bugün

bu oyunun şifresi "expert earth magic+town portal+shackles of war" dır.
sınır tanımadığı için sizlere, en büyük orduları inşa etmenin verdiği hazzı yaşattığı için sizlere; hele de sunduğu o olağanüstü ortamda fonda çalan müzikle hayalgücünüze güç kattığı için bu oyun sizlere...kendisini efsane ilan ettirmeyi başarmıştır.

http://www.facebook.com/p...t-and-Magic-3/16772885092

o harika müzikleri buradan dinlebilir.
sts'nin babası olan oyun.
her kalesinin ayrı bir avantajı olan, yıllar geçse de oynamaktan bıkmadığım oyun.
Expert necromancy+expert intelligence+expert earth magic+animate dead kombosuna sahip olan necro herolarinin cok can yaktigi oyun. Expert int. Mananizin neredeyse bitmemesini saglar. Animate dead de necro skilliyle yarattiginiz binlerce iskeletin her turn basinda tekrardan canlanmasina yarar. Adam 50 angeliyla gelip hayvanlar gibi iskeletinizi aldiktan sonra animate dead ile ona kucuk surprizler yasatabilirsiniz.

Velhasil, necro candir bu oyunda. Size vampire lord ve dread knightlardan bahsetmis miydim?
serisinde daha güzeli yapılamayan 3DO ürünü. ubisoft a geçti, iyi mi oldu bilinmez.
yeri doldurulamayan efsane oyun

tek arzum pentium 1-2 bilgisayarlarda bile oynanabilen bu efsanenin, 4-5-6'sını yapmak yerine homm 3 - tablet versiyonunu yapmaları. tabletin pratikliğiyle birleşse şu oyun daha ne isterim ki?
serinin en güzel oyunu. yanlış hatırlamıyorsam 99 yılında piyasaya sürülmüştü. benim tanışmam ise 2004-2005 yıllarına dayanır. bi bok bilmeden ezbere oynadığım o ilk zamanlarda dahi beni bilgisayara bağlayan müthiş bir oyun olmuştu kendisi. oynadığım ilk kale necromancy'di ve o gece çocukluğun da etkisi ile korkudan uyuyamamıştım. hafif dalar gibi olduğum anlarda gözümün önünden zombiler, wight'lar ve ghost dragon'ların geçtiğini görür, ter içinde uyanıverirdim.

fakat her şeye rağmen oyunu bir türlü bırakamadım ve oynadıkça oynadım. şu anda dahi kullandığım bilgisayarda yüklüdür ve ara sıra açıp oynarım.
(bkz: horn of the abyss)
yapıldığı 90'ların ortalarından bu güne kadar oynadığım,hala da oynamaya devam ettiğim.
makineye karşı zaman zaman %200 seçeneğiyle dahi rakibi yenebilirimi denediğim.
zaman zaman eşimle bile ki kendisi hiç bilmez muhabbetini yaptığım.
random map yerine reel rakip aradığım turn base li oyunların ilahıdır...
çocukluğumun en gözde oyunlarından biridir..
necropolis'in bariz olarak imba olduğu oyun.

hele bir de hero olarak Vidomina ya da isra'yı seçerseniz, (Advanced Necromancy, her level başına +%5 necromancy) iddia ediyorum ki kimse sizi kolay kolay yenemez.

bunun üzerine

Amulet of the Undertaker +5% Necromancy
Vampire's Cowl +10% Necromancy
Dead Man's Boots +15% Necromancy

gibi item'ları da koyunca, ordunuz inanılmaz bir biçimde büyür.

daha karşı taraf 20 elf okçu ile size saldırırken, sizin elinizin altında çoktan 2000 tane iskelet vardır.

necro mage bu oyunda castle'ı bile hüngür güngür ağlatabilecek bir kombodur.
burada 43 kadar yorumcusunun olduğu beni sevindiren efsane oyundur.
istanbuldaki arkadaşları bir ara heroes 3 zirvesi yapmaya çağırıyorum.
1994-1999 28 ocak dapiyasaya sürülmüştür.
yıllarımı verdiğim turn base'li efsane oyundur.
armageddon blade ve mıght and magıc serisi tadından yenmez.
sonraları 4-5-6 vs vs çıksada hiçbiri 3 gibi değildir.
strateji konusunda algıları açan oyun oyundan öte savaş sanatıdır.
istanbul yakınında oyunu bilen varsa zirveye beklerim.

Oyunda birbirinden farklı 9 ana ırk ve kale vardır.Bunlar;

Castle: insan ırkının edebi kalesi ve sancağıdır.Birçok insansı ve mitolojik olmayan savaşcı türleri ile Griffin(Bir çeşit mitolojik kuş) ve Angels(Melekler) gibi mitolojik yaratıklar üretebilir.Castle kalesi Might And Magic VII oyununda bulunan Erathia şehirinin bir örneğidir.

