bugün

istediğin bir şeyi bulana kadar onu bulduğumda asla sıkılmam dersin ama onu elde ettiğinde çok canın sıkılır. Ben yine elde ettiğimde canım sıkılmıyor ama belli bir süre sonra bende de aynı şey.
ikizler burcu kişisi ya da yükseleni ikizler olan kişi.
Hayattan soğumuş insandır.
Doğduğumdan beri böyleyim. Lanet gibi. Bir şeyi yıllarca isteyeyim aldıktan sonra 3 gün bilemedin 4 sıkılıp bırakıyorum. Bu durum bazen insanlar için de geçerli oluyor.
(bkz: omen tanrem)

En büyük hastalığım bu benim hiçbir şeyde istiklal gösteremiyorum bu yüzden başarı benim için sadece uzak bir ihtimal oluyor. Onu bırakın insanlarla olan ilişkime de yansıyor bu herkesten cok çabuk sıkılıyorum. Ayrıca bu insanlar hep ikizler burcu oluyor (bkz: yazık sakat herhalde)

Doktor var mı bunun bi çaresi?
Uzak durmanız gereken insan tipi.
Menfaati için 3 kuruşa satar sizi. Dert falan anlatamazsınız.
Sadece gülüş cümbüş ister bu tipler.
Bu tür insanlara halk arasında ayran gönüllü denir. Bu, bazı insanlarda bir yaşam tarzıyken bazılarında da arada bir depresif ruh halinden kaynaklı bir davranış haliyle kendisini gösteriyor. Bende ikincisi mevcut. Birinci türden insanları da anlamıyorum ve rahatsız edici buluyorum. Bu insanlarla bir işe kalkıştığınızda ya sizi sıkıldıklarından dolayı yarı yolda bırakıyorlar ya da işin sizin de kursağınızda kalmasına neden oluyorlar.
ya bilmiyordur ya da çok biliyordur.
Benim bu.

Çocukluğumdan beri var böyle bir şey hem de.

Müzik, skateboard, video oyunları ve fantastik/bilim kurgu kitapları dışında neye ilgili olsam zamanla hobi olmaktan çıktı ya da eskisi kadar ilgimi çekmedi.

Basketbolla uğraşıyordum en basitinden, lise yıllarında okul takımından öte bir spor kulübünün genç takımında oynama şansımda vardı.

Ama sağ elimde tırnaklarım uzun olduğu sırada topu tek elle ve özellikle sağ elimle tutmak için sıçradığımda top inanılmaz bir hızla orta parmağımın tırnağını kopardı ve parmağımı orta eklemden kırdı.

Lakin basketbolu bırakmamın nedeni bu olmadı tabii.

Çünkü skateboard yaparken de iki kolum kırıldı ama hala devam ediyorum.

Buna rağmen okul takımında bir yıl kadar devam ettim ve bir anda "Meah yeter artık" dedim ve ayrıldım.

Aynı şekilde ortaokul son sınıfta ailemle Ankara'ya taşındığımızda altı ay tiyatro eğitimi almıştım ve ilkokullarda birinci-ikinci-üçüncü sınıflara ücretsiz tiyatro gösterileri düzenliyorduk falan.

Onda da bir anda "Meah yeter artık" dedim ve devam etmeme kararı aldım.

Çocukluğumdan beri çizime ilgim vardı fakat müziğe ayırdığım zamandan kısacağım için hiç üzerine gitmemiştim.

Yıllar yıllar sonra, birkaç yıl önce çizim için çizim tableti ve zbrush satın aldım mesela ve belli bir süre sonra bu da sıktı beni.

Hem de başarısız olduğum için değil ama tamamiyle yaptığım şeylerden memnun olsam da sıkıldığım için.

Belli bir konuda başarılı olduğumu hissettikten sonra o şeyden çabucak sıkılıyorum.

Ne yazık ki ilişkilerde de bu böyle.

Ama iyi bir yanı yok mu?

Tabii ki var.

Misal en büyük aşk acılarından sonra bile en fazla bir ay üzülüyorum ve sonrasında aklıma bile gelmiyor.
Önce ufaktan bir diz titremesi başlangıcı, sağa sola boş bakışlar ve ardından uzaklaşılan ortam. Buyrun benim.
kova burcudur ya da sosyal fobisi vardır.
benimdir bu. hayır mutsuz da değilim ama zihnim o kadar yoğun ve dağınık ki her şeye ilgimi bir anda kaybedebiliyorum.
Hayatın tadı tuzu kalmamış ki sıkılmamak elde değil.
benimdir. ne yapalım rabbim böyle yaratmış. misal güzel bir manzaraya bakıyoruz iki kişi. çok güzel ama böyle tam tablolardaki gibi. 3-5 dakika içerisinde ayrıntıların çoğunu görüp sıkılmaya başlıyorum. yanımdaki adam 20 dakika sonra yarım saat sonra bile farklı şeyler görüp şaşırıp sıkılmazken sen daha evvelden gördüğün için şaşıracak bir şeyin kalmıyor. çok istediğim şeylerde de aynısı oluyor. elde edene kadar içim yanıp tutuşuyor kendimi paralıyorum elde edene kadar. elime geçince sıkılıyorum. arkadaş yazmış yukarıda çok da doğru yazmış. hem bir lanet hemde büyük bir hediye. bizim gibi insanlar her şeye karşı ( başkalarının burun kıvıracağı her şey dahil ) daha hevesli oluyorlar bu büyük bir hediye ama çok çabuk sıkılıyorlar bu da lanet kısmı.
Ben mesela. Fakat şu sıra biraz daha iyi.
Son 5 6 ayda kendimde görüyorum. Sonu hayırlı olsa bari...
Değerinden fazla bilgi sahibi olduğum / olmadığım için.
ne istediğini bilmeyen maymun iştahlı bir insandır aynı zamanda.

bir insan ne istediğini biliyorsa o şeyi elde ettiği zaman ondan sıkılmaz, aksine keyif alır hatta ve hatta zamanın nasıl geçtiğini anlayamaz bile istediği şey karşısında. siz siz olun ne istediğiniz bilin, hayattan keyif alın.
her şeyden sıkılarak hiç bir şey yapmamak.
Ikizler burcu olabilir bak o. Kendimden biliyorum.
Maymun iştahlı insan.
ayni sarkiyi 30 defa ustuste dinleyip sonrada sonsuza kadar bidaha o sarkiyi duymak istememk.
hayatta mutlu olamaz kanaatimce.
aynı zamanda (bkz: maymun iştahlı olmak)
benimdir bu. hiç de güzel bir şey değildir.
(bkz: siz kaçın beni tanıdılar)

profesyonel manada 3. işyerim ve bu 3 farklı şirketteki unvan/görev olarak 3'ü de farklı. hep sıkıldığım veya mutsuz olduğum için vazgeçip başka işe geçiyordum. yavaş yavaş bunu yapmaya korkar hale geldim. sonum ne olacak çok merak ediyorum.