bugün

kendini yalnız hisseder. çevresindeki insanlar tarafından yabani, asosyal gibi sıfatlarla tanımlanır. hiçbiri de sormaz ne derdin var diye. zaten sorsalar bile anlatmaz. bu da böyle bir insandır işte.
yalnızlığa itildiğinden ötürü her derdini içine atmak zorunda kalmıştır.
(bkz: dert küpü)
Konuşsa anlaşılamayacağını bilen insandır.
bazen ciddi olarak; ''ben normal miyim? eğer ben normalsem neden her gittiğim yerde kendimi belli ediyorum? ( hatta belli edemiyorum desek daha doğru olur). diğer insanlar neden farklı? neden aynı şeylere gülemiyoruz, kafayı takmıyoruz? ....'' gibisinden düşüncelere kapılır ve bu düşünceler zincirleme bir hal alır gider de gider.. (örnekte olduğu gibi)
dertlerini içine attığından sürekli düşünür, bu da gerçekten her insanın yapmadığı şeydir. herkes düşünmez!
düşündükçe aydınlanır, farkındalıık bilinci yükselir. eğer düştüğü bu anlaşılamamazlık kuyusundan kurtulmayı başarırsa; dünyaya yön veren bir insan olacaktır.
Mecbur bırakılan insandır. Ya anlaşılamamış ya da hep abes saçma dermanlar dinlemiştir.
Anlaşılmayan biriyse normaldir.
ne kadar anlatmaya kalkışsa da anlamaz kimse. O da artık her sıkıntısını saklı tutar.
iyi yapmiyormus gibi görünse de aslında iyi yapan insandır.
benimdir..
hz. mevlana iki kişinin bildiği sır değildir, diyor. başkasına anlatacaksın da ne olacak. ya anlamayacak seni ya da gidip başkalarına anlatacak seni rezil edecek.
susmak ama meseleleri hazmetmek lazım, içte çözümlemeden biriktirmek her türlü hastalığa davetiyedir. çünki sağlığı bozan en önemli faktörlerden biridir stres. üzgün insanın bünyesi zayıflıyor, mutsuzluk bedeni ve ruhu tahrip ediyor, hastalıklar ortaya çıkıyor.
sorunlarımı kimseye anlatmıyorum ama kahrimdan ölmenin eşiğine de gelmemeye de dikkat ediyorum.
içine atmasın bana atsın azmı dert dinledimde tavsiye verdim üstesinden geliriz evelallah.
Etrafındaki insanlardan bi bok olmayacağını anlayıp en iyisini yapan insandır.
Ölümle erken tanışması muhtemel insandır.
Ben miyim? Hayır. Hepsini buraya akıtıyorum.
kisa surede cokecek olan insandir.

misal annem. evlendikten birkac yil sonra hastalaniyor ve 20 yil gecti hala hasta kadincagiz. neden? her derdini icine atiyor cunku.

ve ben... bas agrilarim vesaire, neden? sacma salak her seyi dusunup hayati kendime zindan etmekten. icime atmaktan elbette ki her seyi.
patlarsa boku yiyeceğinizin göstergesi olan insandır.
bir süre sonra patlayacak insandır. ya konuşturacaksın ya da uzaklaşacaksın ki patladığında sana zarar vermesin.
Kanser,kalp hastaligi,alerji,kilo,troid sorunlari yasayacak olandir.
içinde, kds' si ile birlikte içinde.
(bkz: hep bi sıkıntılı olma durumu)
derdi büyük insandır. zira atalarımız büyük dertler konuşmaz demişler. çok derdim var, kimse beni anlamıyor hede hödö boştur. kimisi de ilgi istiyor.
''belki de anlatmaya çalıştın birilerine. kim bilir, anlatamadın.belki de insanın yüzüne bakar bakmaz anlatmanın yararsızlığını gördün.'' (oğuz Atay)
belkide anlatığında karşısındaki için aslında hiçte değerli olmadığını farkındadır yada bir dert varsa o anlatılmak için değil çözülmek için vardır anlayışını benimsiyordur.
kendisine zarar veren insandır. diğer insanlar kahkaha atarken, sohbet ederken, sevişirken, flört ederken, eğlenirken sorunlarını tek başına göğüslemeye çalışır. içine attıkça öfke ve üzüntü birikecek, onu ruhsal ve fiziksel açıdan yorup tüketecektir.
bu yüzden hatalıdır.
Sonunu merak ettigim insan.
Toplasip beraber mi patlasak napsak?
Kanserder ölecek insandır. Arada bi icini dök. Kimseyi bulamazsan gel bana dök be hangimiz ne kaybederiz.
bazen çevrenizde öyle insanlar vardır ki söylediğiniz şeyi ertesi gün başkasından duyarsınız, hem de tamamen değişmiş şekilde. işte böyle yüzsüz ortamlara bir şekilde girmek zorunda kalmış insanlar en küçük dertlerini bile paylaşmazlar. güven en çabuk yitirilen şeydir sonuçta. tam tersi olarak da bazen dert o kadar büyüktür ki, çaresi yoktur, paylaşmaya gerek duymazsınız, dillendirmek sadece size o derdin varlığını hatırlatır, üzer.
belki de derdi, kimseye anlatılmayacak kadar büyüktür ya da derdi kimse tarafından anlaşılmayacak kadar karışık.. o kadar çözümsüz bir dertle de karşısında kişinin, kendini yargılamak dışında başka bişey yapamayacağını bilir.