Rampart: Alman mitolojisinin karakterlerini konu alan ve felsefesi orman ve doğa olan bir kale türüdür.Elf okçuları,Centaur,Dwarf(Cüce),Pegasus(bir çeşit kanatlı uçabilen atlı savaşcı),Ejderhalar,Unicorn(Boynuzlu At),Altın ve Yeşil Ejderha gibi mitolojik yaratıklar üretilebilir.Rampart kalesi Might And Magic VII oyununda bulunan Avlee şehirinin bir örneğidir.

Tower: Kuzey mitolojisini yansıtan ve Gremlin, Golem(Demir Adam),Magician,Naga(Yılanımsı Savaşcı) ve Titan(Yarımsı Tanrı bir yaratık) gibi mitolojik yaratıkları üretebileceğiniz bir kale türüdür.Tower kalesi Might And Magic VII oyununda bulunan Bracada şehirinin bir örneğidir.

Inferno: Cehennemsi yaratıkları konu alan ve şeytanın kalesi ünvanını elinde bulunduran kale türüdür. Ateşi ve şeytanımsı yaratıkları ile ünlüdür.Çok başlı köpek,Alev Atan şeytanımsı yaratık,Efreet(Cin),Şeytan,Demon başlıca yaratık türleridir.Might And Magic VII oyununda bulunan Eofol bu şehire örnektir.

Necropolis: Ölümü ve yaşayan ölüleri konu alan bir kale türüdür.iskeletorlar,Zombiler,Cadılar,Vampirler,Lichler(Necro Büyücüsü),ölü Şövalyeler ve Kemik Ejderhayı üretebileceğiniz bir kale türüdür.Necropolis kalesi Might And Magic VII oyununda bulunan Deyja şehirinin bir örneğidir.

Dungeon: Yeraltı yaratıklarının,gizemli tünel ve mağaraların bulunduğu kale türüdür.Harpy(Kadınsı Kuş Canavar),Minator(Boğaya benzeyen 2 ayağı üstünde yürüyebilen Baltalı Cellat),Siyah ve kırmızı Ejderhalar, Manticore (Akrep ve Aslan karışımı mitolojik bir yaratık),Medusa(Gözleri ile karşısındakini taşa çeviren mitolojik canavar),Evil Eye(Gözlerinden Işın Atabilen Uzaylı Yaratık) başlıca üretebildiği yaratık türleridir.Dungeon kalesi Might And Magic VII oyununda bulunan Nighon tünelleri içerisinde bulunan şehirin bir örneğidir.

Stronghold: Barbarizm ve Sakson mitolojisini konu alan,çöllerde ve kurak alanlarda yaşamı esas alan bir kale türüdür.Goblinimsi yaratıkları, Orkları,Yırtıcı kuşları, tek gözlü dev(cyclope) ve Bahamut gibi yaratıkları üretebilir.Stronghold kalesi Might And Magic VII oyununda bulunan Krewlod şehrinin bir örneğidir.

Fortress: Sürüngenimsi yaratıkları, dev böcekleri ve böcekimsi insanımsı canlıları konu alan bir kale türüdür.En meşhur yaratıkları Hydra(Çok Başlı Bir çeşit Ejderha),Boğa,Dev sinekler ve Lizard okçularıdır.Fortress kalesi Might And Magic VII oyununda bulunan Tatalia şehrinin bir örneğidir.

Conflux: Elemantalist yaratıkları ve doğada bulunan 4 ana element olan ateş,su,toprak ve havayı konu alır.4 ana elementin dışında ZümrüAnka(phoenix) da bu kalede ürütilebilir.Ana kale olarakda sayılmayabilir
Bu oyunu bildiğimi sanırdım ama youtube da mekick diye bir elemanın videolarını gördükten sonra daha başlangıç seviyesinde bile olmadığımı düşünüyorum.
bu oyunu oynayan fetöcüdür. net.
aşmış sıra tabanlı strateji oyunu.

oyundaki en güçlü birim fortress kalesindeki mighty gorgondur. belli bir yüzdelikle önüne gelen her yaratığı öldürebiliyor.

oyundaki en güçlü hero ise conflux herosu lunadır. ateşten duvarıyla ordusuz, düşmanları dümdüz edersiniz.

oyundaki en efektif büyüler ise haste ve blind.

sevenleri bu youtube kanalından takip edebilir.

https://www.youtube.com/c.../UCgT_HmP4nlz5wECKOkIlj9Q
Necromancy ve Isra ile yıllarca ortalığın anasını ağlatmış bir oyuncu olarak, onbinlerce iskeletin kesemeyeceği ordu yoktur...
5 daha iyi.
Random map seçeneği ile hiç sıkılmadan oynanan,diplomasi becerisi olan bir kahramanla yenemeyeceğiniz kimse olmayan süper oyun.