bugün

en ucuz olan ürün genellikle en dandiktir. biraz daha paraya kıyıp kalitelisini almak lazımdır.
durumunun müsait olması tasarruflu davranmayacağı anlamına gelmez. düşmez kalkmaz bir allah.
böyle düşüyormu diye bir şey vardı.belki amaç odur.ya da insanları özellikle kadınları kızdırmaktır ama yazmadan duramayacağım.sen kime ezik diyorsun.alışmıştır belki öyle almaya.yoksulluk çekmiştir belki.allah evladında kıymet bilenini nasip etsin .yazık.
Bencede annenden utan. Ama ezik olduğu için değil, böyle karaktersiz bir evlat yetiştirdiği için.
namuslu annedir o. ekonomiktir. evini geçindirir. "anne' sıfatını taşıyıp her haltı yiyen iğrenç kadınlar gibi olamaz o. yerim onu.
ezik anne yoktur anneyi haketmeyen evlat vardır bir anneye sahip olmayan yetimhanedeki yaşıtlarını düşün.
(bkz: ev ekonomisi)
Annenin ellerinden öperim. Hem iktisadi davranarak gelirini-giderini bildiği için ev ekonomisine yaptığı katkılardan dolayı hem de senin gibi gerizekalı birisine annelik yaptığı için.
durumu varsa gerçekten anormal bir durumdur ama yinede ezik denmez anneye .
anneye ezik diyen insan değildir nokta.
sinbo reklamı nasıl yapılır, nasıl duyar kasılarak marka buralarda öz evlat gibi savunulur görün.
sinbo'yu üreten frimanın sahibi barzaninin yeğeni. bir bilgi olsun diye de ekleyeyim ben. en büyük satışları kuzey ıraktır.
işte o eli öpülesi anneler, böyle orospu çocukları herşeyin iyisine sahip olsun diye yemez yedirir, giymez giydirir, bunlar da gelir klavye başında zır zır eder.
zengin annedir. ucuz alabilecek kadar zengin. almanya'da duymuştum, "ben ucuz mal kullanacak kadar zengin değilim." sözünü, haksız sayılmazlar.
anneye acıdım, bari çocuğun ucuzuna kaçmasaydın.
Çalışırsın verirsin annene aylık 2 binlira yada tutarsın annenin o güzel ellerinden götürürsün bir alışveriş merkezine markalı şeyler alır sende ödersin. biz annemiz yanımızda olsun diye takla atarız millet annesinin ucuz aldığından yakınır hayata bak.
Evlat müsfettesi.
Çok pardon ama senin olmayan haysiyetini siker, o güzel annenin ellerinden öperim.
Her şeyin ucuzunu alan anne ezik değildir. Yokluk içindedir. Evlatları diğer çocuklardan eksik kalmasın diye kırk takla atan annedir. Anne gibi annedir o ya. Ezik felanda değildir. Aksine tek hatası böyle bi çocuğu olmasıdır.
Durumunuzun müsait olmasının sebebi annenin tutumlu olması olabilirmi acaba.
Ezik diyene kadar anneler günü hediyesi olarak sen alsaydın süpürgeyi.
Utanılmaması gereken aksine en iyilerini ve her zaman baş tacı edilmeyi hak eden anne tipidir ucuz alabilir hiç almayan annelerde vardır.
Kızmayın. Yeni nesil böyle. Anne ve babasını hor hakir görüyor. Talim terbiye ve eğitim sistemimiz iflas etmiş vaziyette. Bunun ana nedeni de tüketimi özendiren medya. Reklamlar. Gelir dağılımındaki uçurum. Hayatın nimetlerini gören gençler ahlaki bir eğitim almadılarsa şayet bu kafada oluyorlar. Her unsur da bunu körüklüyor. Niye şaşırıyorsunuz ki ? Toplum olarak maddi seviyesi yüksek ve refah içeren bir hayatı dayatmıyormuyuz hemen her fırsatta karşımızdakilere ? Evi olsun arabası olsun maaşı yüksek kariyerli bir işi olsun diye diye gençleri helak etmiyormuyuz ? Bu ikiyüzlülük niye peki ? Öyle ana babalara böyle evlatlar az bile. Müstehak. Maddiyat veren maddiyat, maneviyat ve ahlak veren ahlak buluyor karşılığında. Ha arada böyle tezatlar da oluyor tabi. Bu da işin istisnası.
Ezik değilde belki maddi imkanlardan dolayı böyle almak zorunda kalıyordur. Herkesin parası maalesef yok.
Bizimki de tam aksine gider herseyin en pahalısini alır. Keşke bizimki böyle olsa.
Herşeyin pahalısını alıp ay sonunda babanın saçlarının beyazlamasına neden olan anneden kat kat üstündür.
Eziklik nasıl bir kelime ya böyle bir zihniyet olamaz.