bugün

Beyaz peynir yeşil zeytin fındık ezmesi ve çay.
Çimen
Reçel
Zeytin
Beyaz peynir ve çay.
Çikolatalı açma ve çay.
Haftaiçi bir lokma ekmek ve beyaz peynir. Haftasonu tüm haftanın acısını çıkarırcasına her şeyden azar azar.
yalnızca kahve.
Her sabah saat 7’de uyanırım.
iki yumurta kızartırım, bir parça peynir keserim, çay ile birlikte yerim, üzerine de fındık kreması reçel falan atıştırırım.
Her gün aynı değişmiyor.
ne verirlerse onu yiyoruz. bazen yemek veren olmuyo aç geziyoruz.
game of thrones'a karakter ekleseler banko yerimiz var aç gezenler diye. bıraksalar o ejderhayı jon snow'u falan da yeriz.
bazen zeytinli açma, bazen kaşarlı simit bazen de beyaz peynirli sandviç.
Kahve.
Kahvaltının olmazsa olmazı kahve
3 tam yumurta, 6 çorba kaşığı yulaf, 6 çorba kaşığı yağsız tuzsuz lor peyniri, 100 gr tavuk ve filtre kahve ile katıldığım menüdür. sporcular için ideal bir kahvaltı.
Bal ve köy tereyağsiz kalvalti düşünemiyorum.
evdeysem meyveli, tarçınlı, tahinli, yulaf ezmesi.

iş günüyse bir muz ve kahve.
Listeyi bırakıyorum aşağıya:
Bir bardak çay. Arada bisküvi de yiyorum yanında.
Çay yumurta peynir.
görsel
hepsi bu. her sabah ve her akşam. dolar kaç para biliyor musunuz?
nescafe, tost, 3-5 zeytin.
100 gram yağsız tuzsuz lor(şerefsiz)
2 sarılı 6-7 yumurtalı omlet
100 gram yulaf
20 kadar zeytin
Gerisi de kahvaltı menüsünde olanlardan bir şeyler işte. Evdekiler poğaça müptelası, arada kendimi şımartmak için ondan da yiyorum. Yulafa da bazen reçel döküyorum.
Ne bulursam. Ama yiyemem genelde. iştahım olmaz çünkü.
Genelde ekmek arası çokomel veya yumurtadır.
(bkz: allah ne verdiyse)

işçiyiz lan biz. öyle kibrit kutusu kadar peynir avuç dolusu zeytin kafam kadar eppek falan olmuyor. veya çeşit çeşit reçelli ballı börekli. ne bulursak nefes almadan yutuyoruz işte simit poğaça açma çorba börek çörek..
Kavurma. Evet.
zeytinli açma ve elma suyu. kahvaltıya vaktimiz yok. evet.
kahvaltıyı oldum olası pek sevemedim, halbuki normalde iştahlı bir bireyim.
ama sabah erken saatlerde canım adamakıllı bir şey yemek istemez, bir de evde olduğum her gün geç uyanmaya alışık olduğumdan öğle yemeğine denk geliyor. arada erken uyansam bile kahvaltımı daha çok geç yapıyorum.
okula gittiğimde kızarmış ekmek (onu da kızarmadan yiyemiyorum.) zeytin peynir çay. sabah erken kalkınca yumurta yiyesim falan gelmiyor genelde.
ama kahvaltıda poğaça, açma, krep gibi şeyler yemeyi seviyorum bir de arada bir canım zengin kahvaltı yapmak isterse zeytin peynirin yanına yumurta, reçel, kavurma et falan varsa eklerim.
Son 1 aydir Sabah kahvaltim; buz dolabının kapısını actiktan sonra jucy meyve suyundan bozma su şişemden kafaya dikleyebildigim kadariydi.
gecen Kara üzüm aldim bir kilo kadar. Artık yataktan kalktiktan sonra buzdolabinin kapısını açınca beni küçük bir surpriz bekliyor. Kapiyi acar acmaz bacaklarima vuran o enfes serinligi 3-4 tane kara üzümü ağzıma atarak percinliyor ve yetinmeyip su sisemi kafama dikiyorum.

Vücut sekee, insülin dengesi sıkıntılı arkadaslar için yatırım tavsiyesi degildir.