesap ödeyen kadın" olmak ağırınıza gitmemeli bence. Samimiyetsizliğe gerek yok.
utanmaz arlanmazın önde gidenidir. üç kuruş hesabı bile ödeyemeyeceksen başka bir deyişle ödemeyeceksen sen neden sevgili yapıyorsun ya? kız arkadaşına hesap ödeten erkeklere pembe nüfuz cüzdanı dağıtılmalı.
(#31467918)

Yeterli cevaptır diye düşünüyorum.
bunu kasti yaptırıyorsa erkek içinde kadın içinde kötü bir davranıştır. hadi bunu da ödeteyim de gün beleşe gelsin mantığında ki kadında erkekte karaktersizdir.

tabi genel olarak baktığımızda kadın-erkek eşitliği diyorsak kusura bakmayın kızlar o hesabı ödemelisiniz. en azından kendi payınızı ödemek isteyebilirsiniz. devamlı gezelim hesabı sevgiliye kitleyelim ne de olsa hesabı erkek öder ama erkek-kadın eşitliği dendiğinde evde ki işleri ortak yaparız diyorsak bu pekte mantıklı olmuyor. her konuda eşitlik istiyorsak nasıl kadının görevi yemek yapmak değil diyorsak erkeğin görevi de hesabı ödemek değil.
Birer çay içilmişse çok israrcı ise bu haz yaşatılır. Lakin büyük hesaplarda ayıptır yaptırmayın.
ben bile ödetmedim, sadece not vermek için buluşmuştum o kahve içti ben sıcak çikolata içtim sevgilim değildi .
En asil duyguların erkeğidir. Evet.
"hesap ödeyen kız" diye bir şey olmadığı için bulaşık yıkamak zorunda kalacak olan erkektir.
Bu konu hakkında yazacağım çok ağır kelimeler var ama yutkunup susup içime de atıp söylemiyorum. Bu tip erkeğin nezaket anlayışı farklıdır,arkadaşım bi bayan erkeğin yanında elini cebine atmamalı hay bi yere gidiyosan güvenecen kendine cebine yoksa gitmicen bu kadar basit ! Neyse bunu kendi erkek arkadaşın yapıyosa sıkıntı zaten ona hiç deyinmeye gerek yok he zor durumda kalmıştır tamam da gerisi hikaye erkek bunu yaptırmamalı arkadaş buluşalım diyosa yapması gerekeni bilmeli.
Nese bugun yaşadığım bi hadiseyi yazayım. Sap2000kursuna gidiyorum programı indirip kuramadım bi çocuk var kursta ben yukleyeyim falan dedi neyse biz buluştuk yukledi saolsun yine de.
Yinede diyorum çünkü adam tam bi öküz diycem diyemiyorum neyse çay içtik derken yemek mi pasta mı dedi hiçbiri dedim ısrar etti ben kahve içim dedim (diyetteim) o yedi efendim bi kalktık hadi şimdi sıra sen de demez mi tonla yol gittim buluşmak için yetmezmiş gibi hesabı da kitledi . Burda sorun ne şu 1.bu söylediği kelimenin iticiliği ! 2. Nezaketen bile elini cebine atmaması 3. Ve en kötü olanı ise küsüratlı tutan hesabın 1 lirasını vermesi !!!! O an sinirden öldüm ya anlatılamaz . Arkadaşım ben zaten veriyodum bırak 1 lirayı verme diyecektim kibarlığım müsade etmedi hala şok altında sinirle yazıyorum böyle erkekler olmasın nolur ya boyle olmasın sussun bunlar sussun bari .
(bkz: zengin kız fakir oğlan)
Parası yoksa veya lazımsa hadi neyse ama yok değilse şerefsizdir.